Autor Wątek: jaki młyn po espresso do 1200zl  (Przeczytany 3659 razy)

Offline panjanusz22

  • Wiadomości: 3
jaki młyn po espresso do 1200zl
« dnia: 10 Październik 2018, 20:55:06 »
Jaki mlynek polecacie do Rancilio Silvia? Budżet  to max 1200pln, ma być  nowy. Wpadły mi w oko Eureka mignon i ascaso i-1 mini. Ascaso ma 54mm, a eureka 50mm. Na forum widzę,  że  częściej  polecana jest właśnie eureka.

Offline MarcinK Mężczyzna

  • Wiadomości: 249
  • Ekspres: Quick Mill Carola PID, V60, AP, FP
  • Młynek: Aergrind, Kazak Tura, Niche Zero
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Październik 2018, 22:38:11 »
A czy rozważałeś opcję młynka ręcznego, np. Kazak, Kinu, Comandante.?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2018, 22:57:12 »
Na nowy, dobry młynek elektryczny, budżet powinien być dwa razy wyższy (jak dla mnie minimum to Ceado E5P albo Niche). Albo zostaje używka, albo młynek ręczny.

Ani Kazaka, ani Kinu nie używałem, ale Commandante z RedClix-em zachowuje się całkiem OK.

Offline panjanusz22

  • Wiadomości: 3
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Październik 2018, 09:19:39 »
Dziękuję za odpowiedź. Nie szukam ręcznego, ani używanego. Młynek musi być nowy i kosztowac max 1200zł.
Od kilku dni czytam dość intensywnie to forum i dochodzę do następującego wniosku. Sprawa podpowiedzi w sprawie wyboru sprzętu jest zbliżona jak na innych forach w innych dziedzinach. Np pytając o zakup roweru za 3000pln na innych forach ludzie dostają odpowiedź w stylu: "nie, nie kupuj tego za 3000pln, to szajs . Dołóż 2000pln, bo inaczej ten za 3000pln po roku się rozpadnie i jest do niczego". To samo dzieje się tu w przypadku większości zapytań.  Odpowiedzi często udzielają "kawowi onaniści", którzy często sami polecają coś czego nie mieli w ręku albo nie mają porównania z innym, tańszym. Nie sztuką jest kupić młynek za 2kzł i wypisywać, że tylko ten jest dobry, a ten za 1,2kzł to gniot. Nie twierdzę, że młyn za 500pln zmieli dobrze pod espresso, ale wcale takiego nie szukam. Sprzęt ma służyć w domu, nie w kawiarni, w moim przypadku zrobi średnio 2 kawy dziennie. Oglądam filmy, czytam blogi i widzę jakie espresso wychodzi po zmieleniu w młynku typu Eureka mignon czy I-1. Nie wierzę, że wymienione młynki nie zmielą dobrze pod espresso, a i nie wydam 1000 zł więcej na bajery z timerami i wyświetlaczami, paranoja.
Proszę ludzi, którzy mieli styczność z młynkami w podobnej cenie o podpowiedź oraz refleksje na ich temat.
I proszę nie piszcie w stylu: "jak nie wydasz 2kzł na gastro młyn, to nie napijesz się przyzwoitego espresso" lub "jak wiesz lepiej, to po co pytasz".
Czekam, na publiczną chłostę, zruganie, i lincz ze strony najaktywniejszych userów.


Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2018, 09:38:05 »
Wg mnie mlynek eureka wyglada troche zabawkowo, ale nie zmienia to faktu, ze wedlug forumowych opinii mieli wystarczajaco dobrze. Ascaso robi nieco bardziej pancerne obudowy.  Czy bedzie roznica w przemiale? Pewnie niewielka. W Twoim budzecie tez bym bral pod uwage jedna z tych dwoch konstrukcji.
Moze ktos jeszcze cos innego zaproponuje, poczekajmy..

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2018, 10:18:05 »
Więc po co ta dyskusja? W zasadzie nie ma większego wyboru w twoim budżecie. Oba młynki wg opinii zmielą wystarczająco do espresso, a że będziesz się męczył bo na jednej kawie będzie ok, a na drugiej będziesz miał problem to chyba wiesz, bo czytałeś. Wybierz co Ci się bardziej podoba. I nie mów nam co mamy odpowiadać na takie pytania. Ten wątek paradoksalnie choć sam go założyłeś nie jest tylko dla Ciebie, jest również dla osób, które w przyszłości go przeczytają. Więc tak, jak nie kupisz porządnego młynka to będziesz miał problemy, nie przy każdej kawie, ale z czasem sam do tego dojdziesz.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Październik 2018, 10:19:54 »
Budżet masz tak ustawiony, jakbyśmy musieli poprzeć z góry wybrany młynek. Bez timera i wyświetlacza wyszedł niedawno Fiorenzato F4 ECO, ale kosztuje 1600zł

Offline marcin102

  • Wiadomości: 39
  • Ekspres: ROCKET Mozzafiato Evoluzione R
  • Młynek: ECM Manuale 64
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Październik 2018, 10:20:17 »
Cześć ja osobiście polecam kupić młynek używany z gwarancją, wiele osób na forum wkręca się dość szybko i sprzedają swój pierwszy młynek przed upływem 2 lat, i wtedy w tym budżecie jest w czym wybierać, sam miałem i mini z małymi stożkami i służył mi 9 lat i wychodziło espresso, natomiast w droższych modelach jest albo lepsza regulacja, cichsza praca, równiejszy przemiał ( u mnie praktycznie brak osadu/pyłu w filiżance przy tym samym sitku) więc różnice są ale sam zdecyduj czy są warte dopłaty.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Październik 2018, 10:42:41 »
Rzeczywiście dyskusja trochę bez sensu. Twarde założenia gdzie plasują sie tylko dwa wymienione młyny, a rady żeby ulepszyć wybór (na podstawie doświadczenia) są kwitowane określeniem "kawowych onanistów".
Weź który Ci się bardziej podoba i tyle. Tak jak napisał Marek: będziesz miał kłopoty przy niektórych kawach. Dojdziesz pewnie do tego po jakimś czasie sam.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Październik 2018, 11:13:13 »
Od kilku dni czytam dość intensywnie to forum i dochodzę do następującego wniosku. Odpowiedzi często udzielają "kawowi onaniści", którzy często sami polecają coś czego nie mieli w ręku albo nie mają porównania
tak to już jest na tych forach :)

W sprawie wyboru młynka - oba dadzą radę, pierwszy ma łatwiejszą regulacją (zmieli także pod inne metody jeśli kiedyś zechcesz spróbować).

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6201
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Październik 2018, 11:14:44 »
@panjanusz22
Uważam, że rzeczywiście niektóre odpowiedzi nie były do końca w temacie, skoro proponowały rozwiązania za dwukrotność budżetu, nie podając nawet konkretów co wnosi dokładnie takie rozwiązanie.
Jako, że samemu nie robię espresso trudno byłoby mi coś doradzić. Z tego co czytałem, to zarówno I-1 jak i Mignon są dobrymi młynkami za tą cenę. Są porównania tych młynków w internecie i na forum.

Teraz inna kwestia. Nie wiem na ile uczestniczysz w forach. Więc parę słów jak to działa. Forum, a przynajmniej wszystkookawie, to pewna społeczność, która razem wypracowuje jakieś wspólne dobro. Oprócz tego zbacza z tematu, dywaguje, trochę czasami się podpuszcza. Jak to wśród znajomych bywa.  Dopóki nie wchodzisz do działu komercyjnego, to nie jesteśmy tu ekspedientami sklepu, tylko znajomymi miłośnikami tematu. Spójrz proszę na swoje wypowiedzi na tym forum z drugiej strony. Nawet się nie przywitałeś, masz cały czas pytania / oczekiwania, ale czy masz wolę żeby dać coś od siebie? Czy jak usłyszysz rozmowę na ulicy w interesującym Cię temacie, to podchodzisz i zadajesz od razu pytania? Jakiej reakcji rozmówców oczekiwałbyś w takiej sytuacji?
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2018, 11:21:44 wysłana przez krystians »

Offline PiotrekK2007

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3
  • Młynek: Rancilio MD50/AT
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Listopad 2018, 07:58:22 »
Dzień dobry.
Proszę doświadczonych użytkowników o pomoc. Szukam aktualnie "drugiej połówki" dla mojej Miss Silvii i mam naturalnie kłopot ze względu na niewygórowany budżet. Nawet nie 1200 PLN... Udało mi się niedawno wylicytować Mazzer SJ, ale chyba w zbyt dobre cenie, bo - z całym szacunkiem - przebrzydły Angol odmówił mi w końcu sprzedania. I tak, pozostaję na chwilę obecną nieutulony w żalu.
Obserwuję jednak od jakiegoś czasu na naszym portalu akcyjnym oferty młynków Rancilio MD50 i MD80 lub Carimali G3. Są to młynki duże, gastronomiczne, w przystępnej cenie, sprzedawca twierdzi, że można przetestować i ewentualnie odesłać... Problem jest tylko taki, że wszystkie to straszne starocie, nawet chyba po 15-20 lat... Co sądzicie? Warto zawracać sobie takim sprzętem głowę? Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam.

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Listopad 2018, 08:27:02 »
A obserwujesz nasz pchli targ? Ja ponad miesiąc temu chyba sprzedałem swojego MSJ, 25go poszedł drugi. Tu podobny wątek,  juz dwie propozycje:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6594.0
a tu za 1200:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=6527.0


Offline Valerii Mężczyzna

    • Kazak Poland Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1435
  • Ekspres: Kazak Rota
  • Młynek: Kazak EL 68, Kazak Tura (Ręczny stożkowy 47 mm)
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Listopad 2018, 08:48:37 »
Ja sam nigdy nie używałem, ale wezmę odwagę dać radę. Jest bardzo popularny w Rosji i na Ukrainie w segmencie budżetowym.
Bezzera BB05
https://www.stoll-espresso.de/kaffeemuehlen/bezzera/bezzera-bb05-kaffeemuehle-mit-timer-851
http://kazak.com.pl/
Rabaty dla forumowiczów 10 %.
!!!zamówienia proszę kierować na mail [email protected]!!!

Offline PiotrekK2007

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Rancilio Silvia V3
  • Młynek: Rancilio MD50/AT
Odp: jaki młyn po espresso do 1200zl
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Listopad 2018, 10:13:42 »
@tytoos dzięki za sugestię, faktycznie są interesujące oferty, zobaczymy. A w kwestii tych staroci? Niby mi na tym nie zależy, ale jednak jakoś kusi, żeby sprawdzić tego MD50/AT np. ? Bo cena dobra, a młynek gastro... Trochę fotografuję i tak bardziej na moim podwórku to może dałoby się to porównać np. do zakupu starej profesjonalnej lustrzanki i dajmy na to, lustrzanki z półki amatorskiej, nowszej... Wybrałbym pewnie starocia z dobrą historią, bo trwalszy, wygodniejszy, przystosowany do innego rodzaju pracy, prostszy w serwisie...   

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi