Autor Wątek: Młynek elektryczny do 400 zł  (Przeczytany 2482 razy)

Offline Garlic

  • Wiadomości: 2
Młynek elektryczny do 400 zł
« dnia: 12 Wrzesień 2018, 19:55:23 »
Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu myślę nad zakupem młynka elektrycznego. Do tej pory używałem ręcznego młynka z Tescomy, niestety jakość mielenia niezbyt mnie zadowala (oś żarna ma dość duże odchyłki, ciężko tu mówić o jakiejś powtarzalności), również codziennie kręcenie korbką bywa czasem męczące. Kawę piję z french pressa, ostatnio zakupiłem dripa Kalita Wave. Młynek chciałbym kupić pod te metody, docelowo chciałem też pod ekspres, który planuję kupić w przyszłości, ale zdaję sobie sprawę, że w tej cenie raczej może być ciężko o coś uniwersalnego.

Z wstępnego rozeznania jakie robiłem, najbardziej popularne w tej półce cenowej są chyba Severin, Graef i oczywiście Nivona Cafe Grano 130. Zaciekawił mnie też Caso Germany Barista Flavor 1832 (głównie jeśli chodzi o estetykę), jednak nie mogę znaleźć żadnych sensownych informacji na jego temat. Ktoś ma może z nim doświadczenie ? Warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych więcej ? Bo jeśli nie, to skuszę się chyba na Nivone, chyba, że ma ktoś jeszcze coś godnego polecenia. Z góry dziękuję za wszelkie rady.

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynek elektryczny do 400 zł
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2018, 20:24:38 »
Do tej pory używałem ręcznego młynka z Tescomy

Czy ten młynek to Tescoma Handy?
https://www.tescomapolska.pl/mlynek-do-kawy-handy
Kupiłem sobie taki na początku swojej przygody z kawą i do tej pory leży i się kurzy :) Z tego co pamiętam aby zmielić nim  25 gramów kawy trzeba było zrobić ok 320 obrotów. Lubię młynki ręczne ale w tym przypadku płakać mi się chciało podczas kręcenia ;) Dla porównania młynek ze stalowymi żarnami jaki mam obecnie potrzebuje 60-80 obrotów na to samo. Więc przemyśl sobie jeszcze zakup porządnego ręczniaka, przynajmniej hałasował nie będzie :) Z elektryków koledzy tu komuś niedawno tą Nivonę polecali z tego co pamiętam ze względu na szerszą skalę regulacji. Poczytaj sobie podobne wątki o młynkach.

Offline Garlic

  • Wiadomości: 2
Odp: Młynek elektryczny do 400 zł
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Wrzesień 2018, 20:37:36 »
Tak, dokładnie ten model :D może faktycznie źle zacząłem z młynkami ręcznymi, mielenie nim jest mocno uciążliwe. Co do elektryków to czytałem o Nivonie i całkiem możliwe, że ją kupię, ale waham się jeszcze między tym Caso Flavor, może znajdzie się ktoś kto używał i może polecić (bądź nie) :).

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Młynek elektryczny do 400 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrzesień 2018, 09:20:04 »
Ten Caso wygląda w środku jak Graef. Ma swoje wady ta konstrukcja, ale w tej cenie można ryzykować.
Sprawdź jeszcze Wilfę. W samym mieleniu większych różnic nie będzie wśród wszystkich tu wymienionych. Wybierz ten, który Ci się podoba wizualnie lub ergonomicznie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi