Autor Wątek: Lelit mara pl62t czy warto??????  (Przeczytany 7778 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #30 dnia: 21 Grudzień 2019, 23:25:18 »
z chęcią zmieniłbym dyszę. Na taką z czterema otworami. Jakaś pasuje?

Szukaj po średnicy gwintu.

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Grudzień 2019, 07:53:31 »
Mam pl62t. Kłopot jest w tym, że mało kto średnicę gwintu podaję. Patrzyłem na coffeparts i o ile kilka dysz tam jest, nie ma niestety rozmiarów.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Grudzień 2019, 12:47:30 »
W PL62T były chyba tylko dyszę z cool touch. Końcówka dyszy cool touch ma kształt kulisty. Powinna pasować czterootworkowa końcówka z Profiteca. Trzeba by tylko potwierdzić średnicę.
W starszych modelach mogły być montowane klasyczne dysze, z czarną gumką i spiczastą końcówką jak ołówek. Wtedy można zamienić albo samą końcówkę - pasuje ponoć od Elektra Micro Casa albo lepiej całą dyszę na cool touch. Pieniłem kilka razy mleko na zmianę ekspresem z dyszą zwykłą i cool touch - łatwość czyszczenia tej ostatniej warta jest wymiany...

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Grudzień 2019, 13:01:41 »
Lelit Mara PL 62 bez "T" też miał  dysze "cool touch".
Miałem , sprawdziłem , potwierdzam.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Grudzień 2019, 15:11:12 »
Coś mi się chyba pomyliło z tymi dyszami - teraz po zdjęciach widzę, że wszystkie Mary mają "cool touch". Więc albo mam sklerozę, albo widziałem Mare w której ktoś potem zmienił dyszę.
Jeśli jest "cool touch" jest kwestia samej końcówki. Sprawdziłbym tą z Profiteca...
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2019, 15:15:42 wysłana przez skansen »

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Grudzień 2019, 21:40:55 »
Jest cool touch. Oczywiście to dotyczy tylko dyszy. Końcówka jest inna. Postaram się poszukać tej od Profitec chociaż nie są to najbardziej popularne ekspresy. :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi