Autor Wątek: syrop smakowy - do espresso czy do mleka?  (Przeczytany 1872 razy)

Offline mela

  • Wiadomości: 1
syrop smakowy - do espresso czy do mleka?
« dnia: 17 Styczeń 2019, 11:27:12 »
Od dwóch dni męczy mnie pewna sprawa, aż nie wytrzymałam i założyłam tu konto by poprosić doświadczonych baristów o pomoc. Chodzi o (niby) błahą kwestię syropów do kawy. Jako baristka pracuję dopiero od paru miesięcy, i od kiedy pamiętam, syrop smakowy najpierw zalewałam espresso, a potem dopiero dolewałam spienione mleko. Tak uczono mnie na szkoleniu. Jednak niedawno zobaczyłam jak koleżanka "po fachu" robi zupełnie na odwrót. Mianowicie dodawała syropu do mleka i spieniała je razem w dzbanku.
Nie wydaje mi się, by jej sposób był dobry, i o wiele bardziej odpowiada mi mój, ale być może się mylę, i być może wcale nie ma tak dużej różnicy. Proszę o pomoc i mocne argumenty za i przeciw dla obu stron!

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: syrop smakowy - do espresso czy do mleka?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Styczeń 2019, 11:31:33 »
Brudzić sobie dyszę do spieniania jakimiś aromatyzowanymi syropami? Słaby pomysł. Tak jak używanie syropów w ogóle, ale to już wola szefa.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: syrop smakowy - do espresso czy do mleka?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Styczeń 2019, 18:16:58 »
Dobry syrop nie jest zły.
Niemniej mam podobne zdanie a propos oklejania dyszy cukrem. Syrop szybko się rozmiesza w espresso, nie ma potrzeby kombinować.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi