Autor Wątek: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality  (Przeczytany 51166 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Wrzesień 2016, 21:54:23 »
słabo się przygotowaliście jeśli chodzi o dostępność kaw speciality w naszym kraju, bo wchodząc do coffedesk(a nie jest to jedyne źródło kawy w Polsce) mam do wyboru 20 palarni kawy speciality, a cena mieści się w przedziale od 25 do 79 zł za paczkę 250 g. trochę ten post rozjaśnia, aczkolwiek wiadomo tyle, że co miesiąc dostaniemy kawę z losowej palarni z losowego kraju - ten element niespodzianki może i fajny, ale... jest jedna, imo poważna wątpliwość - nie chcesz napisać kim jesteś. bez informacji personalnej ciężko o jakąkolwiek weryfikację, czy faktycznie jesteś baristą i czy masz do czynienia z kawą speciality, o wycieczkach na festiwale i testowaniu kaw z całego świata nie wspominając :) taki mały szczegół, ale daje to efekt kupowania kawy o wątpliwej jakości - co z tego, że auto gwizda, gdy kierowca... a tu mamy podobnie. brak info o Tobie, czyli osobie odpowiedzialnej za jakość produktu, a jedynie info, że to kawa speciality. a że łatwo ją popsuć, to już inny temat.

Offline D4rK89 Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 506
  • Ekspres: V60, Kalita, Aeropress, Acaia
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Wrzesień 2016, 22:00:04 »
Pomysł fajny, ale cena z kosmosu nawet przy wariancie 60zl/12m

W tej cenie bez pośrednictwa sklepu/firmy mam taką samą cenę i w dodatku wiem co zamawiam.

Gdyby to było 45 zł/250g (180zł /1kg) - to ma to realne możliwości na sukces.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Wrzesień 2016, 02:33:02 »


nie chcesz napisać kim jesteś

Ty byś chciał gdybyś rozkręcał własny biznes bazując na wiedzy i kontaktach zdobytych u dotychczasowego pracodawcy*?


* który zapewne nadal opłaca twój ZUS

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Wrzesień 2016, 10:09:02 »
Uuu, przyjęcie w WoKu progach z fajerwerkami.

Może strona nie jest w pełni dopracowana, ale na pierwszej stornie jest film na na pierwszych klatkach filmu są dane personalne obu sprawców zamieszania. Nie sądzę aby był tu jakiś powód do ukrywania się.

Subskrypcja zapowiada się ciekawie, a cena, cóż, wszystko zależy od kaw (co innego ściągnąć Quijote, co innego Verve), się okaże. Do tej pory nie było u nas takiej subskrypcji, w ogóle niewiele tego typu pomysłów, a żeby w innych ceny były mniejsze też nie bardzo.


Mam nadzieje, że pomysł wypali, i że rabaty dla WoKu będą większe  :blue: :szampan:

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Październik 2016, 13:27:22 »
No i jak tam? Ktoś skorzystał? :)

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Październik 2016, 00:04:06 »
W przyszłym tygodniu przedstawię wam szczegółową analizę, a jeżeli dobrze pójdzie kawa weźmie udział w ślepym cuppingu w Gliwicach (w Kafo)

Ode mnie osoby, które zajmują się całą ideą mają już wielki plus za podejście do klienta
Jeżeli kawa będzie choć w połowie tak dobra jak to w jaki sposób zajmują się osobami nią zainteresowanymi (i nie mówię tu o lizaniu butów byleby sprzedać), to nie macie sie czego obawiać ;-)

Ps. Wrzucajcie tutaj jakieś przypomnienia, informacje na temat waszego produktu itp. Nawet w stylu -" to już ostatni dzień na zamówienie kawy z tego miesiąca "
Jeżeli wątek będzie żył na pewno wam to nie zaszkodzi, a może tylko pomóc :-)

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Październik 2016, 00:38:26 »
Co to za kawa? Jaka palarnia?

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Październik 2016, 08:42:59 »
Jeszcze nie wiadomo
Czekamy na przesyłkę :-)

Offline Pawel12

    • http://coffee12.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 84
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Październik 2016, 22:14:05 »
Jeżeli chodzi o kraj to jeżeli polubicie nas na https://www.facebook.com/coffee12pl lub instagram.com/coffee12PL zawsze kilka dni przed wysyłką ale po zamknięciu zamówień pojawia się zagadka z jakiego kraju pochodzi kawa + możliwość jej wygrania :)

Dodatkowo dla Was uruchomiliśmy konkurs:
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3341.msg84016#new

tored
Dziękujemy za miłe słowa. Mam nadzieje, że kawa przypadnie Ci do gustu.

Offline Pawel12

    • http://coffee12.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 84
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Październik 2016, 09:44:32 »
Kawy wysłane, jeżeli wszystko pójdzie jutro będą u Was.
Czekamy na pierwsze opinie!

coffee12.pl
https://www.facebook.com/coffee12pl

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Październik 2016, 16:37:54 »
Jeżeli chodzi o profesjonalizm, opis, zawartość paczki i sposób zapakowania macie 6 w szkolnej skali
Nie spodziewałem się aż tak dobrego podejścia do całej otoczki

O samej kawie się jeszcze teraz nie wypowiem. Póki co nie chce zdradzać co to za ziarna i czym smakują.
Popróbuję, poparzę - na pewno wszystkim zainteresowanym dam znać jutro w odpowiednio napisanym poście (takim, żeby osoby, które zamówiły nie były rozczarowane spoilerem :) )

Offline Sala Mężczyzna

  • Wiadomości: 378
  • Ekspres: ASCASO ARC; Chemex, Aeropress; Drip V01;02; Phin
  • Młynek: Mahlkonig Tanzania; MKIII
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Październik 2016, 17:05:59 »
Potwierdzam, podczas otwierania przesyłki efekt WOW!! Do tego przepisy wraz z próbkami przemiału dla trzech metod zaparzania. Co do kawy to coś więcej w kolejnym tygodniu bo mnie nie ma na miejscu.
Pozdrawiam

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Październik 2016, 23:43:35 »
A, to jeszcze ja :)

Tak, paczuszka dopracowana, a kawa adekwatna do ceny, czyli wszystko się zgadza. Zapowiada się ciekawie i mam nadzieje, że pomysł się utrzyma w realizacji znacznie dłużej niż tytułowe 12!

Powodzenia i dzięki raz jeszcze za ziarenka. :poklon:

Offline tored Mężczyzna

  • Wiadomości: 260
  • Ekspres: V60-2, Melitta, Phin, Aeropress, G.A.T 2tc, G.A.T 6tc
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Październik 2016, 14:44:59 »
Moje pierwsze przemyślenia po 2 zaparzeniach w aeropressie - weźcie pod uwagę, że w ostatnich dniach osiągnięcie idealnych parametrów było dla mnie nie możliwe. Za dużo się działo w moim życiu. Nie odsiewałem pyłu, raz czasem operowałem na zwykłym zegarze naściennym, mielenie było też jedynie +/- takie, jak podane w przepisie (mogłem o 2/3 stopnie się pomylić) - to właśnie to mogło wpłynąć na nieprzyjemny aspekt, o którym napiszę na końcu.

Zaczynając już właściwy wywód.
Opakowanie i jego zawartość wizualna - pierwsza klasa. Nie spodziewałem się aż tak przyjemnego dla oka podejścia do tematu (!nareszcie będę miał w czym wozić aeropress - dziękuję!) na naszym rynku.
99% rzeczy na wielki plus. Jedyne do czego się tutaj można doczepić to delikatne błędy w recepturach (np. DRIP):
"... 4. Gdy stoper wskaże 50 sekund zalej kawę do 250 ml i odczekaj do 1:30
6. Po tym czasie zalej napar do 250 ml ..."
Mi to nie robi żadnej różnicy (ot szczególik), ale myślę, że przeczytanie przez drugą osobę to 3 min roboty, a zawsze lepiej się czyta w 100% dobry tekst.
Świetny pomysł z próbkami. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z przelewami będzie to spore ułatwienie.

A jak prezentuje się to co najważniejsze, czyli smak?
Pięknie. Kawa ogólnie klarowna, gładka, wyraźnie czuć że to Kenia. O ile mnie pamięć nie myli, to moje kubki smakowe wychwyciły miks wiśni z czereśniami, pojawiało się coś jeszcze, ale co to było nie potrafię sobie przypomnieć, podobnie jak w przypadku aftertaste (eh, ten pośpiech).
Był jeden jedyny nieprzyjemny akcent - coś mąciło smak - jakiś brud, który jednak był bardzo delikatny/zakrzyczany przez pozytywne aromaty. Weźcie proszę jednak korektę na to, w jakich warunkach parzyłem oba kubki (dalekie od ideału).

Byłoby super, gdyby ktoś jeszcze zrobił dłuższy wywód. Może ja się o niego pokuszę, gdy kawa będzie starsza i zrobiona również w dripie/kalicie.

Podsumowując:
Czy byłoby warto wydać 60 zł? - Jak najbardziej

Miejmy nadzieję, że kolejne niespodzianki będą równie miłe dla naszych doznań smakowych :)

Offline Pawel12

    • http://coffee12.pl/
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 84
Odp: Coffee12 - Subskrypcja kawy speciality
« Odpowiedź #29 dnia: 29 Październik 2016, 23:53:57 »
Bardzo nas cieszą tak pozytywne opinie. Dziękujemy też za uwagi i zrobimy wszystko by poprawić się w przyszłości.
Już jesteśmy w trakcie prac nad kolejną kawą na listopad. Gdy tylko poznamy datę wypalania kawy z palarni listopadowej to poinformujemy Was na forum :)

Uruchomiliśmy ponownie możliwość zakupienia kawy jednorazowo dla osób z forum w cenie 60 zł:
coffee12.pl/coffee12-tester


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi