Autor Wątek: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?  (Przeczytany 156851 razy)

Offline kerad85

    • brak
  • Wiadomości: 24
  • Ekspres: Grimac Mia
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #165 dnia: 23 Luty 2022, 10:08:49 »
No dobra, szukałem ale nie znalazłem tematu z dobrą kawą dajmy na to do 80 zł.

Jeśli takiego nie ma to może warto stworzyć i z uwagi na inflację szukać czegoś nieco droższego?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


Offline Nataniel

  • Wiadomości: 294
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #166 dnia: 23 Luty 2022, 11:19:39 »
@kerad85 W cenie około 80zł warto sie zainteresować kawami z eurocafe  ::)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #167 dnia: 23 Luty 2022, 12:03:49 »
@Damian
W nawiązaniu do pw.
》tertium non datur《

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #168 dnia: 23 Luty 2022, 12:10:30 »
@kerad85 W cenie około 80zł warto sie zainteresować kawami z eurocafe  ::)

Kawy w Eurocafe z kosztami wysyłki zaczynają się od 100 zł. za 1kg.
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2022, 12:16:46 wysłana przez k3lt »

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #169 dnia: 23 Luty 2022, 15:49:49 »
Fakt, że ceny rosną, nie tylko kawy. Ale dalej jest trochę wyboru w kawach z palarni za 50 zł, bo akurat szukam coś do wspólnego automatu z pracy.
Dajcie mi parę dni, to opiszę moje wstępne wnioski i poszukiwania. Dla mnie kawa za 5 dych ma mieć zasadniczo poniższe wymagania:
Nie mieć defektów ziarenek typu pleśń czy ślady po robakach,
Nie być spalona na popiół
Być swiezopalona
Nie mieć nieprzyjemnych smakow/posmakow

Więcej nie można wymagać w tej cenie.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1184
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #170 dnia: 23 Luty 2022, 16:15:50 »
Nie mieć defektów ziarenek typu pleśń czy ślady po robakach,
...
Nie mieć nieprzyjemnych smakow/posmakow

o to to, wspomniałem o tej "śląskiej manufakturze", która akurat przypadkowo kupiłem i skracając to nie podeszła ;) ale po kolejnych próbach i zastanowieniach, chyba określiłem w czym problem, to że jest solidnie dopalona to się nawet spodziewałem ale faktycznie jest świeża i nawet nie smakuje tak porpostu źle. No bez polotu ot jednolicie gorzko ale takim jednak bardziej gorzkim kakaem ala decomoreno a nie popielniczką. To w czym jest problem to żartowany przezemnie wcześniej efekt skarpety, gdzie i ziarno i kawa zalatują jakąś stęchlizną. Myślałem, czy to nie jest poprostu z przypalenia się olejków, które zaczęły wychodzić i nabłyszczać i się ot przypaliły i że odwykłem od takich paleń to przesadzam. Ale nie, to jest coś w ziarnach, a przynajmniej w części w mieszance, nie wiem czy część była poprostu bardzo stara czy zawilgły i podpleśniały? nie wiem ale coś złego się z nimi stało i to czuć w ten nieprzyjemny sposób

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #171 dnia: 23 Luty 2022, 17:48:47 »
No dobra, szukałem ale nie znalazłem tematu z dobrą kawą dajmy na to do 80 zł.

Jeśli takiego nie ma to może warto stworzyć i z uwagi na inflację szukać czegoś nieco droższego?

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka



Zabawa z cenami surowców się dopiero zaczyna więc proponuje od razu temat "dobra kawa do 100zł"...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #172 dnia: 24 Luty 2022, 01:43:41 »
ROSS,

To tylko polityka, która w tych okolicznościach nic nie kosztuje.
Serbia np. uzależniła poparcie dla Ukr. od potępienia przez nią nalotów na Belgrad AD 1999.
To też ruch polityczny, bo przecież wiadomo, że niedorzeczny.

Ale ktoś tam w Nikaragui pracuje przy tej kawce i niech ma ten talar ze swojej pracy.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #173 dnia: 01 Marzec 2022, 17:44:03 »
Jestem po pierwszych testach kawy Wysocki Coffee - kawa ziarnista 100% Arabica 1 kg, w cenie 40 złociszy za kg. Tak jak wcześniej pisałem, kawa w tej cenie ma być nie spalona, bez defektów smakowych i swiezopalona.
Czy się udało? Tak. W tej cenie naprawdę mnie zaskoczyła. Testowana w automacie jako prawie espresso i z mleczkiem. Nie ma się do czego przyczepić, oczywiście patrząc na cenę. Zwykła, kawa z Brazylii, typowy smak. Nic więcej. Najważniejsze, że jest całkowicie pijalnia. Jak wypada w porównaniu z kawą speciality? No cóż... Nie ten poziom. Nawet do typowych blendow typu Mujeres, Ariadna czy polish horse nie dorasta. Ale jeżeli miałbym tylko budżet do 50 PLN to jak najbardziej polecam spróbować. Nie spowoduje to mojej rezygnacji z segmentu speciality - do dobrego idze się szybko przyzwyczaic. Reszta wspolpijacych też zadowolona. Od jutra testujemy kolejne kawy, dam znać.

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #174 dnia: 13 Marzec 2022, 18:48:58 »
Czy możliwe jest kupno dobrej kawy za 50 zł za 1 kg?

 Tak, zielonej, do samodzielnego wypalenia. 

 [emoji38] [emoji38]

eee vergnano to typowa marketówa, spalenizna za 70-100zl/kg

To jeszcze ktoś to kupuje? Nawet marketówki są lepsze.  :o :chory2:

Co myślicie, nada sie do roboty z automatu czy spalenizna?:
Napoli, Espreso blend
« Ostatnia zmiana: 13 Marzec 2022, 18:51:00 wysłana przez Karolinka »
powoli się nawracam!! :)

Offline Karolinka Kobieta

  • Wiadomości: 83
  • Ekspres: Szklanka, V60/01, automat, mokka i espreso u przyjaciół.
  • Młynek: u przyjaciela :))
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #175 dnia: 14 Marzec 2022, 08:00:06 »
A coś na temat Napoli od czarnej-kawy??
powoli się nawracam!! :)

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #176 dnia: 14 Marzec 2022, 20:27:29 »
Polecam sobie sprawdzić https://allegro.pl/oferta/kawa-kolumbia-1kg-swiezo-palona-100-arabika-9444595042 (minimalnie ponad 50 zł..)
Piłem już chyba większość blendów z Blue Orca i ten się napewno wyróżnia, smakowo zupełnie odbiega od całej reszty.. nie umiem tak ładnie ubierać w słowa smak kawy ale jak na moje kubki smakowe wyczuwam pomarańczę, orzechy i jakieś bliżej nieokreślone przyprawy. Bardzo przyjemna kawa zarówno z Aeropressa i kawiarki. Zapach i aromat zupełnie "nie kawowy", ciężko to opisać..  ??? Goryczka praktycznie nie istnieje, zupełnie przeciwieństwo tego blendu Wysockiego za 40 zł. który wziąłem na próbę ale niestety nie mogę go polecić.. próbowałem coś z niego wycisnąć ale kawa wychodziła albo niedoparzona albo przytłaczająca gorycz i nic więcej.. chociaż w sumie do automatów czy do kaw mlecznych może będzie ok..
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2022, 20:33:05 wysłana przez k3lt »

Offline czmielek

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Bellezza Francesca Leva, Aeropress, Picopresso, Frenchpress, Clever Dripper
  • Młynek: Niche Ziobro, 1zPresso K-plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #177 dnia: 23 Marzec 2022, 22:43:59 »
eee vergnano to typowa marketówa, spalenizna za 70-100zl/kg, za te pieniądze są spokojnie dostępne mieszanki w polecanych na forum palarniach a kawa z nich jest w innej galaktyce, z dwa odcinki lotu orzełem 7  kiedyś ją kupował szwagier do automatu, na zmianę z jakimś niby lepszym segafredo i chyba ich do końca nie odróżniał

Ja za to przez zmianę planów na ferie, zostałem z niedoborem kawy, zaraz coś se zamówię a na już postanowiłem spróbować Śląskiej Manufaktury Kawy, która ostatnio pojawiła się w mojej śląskiej biedronce. Za światłą nazwą stoi znana nam Tommy Cafe z Cieszyna, z enigmatycznej daty ważności 140124 podejrzewam, że palenie 14 stycznia chodź kawa już zalatuje nieco stęchlizną  Mieszanka arabik z Brazylii, Etiopii i Hondurasu. Palono niby średnio a w rzeczywistości do lekkiego połysku, nawet dość równo, chodź niektóre ziarna wyraźnie jaśniejsze, pewnie z powodu dużej różnicy w ich gęstości. Mamy w niej smaki palenia dowolnie czego i zaskakujący aromacik starych skarpet, kojarzący mi się z żółtym chibo, co jest o tyle ciekawe, że udało im się go wyciągnąć z samej arabiki
Muszę zejść z mieleniem dużo drobniej i z temperaturą do wartości, które zazwyczaj krytykuję jako przesada  No nic, poznawanie rynku czasami kosztuje
Tak więc nie polecam, ładna torebka, chwytające grafiki i bajer nazwa i to tyle co oferuje

Dziś dorwałem w swojej Biedrze to cudeńko w cenie 11zł z groszem za 250g. Pierwsze próby niebawem. Ciekawym okrutnie czy to się nadaje do spożycia.

Offline peetca

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Cafelat Robot
  • Młynek: 1Zpresso K-Plus
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #178 dnia: 30 Marzec 2022, 17:27:24 »
Polecam sobie sprawdzić "link" (minimalnie ponad 50 zł..)
Piłem już chyba większość blendów z Blue Orca i ten się napewno wyróżnia, smakowo zupełnie odbiega od całej reszty.. nie umiem tak ładnie ubierać w słowa smak kawy ale jak na moje kubki smakowe wyczuwam pomarańczę, orzechy i jakieś bliżej nieokreślone przyprawy. Bardzo przyjemna kawa zarówno z Aeropressa i kawiarki. Zapach i aromat zupełnie "nie kawowy", ciężko to opisać..  ??? Goryczka praktycznie nie istnieje, zupełnie przeciwieństwo tego blendu Wysockiego za 40 zł. który wziąłem na próbę ale niestety nie mogę go polecić.. próbowałem coś z niego wycisnąć ale kawa wychodziła albo niedoparzona albo przytłaczająca gorycz i nic więcej.. chociaż w sumie do automatów czy do kaw mlecznych może będzie ok..

Kupiłem ją ostatnio właśnie po twojej pochlebnej opinii. Kawa super nie pamiętam kiedy piłem tak dobrą w tej cenie! Również polecam.

Offline Pawelc25 Mężczyzna

  • Wiadomości: 53
  • Ekspres: Ascaso Steel Duo Prof
  • Młynek: ZF64W
Odp: Dobra kawa do 50 zł za 1 kg? Możliwe?
« Odpowiedź #179 dnia: 31 Marzec 2022, 05:32:14 »
"Polecam sobie sprawdzić https://allegro.pl/oferta/kawa-kolumbia-1kg-swiezo-palona-100-arabika-9444595042 (minimalnie ponad 50 zł..) "

Tyle że ona nie jest już "minimalnie ponad 50 PLN" , dokładnie 69,79PLN

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi