Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 156780 razy)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #300 dnia: 30 Grudzień 2022, 12:22:57 »
Witam,
Od jakiegoś czasu kupuję kawę w Czarnej Kawce i chciałbym spróbować czegoś innego. Możecie polecić jakąś palarnię, która ma niewiele droższe cena niż Czarna Kawka, bo podobne ceny raczej ciężko będzie znaleźć? ;) I żeby to nie była Blue Orca czy Los Gustos.  ;)

Nie polecam bo nigdy nie brałem u nich kawy ale kiedyś trafiłem na https://shopee.pl/heyday_group?categoryId=100629&itemId=12931746004&page=1&sortBy=pop ( https://www.kiwi-garden.pl/ )

Offline m.jaksan Mężczyzna

  • Wiadomości: 38
  • Ekspres: Lelit Anita PL042TEMD
  • Młynek: Lelit Fred (wbudowany), Timemore C3
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #301 dnia: 30 Grudzień 2022, 14:53:17 »
Nie polecam bo nigdy nie brałem u nich kawy ale kiedyś trafiłem na >>link<<)

Brałem od nich Blue Drop Brazylię Finca Icatu oraz Daterra. Finca Icatu jest bardzo dobra jak za niewiele powyżej 50 zł (czasem się udaje połączyć kilka kuponów). Daterrę dopiero zacząłem i jeszcze jej nie rozgryzłem, ale postaram się w późniejszym czasie coś o niej napisać.

ps. nie mogę wysyłać wiadomości zawierającej linki, także musiałem w ten sposób zacytować @k3lt

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 668
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #302 dnia: 30 Grudzień 2022, 23:18:30 »
Niedawno zrobiłem eksperyment i kupiłem najpopularniejszą kawę na allegro po iście dumpingowych cenach.  Blue Orca
Prawie 13 tys. pozytywnych komentarzy.
W moim odczuciu kawa w ogóle nie reprezentuje poziomu kaw z obecnych tu palarni, zero treści, z braku laku można pić z mlekiem, ale jako espresso czy americano dość ciężkie do wypicia.
Nie jest to jakiś shit rodem z biedronki trochę klasa wyżej, ale szkoda kasy. Przestrzegam, żeby przypadkiem nie spuścić 50zł "w kiblu" ;)

Z mojego doświadczenia to aktualnie chyba ciężko kupić dobrą kawę poniżej 80zł/kg
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #303 dnia: 31 Grudzień 2022, 03:06:00 »
Z mojego doświadczenia to aktualnie chyba ciężko kupić dobrą kawę poniżej 80zł/kg

Da się :-)
Acz trzeba wonczas zaakceptować znaczny udział tzw. (jak to ktoś na forum uroczo ujął) robuchy w mieszance.

skansen

  • Gość
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #304 dnia: 01 Styczeń 2023, 18:42:02 »
W kategorii "taniej i dobrej" mogę polecić dostępną w promocji 2 w cenie 1 Caprisette Italiano. Przy zakupie dwóch kilogramów wychodzi niecałe 60zł/kg. Jest to kawa palona dla sklepu Przyjaciele Kawy. Trafiłem na nią przypadkiem i okazała się bardzo dobra do espresso. Producent deklaruje średni stopień palenia kawy, ja bym wskazał na średnie palenie w kierunku ciemnego. 100% arabica.
Nawet regularna cena 120zł/kg byłaby do zaakceptowania, natomiast niecałe 60zł za kg w aktualnej promocji to wręcz okazja. 
« Ostatnia zmiana: 01 Styczeń 2023, 18:45:00 wysłana przez skansen »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 791
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #305 dnia: 01 Styczeń 2023, 19:39:17 »
Czy te kawy mają datę palenia?
Którą piłeś?




Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #306 dnia: 01 Styczeń 2023, 19:54:55 »
To może ja - do tej pory piłem 5pięć z tego co mieli o takie.

PRZYJACIELE KAWY x 5 KOMPLET  1.jpg


Dat palenia nie znalazłem znalazłem za to takie coś.

PRZYJACIELE KAWY CAPRISSIMO ITALIANO 3.jpg


Caprisette Italiano. Przy zakupie dwóch kilogramów wychodzi niecałe 60zł/kg. Jest to kawa palona dla sklepu Przyjaciele Kawy. Trafiłem na nią przypadkiem i okazała się bardzo dobra do espresso. Producent deklaruje średni stopień palenia kawy, ja bym wskazał na średnie palenie w kierunku ciemnego. 100% arabica.
Ta wspomniana kawa jest OK a ziarenka wyglądały tak.

PRZYJACIELE KAWY CAPRISSIMO ITALIANO 2.jpg


Z tej piątki mnie jeszcze przypasowała ta 2druga od lewej.

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

skansen

  • Gość
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #307 dnia: 01 Styczeń 2023, 23:26:08 »
Którą piłeś?
Caprisette Italiano ziarnistą, czyli tą w zielonej paczce...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #308 dnia: 02 Styczeń 2023, 14:58:30 »
Dat palenia nie znalazłem znalazłem za to takie coś.

 [ Invalid Attachment ]
Trochę stara ta kawa - paczkowana półtora roku temu.

Offline Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #309 dnia: 02 Styczeń 2023, 15:18:48 »
Trochę stara ta kawa
Zdjęcie też stare pokazuje mi że zrobione 17.10.2021 r.

Wtedy by jeszcze taka stara nie była.

Z tym sklepem mam takie wspomnienia, kupiłem tam w przeciągu 3/4 miesięcy 2 dwie takie same kawy i na opakowaniach miałem te same daty, widocznie tak musi być.

Teraz też myślałem o kupnie którejś z tych co jej jeszcze nie miałem, ale przemyślałem sprawę bo po co mi 2 kg tej samej kawy, nie mając pewności że mi podejdzie, sugerować się tylko cena.

Ja zdecydowanie pójdę w tym kierunku :)

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12942.0


Jka


Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline madret

  • Wiadomości: 10
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #310 dnia: 03 Styczeń 2023, 11:23:05 »
W kategorii "taniej i dobrej" mogę polecić dostępną w promocji 2 w cenie 1 Caprisette Italiano. Przy zakupie dwóch kilogramów wychodzi niecałe 60zł/kg. Jest to kawa palona dla sklepu Przyjaciele Kawy. Trafiłem na nią przypadkiem i okazała się bardzo dobra do espresso. Producent deklaruje średni stopień palenia kawy, ja bym wskazał na średnie palenie w kierunku ciemnego. 100% arabica.
Nawet regularna cena 120zł/kg byłaby do zaakceptowania, natomiast niecałe 60zł za kg w aktualnej promocji to wręcz okazja. 

Korzystając z promocji zamówiłem tą kawę, zobaczymy czy podejdzie  ;)

Offline Pabloo Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Bezzera BZ16 R PM, Aeropress Fellow Prismo
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #311 dnia: 04 Styczeń 2023, 13:43:08 »
W kategorii "taniej i dobrej" mogę polecić dostępną w promocji 2 w cenie 1 Caprisette Italiano. Przy zakupie dwóch kilogramów wychodzi niecałe 60zł/kg. Jest to kawa palona dla sklepu Przyjaciele Kawy. Trafiłem na nią przypadkiem i okazała się bardzo dobra do espresso. Producent deklaruje średni stopień palenia kawy, ja bym wskazał na średnie palenie w kierunku ciemnego. 100% arabica.
Nawet regularna cena 120zł/kg byłaby do zaakceptowania, natomiast niecałe 60zł za kg w aktualnej promocji to wręcz okazja. 

Idąc za Twoją radą zamówiłem 2kg, mam nadzieję że nie będzie wtopy jak w przypadku Blue Orca xD

Offline solenodon

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Alternatywy
  • Młynek: Timemore C2
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #312 dnia: 04 Styczeń 2023, 21:38:43 »
Niedawno zrobiłem eksperyment i kupiłem najpopularniejszą kawę na allegro po iście dumpingowych cenach.  Blue Orca
Prawie 13 tys. pozytywnych komentarzy.
W moim odczuciu kawa w ogóle nie reprezentuje poziomu kaw z obecnych tu palarni, zero treści, z braku laku można pić z mlekiem, ale jako espresso czy americano dość ciężkie do wypicia.
Nie jest to jakiś shit rodem z biedronki trochę klasa wyżej, ale szkoda kasy. Przestrzegam, żeby przypadkiem nie spuścić 50zł "w kiblu" ;)

Z mojego doświadczenia to aktualnie chyba ciężko kupić dobrą kawę poniżej 80zł/kg
Niektóre ziarna z Blue Orki jeszcze ujdą jako awaryjne rozwiązanie problemu braku kawy, na pewno smaczniejsze niż Tchibo, choć próbowałem tylko Kolumbii, Brazylii, Peru i Hondurasu, wszystko we French pressie. Są akceptowalne, ale faktycznie trudno się nimi zachwycić.

Offline osa

  • Wiadomości: 6
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #313 dnia: 05 Styczeń 2023, 15:55:50 »
Dzień Dobry

Co poprawnego możecie zaproponować w tytułowym budżecie bo biura?  Kawę robi Saeco Aulika. Chciałbym uporządkować zakupy zaopatrzeniowca - czasami wychodzi kawowa masakra

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #314 dnia: 05 Styczeń 2023, 21:52:09 »
Musisz aż tak bardzo oszczędzać na kawie? ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi