Autor Wątek: Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..  (Przeczytany 8002 razy)

Offline czesiek85

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Delonghi ec680
Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..
« dnia: 19 Kwiecień 2017, 22:24:40 »
Posiadam ekspress delonghi ec.680...użytkuje kolo miesiąca. .jestem fanem kawy ze spienionym mlekiem...wszystko było git do dzisiaj..nie wiem co się stało ale ekspres zdecydowanie mniej skutecznie zaczął mi spieniac mleko...z dyszy idzie ładna para,  jednak skuteczność samego spienianie jest mierna...to chyba nienormalne żeby ze 100ml mleka powstało tylko nie więcej niż centymetr pianki...co jest ciekawe ze po chwili zaczynają powstawać wielkie bable w mleku a wtedy to już w ogóle o spienionym mleku mowy być nie może...używam 3.2 % mleka z lodówki,  ekspressjest juz odkamieniony..

Offline jacek1708

  • Wiadomości: 60
Odp: Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2017, 22:03:38 »
Miałem ten ekspres i do spieniania mleka zdejmowałem zewnętrzną rurkę żeby cokolwiek udało się spienić a nie "nabąbelkować".
Jednak czasem to samo mleko tylko z innej dostawy spieniało się lepiej a czasem gorzej. Najlepiej wychodziło mi z mleka 3,2% niepasteryzowane z Biedronki, gorzej z UHT. Ogólnie ten ekspres daje słabą parę i mokrą. Różnicę widzę po przesiadce na włoską maszynę do espresso, ale tu również widzę pomimo że cały czas mleko to samo to nie takie samo.

Offline czesiek85

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Delonghi ec680
Odp: Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Kwiecień 2017, 17:12:27 »
Ano właśnie tu jesr problem...bo przez miesiąc spienianie mnie w pełni zadowalało...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Kwiecień 2017, 17:33:48 »
mialem ten model pare lat i spienial dbrze. Uzywalem wody z filtra osmotycznego, podobnie jak poprzednik bez metalowej nasadki panarello, tylko z wewnetrzną koncowką plastikową. Polecam ten sposob.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Delonghi ec.680 - problem ze spienianiem mleka..
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Kwiecień 2017, 11:41:02 »
pomyliłem się w numerkach ja miałem ec820 nie 680, aczkolwiek te nasadki w obu wyglądają podobnie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi