Autor Wątek: Jaki młyn przyszłościowo pod kolbowca, obecnie Jura Z5 Gen II  (Przeczytany 814 razy)

Offline mylant83

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Jura Z5 GEN II
  • Młynek: właśnie jaki ? :)
Witam,
Na wstępie mnie tylko nie zlinczujcie za ekspres  :Bicz:

Posiadam ekspres Jura Z5 Gen II i z racji tego, że chcę próbować różnych kaw jednocześnie, muszę posiadać oddzielny młynek (młynek w Jurze odpada bo zawsze coś starego zostaje między żarnami), a w szafce kilka kaw pod degustację.
Czy taki tandem będzie funkcjonował, przez pewien czas ?
Zakup oddzielnego młynka jest przyszłościowy pod ekspres kolbowy, ale że jest to dość duży jednorazowy wydatek, więc muszę odpuścić na nowy rok zakup ekspresu.
Z tego co wyczytałem na forum, na młynku się nie oszczędza więc wolę teraz do niego więcej kasy dołożyć.

Jak wiadomo przy ekspresie ciśnieniowym, pijemy espresso i napoje na jego bazie latte macchiato oraz cappuccino.

Jak wygląda zakup używki ? Czy jest w ogóle sens się w to pakować, czy jak ktoś sprzedaje to już są ostatnie dni takiego młyna, nie chcę kupić i od razu w niego inwestować - jeśli lepiej było by dołożyć i kupić nowy ?
Jeśli można kupić coś używanego z górnej półki w dobrej cenie, jestem otwarty na propozycje.

Jaką kwotę przeznaczyć ? Sam nie wiem, muszę się zdać na wasze propozycje. Wiadomo nie jestem baristą i nie mam kawiarni więc raczej profesjonalnych nie potrzebuję, chyba że nad innymi nie ma się co zastanawiać.
Proszę o doradztwo.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Jaki młyn przyszłościowo pod kolbowca, obecnie Jura Z5 Gen II
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Grudzień 2018, 11:45:15 »
Cześć.
Aby nie powtarzać wielokrotnie tego samego, wejdź w dział o młynkach. Znajdź kilka opisywanych produktów i wtedy najlepiej w danym dziale dopytuj, co będzie dla Ciebie optymalne.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi