Autor Wątek: Uzdatniacz wody + filtr britta  (Przeczytany 2875 razy)

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Uzdatniacz wody + filtr britta
« dnia: 27 Listopad 2021, 18:52:22 »
Cześć ,mam pytanie moze ktoś przerabiał temat mam uzdatniacz wody  oraz britta purity zglowica 0-70 i kawa z palarni jakiej kolwiek przy ustawieniu 0 procent jest nie pijalnia smakuje wręcz jak korzenie z ziemi. Domyślam się że jest to wina pozbawienia wody minerałów , natomiast dobrze smakują  kawy z marketu :) czy dobrze to rozumuję ? Wcześniej miałem filtr miraj i tego problemu nie było tylko on nie miał bypassy i zasada filtracji chyba była inna ? Może się ktoś wypowie będę wdzięczny pozdrawiam

Offline pietro

  • Wiadomości: 676
  • Ekspres: La Spaziale Vivaldi II
  • Młynek: Mazzer mini
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2021, 19:08:13 »
Kawy z marketu pewnie 6 msc po wypaleniu, to i aromatów mniej ? A z palarni może za świeże  :mhh: Kiedyś sprawdzałem u siebie, na zero też mi nie smakowały, ustawiłem na 70 i nie ruszam :)
Filtr nowy to i więcej zatrzymuje, poprzedni może nie filtrował tak mocno ze względu na zużycie, albo inną kostrukcję, złoża itp
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2021, 19:11:33 wysłana przez pietro »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2021, 19:10:08 »
Trochę mało szczegółów. Kawa z marketu chyba zawsze smakuje tak samo - jest mocniej wypalona i nic poza goryczką w niej nie zostaje. Jeśli masz bypass regulowany, to  wpuść trochę wody niefiltrowanej i porównaj. Woda z bypassu w Brita przechodzi tylko przez filtr węglowy, minerały zostają nietknięte. Dobrze, żebyś jakieś pomiary sobie zrobił - twardość kropelkowa albo TDS - można będzie więcej wniosków wyciągnąć.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2021, 19:25:12 »
Tu jest problem z tds bo uzdatniacz działa na zasadzie soli więc odczyt jest nie miarodajny bo pierwiastki magnezu zastępuje sód a nawet zwiększa ,jedynie kropelkowym jak mierze trwałość mam około 4stopnie .taka woda idzie na całe mieszkanie a przed samym ekspresem jest filtr ustawiony na 70 jest kawa z palarni akceptowała ale czuć nutę hmm delikatna naprawdę podeszwy . Z marketowa jest super ale od roku biorę ta samo może akurat trafiłem , ale chcę dać inny filtr żeby nie zamykać się na jedną kawę..tylko jak wcześniej zmieniać :). Dlatego myślę na britta ale nie purity  quell st tylko finest C

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopad 2021, 20:11:42 »
Czekaj, żebym dobrze zrozumiał - masz na cały dom filtr, który daje 4 stopnie twardości (założę, że niemieckie dH). Twardość węglanowa na tym poziomie to woda bardzo miękka (0-5 dH). Taką wodę chcesz dodatkowo filtrować filtrem odwapniającym. Po co?

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopad 2021, 20:47:51 »
Zgadza  dobrze zrozumiałeś ,tylko uzdatniacz jest ustawiony wyjściowo na 4-5dh po jakimś czasie na końcówce przed jego regeneracja jest około 8-10 dh , czasami jak aquanet ma gorsza wodę to wyjściowo na początku zamiast 5 dh jest 8  a kończy się na 13 dh. Dlatego przed ekspresem chce mieć filtr dodatkowo instalacja ma swoje lata i nie wiadomo co tam jest :( , dlatego najchętniej bym chciał żeby filtrowalo mi całą wodę , tu już nawet nie chodzi mi o mg kamień ale bardziej o  cząstki zapachy żeby po prostu wyeliminować wszystkie niedoskonałości wody oraz żeby zatrzymać nadmiar sodu ponieważ zasada uzdatniacza jest taka iż  pierwiastki magnezu na sód

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2021, 21:18:13 »
Jeżeli sytuacja z sieci lub w Twoim systemie filtracji na cały dom jest tak niestabilna, to pewnie najlepszym sposobem byłaby filtracja typu odwróconej osmozy, która zagwarantuje pewne TDS. Może być pełne RO + mineralizatory, może być jakaś nanofiltracja. Na tyle ile się orientuję - RO zagwarantuje TDS. Filtry kolumnowe typu Brita czy BWT dla danych parametrów wejściowych wody dają pewne parametry wyjściowe. RO może dać parametry wyjściowe niezależne od wejścia.

Offline dembiec Mężczyzna

  • Wiadomości: 239
  • Ekspres: NS Musica
  • Młynek: F64 Evo
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopad 2021, 22:16:14 »
To by było złote rozwiązanie , tylko zostaje kwestia kosztów narzeczona jak się by zobaczyła że znowu coś robię to bym wylądował z ekspresem na dworze , tak już pół kuchni było zrobione pod ekspres  przyłącza odpływy ... :) Ale masz rację było by super , ale muszę jakiś filtr dobrać jako pół środek , nie musi być idealnie ale żeby spełniło swoją rolę i dało sie kawę pić albo wrócę do miraj albo ta inną britta spróbuje

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Uzdatniacz wody + filtr britta
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopad 2021, 23:47:28 »
Poszukaj wątku o osmozie. Jak zrobisz składak sam to nie jest duży koszt. Trochę wiedzy tylko potrzeba.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi