Autor Wątek: Lelit mara pl62t czy warto??????  (Przeczytany 7776 razy)

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2019, 12:59:10 »
Wlasnie sie zastanawiam czy jest sens brac PL62S bo jest za 750E dosc dobra cena, a ta nowa Mara pewno bedzie kosztowac z 5 tys +

I kwestia dwa bo patrze tez na Ascaso Uno Pid.

Co bedzie lepsze Lelit Mara vs Ascaso Uno Pid???
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2019, 13:25:43 wysłana przez sunder »

Offline yendrzei

  • Wiadomości: 54
  • Ekspres: Lelit PL62
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Grudzień 2019, 10:03:12 »
@sunder ja poszedłem w Lelit Mara PL62. Zapłaciłem za nią 830E. Za 750E to nie ma co się zastanawiać moim zdaniem tylko brać :). Jestem bardzo zadowolny. Sama maszyna na żywo robi dużo większe wrażenie niż na zdjęciach. Ogólnie polecam. Ostatnio na coffeeitalia była tez fajna promocja na Domobar Junior HX z młynkiem Ceado.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Grudzień 2019, 10:23:14 »
Co bedzie lepsze Lelit Mara vs Ascaso Uno Pid???
Musisz chyba sam to rozstrzygnąć. Jest to HX z dostępną cały czas parą, z dość długim czasem nagrzewania, z tendencją do przegrzewania wody w HX i spustami wody przed zapięciem portafiltra z kawą, z uruchamianiem ekstrakcji dźwignią, z okresowym smarowaniem dźwigni kontra termoblok z szybkim czasem nagrzewania, z czekaniem ok. 40 s na parę, ze schładzaniem układu po spienianiu mleka ale za to z lepszą stabilnością temperaturową, z możliwością dopasowania smaku kawy do własnych upodobań poprzez sterowanie temperaturą, ciśnieniem i preinfuzją, z programowaniem objętościowym pojemności kawy w filiżance w dwóch położeniach przełącznikiem kawy, z elektrycznym podgrzewaczem filiżanek, z uchwytami wykonanymi z drewna orzech włoski. Co jest lepsze ? Dla każdego może być istotne coś innego. Dla jednych klasyczny wygląd włoskiego ekspresu. Dla innych industrialny charakter UNO PID. Dla jednych jednoczesne wykonywanie kawy i spienianie mleka. Dla innych ustawianie różnych parametrów dla uzyskania jak najlepszego espresso w filiżance. Dla jednych ruch dźwigienką a dla innych zaprogramowana doza pod przełącznikiem. Nic tylko wybierać i cieszyć się że jest taka możliwość.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline sunder

  • Wiadomości: 65
  • Ekspres: Ascaso DUO PID Black Wood
  • Młynek: Sanremo 64 EVO
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:02:54 »
Wlasnie Lelit Mara mi sie podoba tylko w kuchni mam wszystko biale, drewniane i czarne wlacznie z mlynkiem. Szkoda ze ciemnych wersji nie robia  :) Chyba ze sa jakies zgrabne HXy z czarnymi obudowami.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:10:25 »
Z drewnem i kolorem białym akurat Mara powinna się ładnie komponować... Czarne gałki będą pasować do młynka a w przyszłości może zmienisz młynek na jakiś chromowany?

Ewentualnie czarny Oscar II... Wcale nie jest taki wielki  8)

BTW tu wielki plus dla Ascaso za wybór kolorów i wykończeń  :brawa:

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4814
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #20 dnia: 03 Grudzień 2019, 12:45:40 »
Pojawił się DOMOBAR JUNIOR HX w czarnym kolorze. Jakby co to służę pomocą w tym temacie. :)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #21 dnia: 03 Grudzień 2019, 15:11:46 »
Wlasnie Lelit Mara mi sie podoba tylko w kuchni mam wszystko biale, drewniane i czarne wlacznie z mlynkiem. Szkoda ze ciemnych wersji nie robia   Chyba ze sa jakies zgrabne HXy z czarnymi obudowami.

To może ROCKET Appartamento? Może być podpasowany pod białą stolarkę i drewnianą. A i pod czarne elementy można podpasywać :-) Trzy wersje kolorystyczne, choć stalowy

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Grudzień 2019, 15:24:18 »
Albo czarny Sage Dual Boiler - świetny sprzęt do kaw mlecznych, wyróżniający się na plus wyglądem na tle europejskich "pudeł"... Problem dla Ciebie może być jego rozmiar, ale jak to mówią, prawdziwy mężczyzna nigdy nie pyta, czy się zmieści, on to pytanie słyszy :)

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Grudzień 2019, 19:44:57 »
Jakie ciśnienie macie na Marze dla pary? Ja mam około bara i szczerze powiedziawszy wolę parę z Oscara II, chociaż może to kwestia końcówki. Da się gdzieś kupić taką z czterema otworami?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Grudzień 2019, 19:53:13 »
Jaką masz temperaturę na PID (jeśli oczywiście Twój ekspres ją posiada)?
Co jest nie tak z parą - ciśnienie jest za niskie czy za wysokie?

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Grudzień 2019, 20:10:20 »
Oscar ma większy bojler: 2 l vs 1,5 l. Akurat dla pary przełożenie jest proste: więcej = lepiej.

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Grudzień 2019, 22:26:50 »
Mam wrażenie, że para nie jest tak silna jak w Oscar. Było mi tam łatwiej spienić mleko. Nie są to super duże różnice, ale widoczne. Może to faktycznie kwestia wielkości bojlera, pary jest mniej. Temperatura na PID to 120. W przypadku spieniania, schodzi chwilowo o kilka stopni i po zakończeniu dosyć szybko wzrasta.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #27 dnia: 21 Grudzień 2019, 22:37:15 »
Możesz podnieść temperaturę na PID, wzrośnie wówczas ciśnienie pary...

Offline tomasi

  • Wiadomości: 30
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #28 dnia: 21 Grudzień 2019, 22:53:51 »
Wydaje mi się, że jest ok. Po prostu daje odrobinę mniej pary niż Oscar. Na anglojęzycznej recenzji ciśnienie pary tez oscyluje w granicach 1 bara.
Co nie zmienia faktu, że z chęcią zmieniłbym dyszę. Na taką z czterema otworami. Jakaś pasuje?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit mara pl62t czy warto??????
« Odpowiedź #29 dnia: 21 Grudzień 2019, 23:00:49 »
Jeśli chcesz zmienić samą końcówkę to musisz nam zdradzić jaki dokładnie model posiadasz, ponieważ były różne dysze w Marze.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi