Autor Wątek: Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu  (Przeczytany 792 razy)

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu
« dnia: 22 Listopad 2021, 22:41:50 »
Witam, mam pytanko a wlasciwie pytanie o porade.

Nieregularnie mi cieknie woda spod ekspresu. Nie umiem tego miejsca zlokalizowac jeszcze, ale jak zrobie shota i wracam po 10-15 min czasami widze wode ktora wycieka spod ekspresu. Nie jest to jednakowa ilosc, czasami jest jej malo czasami, spora czesc blatu jest mokra.

Macie moze jakis pomysly co jest powodem, gdzie szukac problemu? Jak to sprawdzic? Dodam ze ekspres ma pol roku dopiero.
Bede wdzieczny za jakies wskazowki

EDIT: widze ze po prawej stronie od zbiornika wody, gdzie jest gumowa nozka na samym dnie jest sporo wody. Ciezko mi to sfotografowac w takim miejscu

Albo ta tacka ociekowa jest zle skonstruowana i jakas czesc wody trafia poza nia, bo z tylu jest sporo miejsca wolnego z dziura na dole przez ktora przechodzi kabel.
« Ostatnia zmiana: 23 Listopad 2021, 00:31:49 wysłana przez sunder »

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1124
  • Ekspres: LA Marzocco Linea Mini
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic
Odp: Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Listopad 2021, 00:19:01 »
Skieruj to pytanie do @Janusz dystrybutora tej marki.
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Listopad 2021, 08:40:05 »
Witam, mam pytanko a wlasciwie pytanie o porade.

Nieregularnie mi cieknie woda spod ekspresu. Nie umiem tego miejsca zlokalizowac jeszcze, ale jak zrobie shota i wracam po 10-15 min czasami widze wode ktora wycieka spod ekspresu. Nie jest to jednakowa ilosc, czasami jest jej malo czasami, spora czesc blatu jest mokra.

Macie moze jakis pomysly co jest powodem, gdzie szukac problemu? Jak to sprawdzic? Dodam ze ekspres ma pol roku dopiero.
Bede wdzieczny za jakies wskazowki

EDIT: widze ze po prawej stronie od zbiornika wody, gdzie jest gumowa nozka na samym dnie jest sporo wody. Ciezko mi to sfotografowac w takim miejscu

Albo ta tacka ociekowa jest zle skonstruowana i jakas czesc wody trafia poza nia, bo z tylu jest sporo miejsca wolnego z dziura na dole przez ktora przechodzi kabel.

Może wykażę się totalną niewiedzą w temacie ale wydaje mi się, że w moim steel uno OPV wypuszcza wodę do tacki ociekowej i czasami gdy wyjmuję tackę w celu jej opróżnienia, a akurat OPV wyrzuci nadmiar to on leci mi gdzieś na obudowę i z czasem wycieka na blat - może u Ciebie jest to samo źródło tylko, że w ogóle "OPV ma problem z trafieniem do tacki"

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Listopad 2021, 09:49:14 »


Wyglada jak problem z OPV i trafianiem do tacki lub nie wiem o co chodzi

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4847
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso DUO Black Pid - cieknie spod spodu
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Listopad 2021, 10:16:13 »
@sunder Może i tak a może spadł przewód z mocowania.
Najlepiej to skontaktuj się jutro z Grzegorzem. Dziś możesz go złapać tylko na telefonie bo wyjechał do Warszawy.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi