Autor Wątek: Pralka  (Przeczytany 25486 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Pralka
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Luty 2014, 13:06:26 »
Pytałem ogólnie o producenta :)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Pralka
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Luty 2014, 16:12:58 »
Wybór padł na Electroluxa EWP 11264 TWPL za cenę 1150 zł w "stacjonarnym" sklepie w sąsiedztwie. Jeszcze nie odebrałem więc jeśli ktoś się z tym sprzętem zetknął to piszcie. Niestety budżet przekroczyłem o całe 150 złociszy... To aż 1,25 kg dobrej kawy od Jamesa lub 0,75 kg Etiopii od J&N  :( 

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2371
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Pralka
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Marzec 2014, 19:30:13 »
Dla tych co mają pokój łazienkowy, idealnie do wystroju może pasować coś takiego :



Na razie prototyp...

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Pralka
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Marzec 2014, 19:40:11 »
Jak z Jetsonów :)

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pralka
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Marzec 2014, 20:32:47 »
Goran, pralka w "łazience"? No wiesz?  :Bicz:


Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Pralka
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Marzec 2014, 23:43:09 »
Kiedyś, gdy byłem młody i miałem włosy  :lol2: kupiłem pralkę z bodaj 5-cio letnią gwarancją antykorozyjną (oczywiście kompletnie nie czytając warunków gwarancji, poza samym sloganem odnośnie długości gwarancji) i po 3 latach pojawiły się spore ogniska korozji. Po mojej interwencji przyjechał serwisant i oznajmił mi, że z tak długiej gwarancji mogę skorzystać w przypadku, kiedy pralka nie będzie stała w pomieszczeniu, jak nazwał wilgotnym (tj. łazienka lub kuchnia); stąd pewnie są modele "salonowe" pralek. Na marginesie wspomniana pralka działa do dzisiaj, ale teraz stoi w garażu, żeby mnie nie prowokować  ;)
Polemika z serwisantem, gdzie powinienem był wstawić pralkę (do salonu, czy sypialni), "rozwaliła" mnie na łopatki  :sciana:
Od tamtego czasu nic tej marki już nie kupuję
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Pralka
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Marzec 2014, 07:10:21 »
a serwisant ów użyźnia ziemię w ogródku?  :blue:
Znaczy - jednak się przydał!

ps. rozmawiając w większym gronie właśnie nt pralek, każdy z zajmujących stanowisko miał inne zdanie - bo i każdy ma inne potrzeby (ładowność, cichość, multum programów, taniość itp). Jedna funkcja nas połączyła i na nią czeka +/- 10 rodzin - aby pralka sama się zasypała proszkami/płynami/dodatkami, włączała się kiedy nas nie ma, wywieszała pranie (chyba, że jest też suszarka to nie) - uprasowała i rozłożyła po półkach. Niby nic, a tak wiele  :)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Pralka
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Marzec 2014, 09:08:00 »
aby pralka sama się zasypała proszkami/płynami/dodatkami, włączała się kiedy nas nie ma,

To już jest zrealizowane w niektórych urządzeniach ;) mają pojemniki na detergenty - napełniasz raz na ileś tam cykli.

LMWDP #469

Offline Jaro Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 862
  • Ekspres: tygielki, phin, Izzo Alex DuettoII
  • Młynek: Macap MX900
Odp: Pralka
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Marzec 2014, 19:28:03 »
a serwisant ów użyźnia ziemię w ogródku?  :blue:
Znaczy - jednak się przydał!
Mam kompostownik  ;)
Zabiję barana, a pójdę siedzieć, jak za człowieka  8)
Najbardziej boję się whisky, bo po whisky nie boję się niczego...

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Pralka
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Luty 2019, 16:02:33 »
Wybór padł na Electroluxa EWP 11264 TWPL za cenę 1150 zł w "stacjonarnym" sklepie w sąsiedztwie. Jeszcze nie odebrałem więc jeśli ktoś się z tym sprzętem zetknął to piszcie. Niestety budżet przekroczyłem o całe 150 złociszy... To aż 1,25 kg dobrej kawy od Jamesa lub 0,75 kg Etiopii od J&N  :( 
No i niemal dokładnie 5 lat po zakupie pralka padła. Dokładnie to rozsypało się łożysko bębna, które akurat w tym modelu jest niewymienne. Jako część zamienna występuje cały bęben z obudową czyli właściwie pół pralki w cenie 670zł. Takie mamy czasy, że sprawny sprzęt z uszkodzonym łożyskiem wartym może 10zł trafi na złom. W lokalnym serwisie sprzętu AGD fachowiec powiedział, że to standardowa "planowa" usterka pralek. Jak to się ma do całej TEORII dbania o środowisko naturalne ?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Pralka
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Luty 2019, 16:17:57 »
Dokładnie to rozsypało się łożysko bębna, które akurat w tym modelu jest niewymienne.
Ten lokalny serwis to autoryzowany? Bo są magicy, także od pralek, którzy naprawiają rzeczy 'nienaprawialne'. Albo szukać całego elementu na demobilu.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pralka
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Luty 2019, 16:36:08 »
To trochę potwierdza twierdzenia o współczesnej produkcji czegokolwiek, ja sprzęt agd od jakiegoś czasu wybieram niemiecki, tym sposobem pralka siemens ma już prawie 10 lat,zmywarka bosh też i działają. Tyle że to starej daty sprzęty, z drugiej strony pralkę już bym chętnie zmienił tylko trochę nie mam sumienia,bo sprawna i odwagi jak czytam o trwałości programowanej  tych z obecnej produkcji  :taktak:

Offline Belo

  • Wiadomości: 73
Odp: Pralka
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Luty 2019, 17:34:50 »
Tą "niemieckością" też nie ma się co zachwycać za bardzo. U mojego serdecznego przyjaciela właśnie padła pompa w zmywarce Boscha. Zmywarka ma nieco ponad pięć lat, czyli gwarancja już wygasła jakiś czas temu. Zmywarka nie była jakoś przesadnie eksploatowana. Natomiast koszt wymiany pompy porównywalny z zakupem nowej zmywarki. Nie ma co - Niemcy świetnie potrafią zadbać o biznes. Jak również o marketing.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2395
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Pralka
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Luty 2019, 18:04:41 »
 Nie twierdzę że jakość cudowna ale w porównaniu z włoszczyzną ja widzę różnicę. Ani moja pralka ani ta jedna padnięta pompa nie świadczy o niczym.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pralka
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Luty 2019, 18:07:59 »
Naprawa współczesnego AGD, to zdecydowanie niemiła sprawa. Kuchnię wyposażyłem w sprzęt Electroluxa, bo akurat mi się podobał. Po kilku latach "samoistnie" pękła szyba w piekarniku. Koszt nowej to było 470 zł, więc nie opłacało się wymieniać. Później zastrajkował rygiel w zmywarce. No i akurat do mojego modelu, kosztował sporo ponad 400 zł. Wymieniać na nowy się nie opłacało, ale jakoś udało mi się rygiel naprawić i działa do tej pory.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi