Autor Wątek: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje  (Przeczytany 247175 razy)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #150 dnia: 23 Czerwiec 2020, 11:33:36 »
To ja po PNG do przelewu też się zgłoszę.
Tanzania bardzo dobra jako kawa codzienna. Kostaryka Hermosa w przelewie jest mega, zwłaszcza zyskuje w chemexie. Z Gwatemali niestety po mimo wielu prób nic nie jestem w stanie wyciągnąć - ot taka sobie owocowa ale Tanzania lepsza. Rwanda jak już było wspomniane wyżej to klasa sama w sobie i warta pieniędzy, które kosztuje (bardzo dobra i z dripa i z chemexa).

U mnie Kostaryka i Gwatemala smakowały w dripie dosyć podobnie, obydwie świetne. Jednak Gwatemala odrobinkę bardziej mi smakowała. Oprócz nut owocowych była wyczuwalna czekolada  :ok:
Z obecnych:
Kamerun Oku - pięknie, intensywnie pachnie orzechami podczas polewania  :taktak: W smaku orzechy, czekolada i w niższych temperaturach także owoce. Najlepiej mi wychodzi w temp. 96-98 stopni.Bardzo dobra kawa :kwiat:
Tanzania Yetu Tamu - również bardzo dobra, kwaskowata, owocowa, wyczuwalne są również nuty czarnej herbaty. Ją wolę w temp 92-94 stopni  :ok:

Offline jancewicz

  • Wiadomości: 395
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Aeropress, Phin, French Press, V60, Brewista Hourglass Brewer
  • Młynek: Eureka Olympus 75, Tchibo "Melitta Calibra", 1Zpresso Q (MYM54)
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #151 dnia: 24 Czerwiec 2020, 17:24:55 »
Ostatnio popijam Waszą ostateczną, komercyjną wersję Czornej i stwierdzam, że duży krok do przodu w stosunku do wersji testowej. Bardziej zrównoważona, pozbawiona zdiagnozowanych słabości poprzednika. Powtarzalna. Fajna zarówno w espresso jak i w przelewie. Well done! 👍

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #152 dnia: 24 Czerwiec 2020, 22:19:40 »
Ostatnio popijam Waszą ostateczną, komercyjną wersję Czornej i stwierdzam, że duży krok do przodu w stosunku do wersji testowej. Bardziej zrównoważona, pozbawiona zdiagnozowanych słabości poprzednika. Powtarzalna. Fajna zarówno w espresso jak i w przelewie. Well done! [emoji106]
Dzięki za feedback! Bez Was i informacji zwrotnej z pewnością nie byłoby obecnego kształtu

Z ostatnich przelewów (Nik + Kol + Eti) warto spróbować je metodą Tetsu Kasuya.

Z nowości pod espresso dokręcam jeszcze Indie Bababudangiri. Kawa ciężka z niską kwasowością, ale... przy jaśniejszym paleniu i podbiciu owoców robi się bardzo ciekawa. Póki co oprócz nut oczywistych znalazły się jeszcze soczyste pomarańcze, tytoń, może trochę cynamonu. Będzie bardzo fajna, ale jeszcze postoi do piątku i poczeka na decyzję co dalej

Offline margrabius

  • Wiadomości: 32
  • Ekspres: Senseo, Chemex, kawiarka, V60, FP, Aero, Gabi
  • Młynek: Wilfa Svart, JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #153 dnia: 25 Czerwiec 2020, 11:27:20 »
No to na indie czekam z wywieszonym językiem. Mało coś azjatyckich w ofercie.
Kamerun Oku w tej chwili maglowana jako codzienna i czekolada z nugatem wyczuwalna. Peru Moali szanuje na okazje bo figi mnie zniewalają. Gwatemala ostatecznie w FP pokazała pazurki.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #154 dnia: 25 Czerwiec 2020, 21:11:24 »
Mało coś azjatyckich w ofercie

No właśnie, przydałoby się coś z Indonezji w jasnym paleniu. Jakaś Sumatra albo Sulawesi  ;)

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #155 dnia: 25 Czerwiec 2020, 22:54:32 »
Mało coś azjatyckich w ofercie

No właśnie, przydałoby się coś z Indonezji w jasnym paleniu. Jakaś Sumatra albo Sulawesi  ;)
Wezmę to pod uwagę przy poszukiwaniach kaw do przelewów

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 677
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #156 dnia: 28 Czerwiec 2020, 09:04:31 »
Cześć,

do działu akcesoria, można by dodać coś do backflusha :)

pozdrawiam

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #157 dnia: 28 Czerwiec 2020, 17:26:39 »
Hej!

Zostawiłem info na PW

Pozdrawiam
Paweł ☕️

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #158 dnia: 29 Czerwiec 2020, 16:08:24 »
Zapowiadana duża wrzutka do sprzedaży ok 2-3.07

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #159 dnia: 02 Lipiec 2020, 01:50:16 »
Zgodnie z przewidywaniami jest duży update na stronie.

Boliwia Cafe Yungas - słodziusieńka w profilu pod espresso i jest rześka kwasowość przy przelewie. Zadziwia mnie to ziarno w bardzo pozytywnym znaczeniu. Nuty ciemnej herbaty, żurawiny i delikatnie ziołowa. Bardzo dobra!

Kenia Zawadi PB - przelew z Kenii w końcu się pojawił i jest nietuzinkowy. Cytrusy, wiśnie i słodycz rodzynek, dobry balans. Stosunek cena/jakość szaleje wysoko.

Indie Bababudangiri - espresso z Azji, palone delikatnie dla ukazania kwasowości. To, czego można się spodziewać po ziarnach z Indii - tytoń, przyprawy. Zaskakuje fajna kwasowość w espresso - przypominająca pomarańcze. W americano za to kompletnie jej nie ma. Fajna do mleka i do espresso.

Brazylka Daterra Reserve - przelew i na skali jasnego palenia to jest przy jaśniej. Dzięki temu pojawiły się owoce tropikalne - ananas, mango, papaja. Do tego masło orzechowe. Bardzo dobra, tak z ręką na sercu

Koło wtorku wleci Ekwador Honey Superior oraz Tanzania Yetu Tamu Peaberry - obie kawy do espresso. Testy się przeciągają, bo miało być ok a było za dużo kwasowości. Ekwador prezentuje na razie wysokie body, orzech/marcepan i kwasowość jabłek. Tanzania jest lekka, słodka i przyjemnie owocowa. Co z nich ostatecznie będzie - zobaczymy.
--------
Został 1kg Kostaryki i 6kg Rwandy do przelewu.

Ceny tej dwójki poleciały mooooocno w dół - kto pierwszy, ten lepszy

Zdrówka!
Paweł ☕️
« Ostatnia zmiana: 02 Lipiec 2020, 01:52:26 wysłana przez mr_blend »

Offline Suszin

    • .
  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: Kawiarka
  • Młynek: Bialetti
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #160 dnia: 02 Lipiec 2020, 08:14:49 »
Pije obecnie waszą Kolumbię las cascadas, bardzo dobra kawa. Mam z nią jeden problem, niektóre ziarna są tak twarde, że aż zapychają mi młynek, moja Wilfa nie daje rady i muszę usuwać ziarno z jej żaren. To normalne przy tej kawie czy akurat trafiłem na taką partię? :)

Offline korea83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1010
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: etzMAX Light T, Timemore Sculptor 078, Kinu M47, Comandante C40 MK4
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #161 dnia: 02 Lipiec 2020, 08:45:05 »
No to się skusiłem na pierwsze zamówienie :) Nie powiem, ciekawe kawki do wyboru  :ok:

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #162 dnia: 02 Lipiec 2020, 09:25:31 »
Pije obecnie waszą Kolumbię las cascadas, bardzo dobra kawa. Mam z nią jeden problem, niektóre ziarna są tak twarde, że aż zapychają mi młynek, moja Wilfa nie daje rady i muszę usuwać ziarno z jej żaren. To normalne przy tej kawie czy akurat trafiłem na taką partię? :)
Zostawiłem Ci PW Wymyślimy jak z tego wybrnąć.

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #163 dnia: 03 Lipiec 2020, 22:07:39 »
Jestem pełen podziwu dla nowej partii kilogramowych toreb od Coffee Service. Są grube, wytrzymałe i musieli chyba jeszcze dopracować biopolimer wewnątrz.

Jak dla mnie nie ma różnicy pomiędzy plastikiem a kilogramem nowej partii toreb bio

Żeby tylko jeszcze kolory wprowadzili, choćby i biały

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Palarnia Blend - oferta, opinie, promocje
« Odpowiedź #164 dnia: 03 Lipiec 2020, 23:36:03 »
eee kolorki nieprędko wprowadzą, pamiętaj, że jeszcze niedawno, jak i nie dalej się produkuje tradycyjne wielomateriałowe torebki z brązowym papierem na zewnątrz i nazywa się je eco-feel albo eco-look :D

A nowe faktycznie w ręce robią wrażenie znacznie trwalszych, przy czym przy poprzednich ja generalnie nie miałem z nimi problemów. Kilka mroziłem, trochę z dystansem podchodziłem, foliowałem czy zamykałem w innych naczyniach, więc nie powiem na 100%, że nie przepuszczały nic same od siebie, bo zabezpieczenie drugie jednak było, ale nie zauważyłem żądnych powodów, żeby miały się poddać. Faktycznie jak się je pomiętoliło, pomarszczyło czy powygniatało, to robiły się znacznie miększe i traciły wrażenie solidności i nieco zaufanie. Nie robiłem rzetelnych testów porównawczych takich zmiętolonych, bo mi kawy Twojej szkoda było :) więc to może być tylko wrażenie, no ale wrażenie potrafi dużo zmienić w odbiorze.

Zrobiłem za to próbę taką, że pociąłem parę pasków, następnie część pozgniatałem w ręce a części potargałem i wszystkie zanurzyłem w wodzie, nieprzegotowanej, w nie zamkniętej od góry zwykłej szklance i odstawiłem na parę tygodni. Wniosek wyszedł prosty, rozkład tych skrobiowych folii jest baaaaardzo trudny, wręcz niemożliwy w normalny użytkowaniu i nie zauważyłem żadnych znaczących różnic pomiędzy paskami prostymi a zmiętolonymi. Stąd wnioskuję, że podejrzenie do pogniecionej torby może być jedynie ograniczeniem w percepcji.

Tak czy inaczej potwierdzam, nowa torba faktycznie robi w ręce to uczucie zaufania :)
« Ostatnia zmiana: 03 Lipiec 2020, 23:38:07 wysłana przez trez »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi