Autor Wątek: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?  (Przeczytany 1729 razy)

Offline maniek

  • Wiadomości: 2
Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« dnia: 01 Marzec 2020, 07:51:11 »
Witam wszystkich.

Potrzebuję pomocy. Jaki wybrać ekspres do kwoty około 12 tysięcy złotych brutto + jaki młynek? Przewiduję sprzedaż nawet do 100 kaw dziennie. Co myślicie o ekspresach Saeco Aroma SE? 

Proszę o pomoc.  Z góry dziękuję za porady.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marzec 2020, 09:49:08 »
Myślimy, że to tak jak zamawiać limuzynę klasy premium od fiata, jest masa renomowanych marek robiących ekspresy professional a Ty szukasz u producenta marketowych zabawek, tylko po co?

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Marzec 2020, 09:51:31 »
Odpowiem pytaniem na pytanie. Masz jakiekolwiek doświadczenie z kawą? Z ekspresami, mlynkami, pijesz espresso, alternatywy? Znasz rynek kawy? Potrafisz obsłużyć ekspres kolbowy lub młynek? Masz jakieś założenia odnośnie sprzętu, jego możliwości?

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Marzec 2020, 10:16:19 »
Nazwa firmy kawy nie zaparzy, a Saeco Aroma to normalny, gastronomiczny ekspres z Hx-em. Pod względem konstrukcji podobny do gastronomicznych ekspresów Gaggia. Ma elektrycznie podgrzewaną grupę, a w komplecie powinny być wymienne termostaty i dławiki przepływu, co pozwala dostroić ekspres do oczekiwań obsługującego.

Offline maniek

  • Wiadomości: 2
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Marzec 2020, 10:45:53 »
Może bardziej doprecyzuję. Prowadzę restaurację od 15 lat, w której sprzedaję kawę jedynie jako dodatek (mam ekspres automatyczny). Obecnie otwieram drugi lokal na pewnej starówce i stawiał będę w nim również na kawę. Mam osobę/osoby które tę kawę będą potrafili robić. W pytaniu o ekspres chodzi mi o sprzęt który będzie dobry, będzie chodził, dobrze będzie podgrzewał filiżanki itd. i po kilku miesiącach nie będę go musiał reklamować. Już nie jeden drogi sprzęt kupiłem (ale nie ekspres) który za chwile musiałem reklamować. Z kolei w ekspresach doświadczenia nie mam.

Dlatego chciałem zapytać czy polecicie jakąś firmę i konkretny model, który by mnie nie zawiódł szczególnie pod względem technicznym i który pomógłby bariście w zrobieniu dobrej kawy.


Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Marzec 2020, 12:25:17 »
Dalej to z niego okazji nie czyni, gwarancja 12 mcy i chyba najtańsza maszyna z dwoma grupami na rynku.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10556
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2020, 13:05:12 »
Myślę, że to całkiem dobra maszyna. Dość dawno temu miałem okazję krótko próbować tego ekspresu ale raczej pozytywnie wspominam. Wygląda może specyficznie ale jest ok.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Jaki ekspres kolbowy do 12 tysięcy?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Marzec 2020, 13:52:20 »
Z niedrogich dwu-grupowych maszyn możesz jeszcze spojrzeć na LELIT GIULIETTA PL2SVH2. (https://www.konesso.pl/product-pol-2644-Ekspres-do-kawy-Lelit-Giulietta-PL2SVH2.html). Klasyczna konstruckja z grupą E61, tylko zamiast dźwigni, przyciski, żeby ułatwić pracę bariście.
Jeszcze taniej wychodzi wersja PL2S, ale ona wymaga już uwagi baristy, bo tu nie masz możliwości programowania uzysku. Za to mniej elementów, które mogą się popsuć (wystarczy tylko konserwować grupę E61 i utrzymywać ekspres w czystości).

Trochę drożej cennikowo, wyjdzie bardzo ciekawy ASCASO - BARISTA T ZERO 2GR (https://www.ekspresdokawy.pl/pl/o/ekspres-do-kawy-barista-t-zero-2gr-white-wood-10217.html).

W podobnej cenie co ASCASO, klasyka czyli Nuova Simonelli Appia II Compact 2gr SEM.


Do tego młynek Ceado E37S - nie oszczędzaj na młynku.

Jeżeli budżet pozwala - Compak E10 Conic OD.


« Ostatnia zmiana: 01 Marzec 2020, 14:02:58 wysłana przez pj.w »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi