Autor Wątek: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?  (Przeczytany 5111 razy)

Offline Mister

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Isomac Tea
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Luty 2020, 14:12:13 »
Na moje potrzeby Twoje dane są wystarczające.

Tylko wyjaśnij proszę, czy dobrze rozumiem: pojedyncze rozgrzanie ekspresu zużywa pewnie ok. 0,6 kWh. A podtrzymanie przez cały dzień zużywa tylko 1,1 kWh przez cały dzień? To jakoś strasznie mało.

Nawiasem mówiąc, nie o koszty prądu mi się rozchodzi, a o jego marnotrawienie. Ale to już takie moje fobie  ;)

skansen

  • Gość
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Luty 2020, 14:19:39 »
Pojedyncze uruchomienie (i zrobienie kawy) to około 0,3kW/h. Na tygodniu uruchamiam ekspres dwa razy dziennie. Rano - automatycznie, o zadanej godzinie. Po południu zdalnie, po drodze do domu. Stąd zużycie 0,6kW/h ponieważ ekspres stygnie w między czasie do temperatury pokojowej... Bojler parowy mam ocieplany, więc dużych strat energii nie ma.
« Ostatnia zmiana: 26 Luty 2020, 14:27:30 wysłana przez skansen »

Offline wjp

  • Wiadomości: 188
  • Ekspres: QM AQUILA, La Pavoni Europiccola, Flair 2 Pro
  • Młynek: SanRemo SR70, comandante c40 mk3
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Luty 2020, 14:24:00 »
No to może Europiccola, która nagrzeje Ci się w 10-15 minut. Inna opcja to Cafelat robot lub Kazak Rota. Gotujesz wodę i masz :)

Offline Mister

  • Wiadomości: 41
  • Ekspres: Isomac Tea
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #33 dnia: 26 Luty 2020, 14:34:10 »
Europiccola to jest jakaś opcja. Co sądzicie o tym? https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-kolbowy-ekspres-do-kawy-la-pavoni-CID628-IDDscwT.html#b988353001. Rozmawiałem z właścicielem. Ekspres jest w rodzinie nieokreśloną liczbę lat (bardzo długo), ale działa i jest po serwisie. Ewentualnie o tym https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-la-pavoni-CID628-IDDOkFA.html#b988353001 ?

Do zestawienia dodaję jeszcze Lelit Anna PL 41 TEM (bo nówka kosztuje w akceptowalnej granicy). Chociaż trochę mnie wstrzymuje to 57 mm. Dostałem już kilka NPF z młynkiem, więc musiałbym kupować kolejne.

Rotę kiedyś sobie kupię jako wyjazdowy :)

skansen

  • Gość
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Luty 2020, 15:05:54 »
Dodam jeszcze, że mój ekspres to DB, maszyna jednobojlerowa zużyje mniej prądu...

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Luty 2020, 18:58:20 »
Miałem Ponte Vecchio Export, wielkość bojlera oraz moc grzałki podobna do Europicolli. Na rozgrzanie i 1-3 kawy zużywał co najmniej 0,2kWh.
Lelit Glenda, którą testowałem przez kilka tygodni, też podobnie.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2400
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Luty 2020, 19:46:27 »
155KWh na 6 mcy, czyli 25KWh na miesiąc, 3 kawy dziennie, więc ok 0,27 KWh na kawę. Mój hx odpala się o 05:45 i działa do ok 16:00, czasami krócej. Ostatnio jedna lub dwie kawy na dzień co nie daje oszczędności bo jak mówił przedmówca start maszyny jest najbardziej energożerny.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Luty 2020, 20:40:11 »
Caravel szybko się nagrzewa i spełnia wszystkie Twoje potrzeby, do tego jest kilka osób na forum, które mają, już dużo opisały, a na pewno jeszcze doradzą jak coś :)

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Luty 2020, 23:40:10 »
https://www.olx.pl/oferta/profesjonalny-kolbowy-ekspres-do-kawy-la-pavoni-CID628-IDDscwT.html#b988353001.

To wersja pre-millenium - moim zdaniem trochę dużo - zwłaszcza, że całkiem "goła" - tzn tylko podstawowe wyposażenie


https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-la-pavoni-CID628-IDDOkFA.html#b988353001 

a tutaj to już w ogóle kosmos - takie ekspresy u nas na forum kosztowały prawie 1000zł mniej

odezwij się do olomarcin czy ma cos na stanie - za ok 1500-1700 masz Europicolle po pełnym serwisie, z dodanymi manometrami grupy i bojlera i nowymi uszczelkami - a jak się "potargujesz" to i NPF może w zestawie będziesz miał ;)
Never Give UP †

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #39 dnia: 26 Luty 2020, 23:47:00 »
Tanią i nową Europiccolę można kupić za 380 euro.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Luty 2020, 12:29:02 »
Na pewno zrobię u siebie taki system. Bardziej mi chodzi o oszczędność prądu. Jakoś mnie "boli" myśl o tych kilowatach energii idących w rozgrzanie żelastwa tylko po to żeby wypić 30 ml naparu :)

Ja już się przestałem przejmować, jak będziesz miał kilka prądożernych hobby to po drugim już to nie ma znaczenia. U mnie akwarium ciągnie około 200 zł miesięcznie samego prądu, Ekspres już nawet nie wiem, jakieś grosze w stosunku do akwarium, a na elektronarzędzia nawet nie zwracam uwagi :D
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

skansen

  • Gość
Odp: Co lepsze: porządny ekspres i słabszy młynek czy odwrotnie?
« Odpowiedź #41 dnia: 27 Luty 2020, 12:40:31 »
U mnie akwarium ciągnie około 200 zł miesięcznie samego prądu,
Off-Topic:
Co tam tyle ciągnie prądu? Wychodzi tak, że cały czas około 500W jest pobierane  :o

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi