Autor Wątek: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych  (Przeczytany 37973 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Kwiecień 2019, 11:53:41 »
Ja miałem konto walutowe. Konto bezpłatne, wymiana przez internetowy kantor(ja akurat głównie internetowykantor.pl najczęściej wykorzystywałem, aczkolwiek nie chcę tu niczego reklamować).

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Kwiecień 2019, 12:20:50 »
Otworzyłem Alior walutowy. Kupuję walutę wtedy gdy wydaje mi się ze kurs jest opłacalny a potem płacę walutą bez żadnego przeliczania. Wg mnie teraz mi się to najbardziej opłaca.

Masz na myśli kantor walutowy w Alior? Nie ma tam czasem jakichś ograniczeń ilościowo - kwotowych? Np. max 5 przelewów w miesiącu a potem jakaś prowizja za kolejny?

Nie mam żadnych ograniczeń co do przelewów. Cały czas kilkanaście razy lecą zakupy na aliexpres i nic nie mam dodatkowo naliczane. Może dlatego że mam konto walutowe połączone z krajowym a tam również póki co wszystko fri :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Kwiecień 2019, 21:29:59 »
Nie mam żadnych ograniczeń co do przelewów.
Są ograniczenia. Możesz bezpłatnie przelać tyle, ile u nich kupiłeś, nie wliczają się w to transakcje kartą (są bezpłatne bez względu na źródło kasy). Jak wejdziesz w zakładkę "przelewy" po prawej nad reklamą będzie tabelka "Twoje środki i limity" z kolumnami "waluta", "środki" i "przelej za darmo". Można się zdziwić cyfrą bo to nalicza od początku wszystkie transakcje.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #48 dnia: 24 Kwiecień 2019, 21:58:03 »
Są ograniczenia. Możesz bezpłatnie przelać tyle, ile u nich kupiłeś

No ale ja tylko u nich kupuję :-)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #49 dnia: 24 Kwiecień 2019, 22:34:03 »
że masz wirtualną kartę,
Ale to nie w wersji darmowej, chyba.

wymiana przez internetowy kantor
Wolę Revoluta. Zasilenie z karty kredytowej w PLN, wymiana waluty na GBP i przelew do córki w UK zajmuje mi z 15 sekund.

Hm, mi to zalicza jako płatność bezgotówkową
Bo na razie tylko Citi się tak wycwanił. Swoją drogą wyjątkowo nieprzyjazny bank.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #50 dnia: 24 Kwiecień 2019, 23:23:33 »
Wiele banków w tym ipko otworzyło internetowe kantory. Otwierasz rachunek walutowy, podpinasz kartę i kupujesz online walutę po bardzo dobrym kursie. Płacąc kartą zagranicą schodzą Ci środki z konta walutowego (jeśli tam są). Wadą w w ipko, że możesz otworzyć rachunek tylko dla jednej waluty np. euro.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #51 dnia: 24 Kwiecień 2019, 23:40:45 »
W darmowej jest wirtualna. W płatnej jest jednorazowa wirtualna... Aczkolwiek chyba warto najpierw założyć plastik a potem wirtualną, ten pierwszy powinien być za darmo - ja założyłem najpierw wirtualną i za plastik musiałem zapłacić...

A citi ogólnie wydaje mi się być faktycznie średnio przyjaznym bankiem. Między innymi z powodu opłat wyższych niż u konkurencji - przelew z karty kredytowej w citi opłata + prowizja(chyba 8%), u siebie mam tylko opłatę stałą. Niby nic, ale już przy stówce uciekają 2-3 dripy ;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Kwiecień 2019, 00:41:39 »
Ja za chwilę zamknę konto w Citi - co miesiąc pobierają sobie sowitą opłatę za sam fakt istnienia konta.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Kwiecień 2019, 02:48:43 »
Zdaje się, że powoli wszystkie banki zaczynają wojnę z Revolutem - Santander od lipca wprowadza prowizję 4%, nie mniej niż 10 zł.

I to nawet wprowadzają prowizję nie tylko od kart kredytowych, co jest zrozumiałe, ale jeszcze od debetowych, co jest złodziejstwem.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2019, 02:52:37 wysłana przez Krakus »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Kwiecień 2019, 10:35:13 »
Prowizja od debetowych?! Jeszcze trochę i bardziej będzie się opłacało pieniądze w skarpecie trzymać.

Ja sobie wczoraj utworzyłem kolejną walutę w Revolucie. Jedno kliknięcie więcej przy przewalutowaniu i wszystko zrobione...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Kwiecień 2019, 11:52:39 »
Prowizja od debetowych?!
Tak, proszę Pana. Zarabiają kupę kasy na orzynaniu klientów na swoich kursach wymiany, to zwalczają konkurencję chwytami poniżej pasa.
Polskie konto Revoluta mam w Danske Bank - niestety, kasę tam można wysłać tylko zwykłym przelewem. Nie mają ani Express Elixir, ani Blue Cash.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #56 dnia: 26 Kwiecień 2019, 13:51:55 »
Masakra.... Prościej by było chyba dogadać się z którymś znajomym, żeby raz na jakiś czas zasilić konto.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Najbardziej opłacalna forma płatności w internetowych sklepach zagranicznych
« Odpowiedź #57 dnia: 26 Kwiecień 2019, 23:03:37 »
[EDYTA]
W Santanderze mamy dwa dokumenty tyczące się kart debetowych - tabelę opłat i prowizji i regulamin debetowych kart płatniczych. W tym pierwszym jest użyte pojęcie transakcje quasi cash (które jak ulał pasuje do Revoluta, bo podpada pod tę rubryczkę). Dopiero w tym drugim jest wyjaśnienie, że to nie Revolut (przynajmniej u nich, bo w Citi to właśnie Revolut), bo quasi-cash to tylko:
Cytuj (zaznaczone)
Transakcja Quasi Cash – transakcja bezgotówkowa podczas której dochodzi do wymiany środków na gotówkę/ jednostki pieniężne, dokonana w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory.

Zatem, Santander jeszcze nie tym razem, ale wystarczy zmiana jednej formułki ...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Revolut niestety ostatnio coś pozmieniał i z części kart nie da się już zasilać konta, jeszcze tydzień temu mogłem, teraz już nie akceptują danego typu karty.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Revolut generalnie przeszedł do etapu monetyzacji swoich osiągnięć, czyli prościej - darcia kasy, gdzie się da. Wprowadzili płatne (słono) przelewy poza Unię (a może nawet do Unii - na pewno przelewy do Polski mam za darmo), zmniejszyli (znacząco) kwotę wymiany walut bez prowizji 1,5%.

Ponadto koncertowo strzelili sobie w stopę wymuszając na pracownikach Call Center w Krakowie obniżki zarobków, Columbus znacząco popsuło prasę.

Czasem, z przelewem, tańszy jest Alior Kantor - szczególnie w nieco bardziej egzotycznych kierunkach.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi