Autor Wątek: Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO - lub inna "wąska" alternatywa  (Przeczytany 4146 razy)

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO - lub inna "wąska" alternatywa
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Luty 2020, 11:47:39 »
W grupie wąskich maszyn bardzo ciekawą i fajną propozycją jest Profitec Pro 300. Opisany m.in. u nas na forum: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2440.0 . Ekspres ma dwa bojlery. Bojler kawowy ma regulator PID (parowy prestostat). Szerokość to 25,5cm. Ekspres ma też shot-timer.

tak, też go brałem pod uwagę, ale ten design jakoś do mnie nie przemawiał :-(

finalnie zdecydowałem się na Quick Mill QM67 0992 Evo
ma wszystko czego potrzebuję, czyli jest wąski, ma 2 bojlery z stali nierdzewnej, PID z czasem ekstrakcji i ładny design
czy będę zadowolony ..... to się okaże w przyszłości

niestety zakup tylko za granicą, bo pytałem też w Coffeesite, który ma ten ekspres w sprzedaży, ale terminem dostawy mnie zabili ..... koniec marca oraz dodatkowo cena może być wyższa, a już teraz w coffeeitalia jest niższa, a dostawa w 3 dni.
trochę boję się serwisu gwarancyjnego, ale w sumie może nie będzie potrzebny. teraz mam Profitec Pro 700 od 4.5 roku i nie miałem z nim najmniejszych problemów, dlatego mam nadzieję, że z Quick Mill będzie tak samo  :)

pozdrawiam i dziękuję za pomoc
 

Offline doll00 Mężczyzna

  • Wiadomości: 90
  • Ekspres: Profitec Pro 700
  • Młynek: Fiorenzato F64 EVO
Odp: Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO - lub inna "wąska" alternatywa
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Marzec 2020, 11:40:30 »
zamówiony, dostarczony i w końcu wypróbowany  :)

wszystko działa super zgodnie z założeniami i w kuchni też wygląda pięknie  [emoji38]

muszę jeszcze domówić tackę pod młynek bo trochę kawa się rozsypuje na boki, ale na razie nie mogę znaleźć takiej typowej dedykowanej do tego młynka.
znalazłem jedynie wzory do drukarek 3D, ale jeszcze nigdy czegoś takiego nie robiłem  ::)

 

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO - lub inna "wąska" alternatywa
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Marzec 2020, 11:50:09 »
Pięknie wygląda zestaw. Teraz trzeba się postarać aby kawa w smaku była godna tego zacnego kącika kawowego.
Kolbę polecam trzymać lekko zapiętą w ekspresie (tak aby nie wypadała, ale też nie dociskała mocno uszczelki grupy).

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Quick Mill ANDREJA PREMIUM EVO - lub inna "wąska" alternatywa
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Marzec 2020, 18:04:11 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi