Autor Wątek: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.  (Przeczytany 54042 razy)

Offline ChrisPL Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, V60, AP, Melitta AromaSignature DeLuxe
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic A, Bezzera BB005TM, C40, Aergrind, Astoria Super Jolly
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #90 dnia: 08 Styczeń 2019, 06:54:45 »
Bonavita problem. Mam czajnik Bonavita 1L, 1000W, taki z podstawką z przyciskami i wyświetlaczem. Dziś rano przestał grzać, wyświetlacz świeci się, ale tak jakoś słabo, cyfry mało widoczne. Ktoś wie może coś na ten temat? Da się to może naprawić? A było tak fajnie, już mi brakuje czajnika.

Offline Aces High

  • Wiadomości: 6
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #91 dnia: 29 Styczeń 2019, 12:06:52 »
Jakby się ktoś zastanawiał nad kupnem Hario z regulacją temperatury... 2_Easy-Resize.com.jpg1_Easy-Resize.com.jpg

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #92 dnia: 29 Styczeń 2019, 15:18:10 »
Korozja? Zawsze mnie zastanawia jak na stali nierdzewnej pojawia się Korozja?
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Styczeń 2019, 15:32:51 »
Pewnie w miejscu zgrzewu może zmienić się struktura stali, wytrąci się węgiel, nie wiem, przydał by się jakiś fachowiec od materiałoznawstwa.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Styczeń 2019, 15:43:58 »
Złe tłumaczenie, po angielsku jest stainless ;).
Miałem podobnie, ale Coffee Desk stanęło na wysokości zadania i bez problemu wymienili na gwarancji.

Offline Damian

  • Wiadomości: 876
  • Ekspres: Lelit Pl41e, V60, kawiarka GAT 3tz, Aeropress
  • Młynek: Fiorenzato F4 Eco, ascaso i2 mini, Hario skerton, xeoleo
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #95 dnia: 29 Styczeń 2019, 15:49:55 »
Nie jestem na sto procent pewny, ale po zdjęciach wygląda jak ślad po zgrzewaniu/spawaniu nierdzewki. Choć raczej jest to zgrzew. Takie ślady albo się poleruje albo wytrawia kwasem i napięciem elektrycznym przy pomocy odpowiedniego urządzenia.
Nierdzewna zmienia kolor przy wysokich temperaturach.
W tym hario może było na takiej zgrzewarce całe denko zgrzane do reszty czajnika, a w miejscu gdzie ślad jest największy rozpoczęto proces zgrzewania.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Styczeń 2019, 21:02:58 »
Przepraszam, że tak piszę od razu ale czytałem wątek wstecz i już wiem.

Który czajnik będzie najdokładniejszy i po odłożeniu go będzie podtrzymywał temperaturę jaką ustawie?. Mam konewke hario na indukcji i używam termometru do mięsa [emoji3] działa ale nie jest to wygodne rozwiązanie. Cena nie ma znaczenia ale nie przesadzajmy.
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2019, 21:07:56 wysłana przez Perzua »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #97 dnia: 29 Styczeń 2019, 21:28:27 »
Nie masz specjalnie wyboru - Bonavita i Brewista to jedyne w miarę sensowne opcje w tej chwili, jeśli zależy Ci na dokładności.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Styczeń 2019, 21:36:55 »
Jest jeszcze Oxo i Stagg, niestety wtyczka US póki co.

Jakby się ktoś zastanawiał nad kupnem Hario z regulacją temperatury...
U mnie to samo pojawiło się po przegrzaniu konewki (indukcja), na szczęście od strony zewnętrznej.

Offline lubusz Mężczyzna

  • Wiadomości: 495
  • Ekspres: FE-AR La Peppina, Aeropress, Hario, Kalita
  • Młynek: Mazzer Mini Electronic Type A, Baratza Precisio
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Styczeń 2019, 22:59:11 »
Miałem czajniki Bonavita i Brewista. Jeden i drugi po roku użytkowania się rozsypał. Kupiłem chińczyka https://pl.aliexpress.com/item/ALBOHES-1L-304-Ze-Stali-Nierdzewnej-Czajnik-Elektryczny-G-siej-Szyi-Wody-Czajnik-Elektryczny-Podgrzewacz-wody/32860641947.html. Ustawiam temp. na 94°C, dogrzewa do 97°C. Po rozgrzaniu cylindra i wsypaniu kawy do AP, temp wody spada do oczekiwanej 94°C. Nauczyliśmy się żyć ze sobą. Szkoda kasy na drogie czajniki.

Offline Ilviris Mężczyzna

  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: Bialetti Moka Express, Areopress
  • Młynek: Timemore slim
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Styczeń 2019, 23:25:45 »
Po przebrnięciu przez dwa tematy o konewkach czyli razem ponad 50 stron, zapoznaniu się z problemami Brewisty i Bonavity że jednak trzeba czekać na Fellow Stagg EKG/EKG+ - Na stronie można już się zapisać do newsletter'a odnośnie wysyłek poza USA, zobaczymy czy i co odpiszą na e-mail odnośnie planowanej premiery w UE  :) a trochę szkoda bo Brewista artisan wpadła mi w oko. Tylko ta pojemność do chemexa 6cup się nie sprawdzi i wymarzonej design'u nie mają dostępnego już w EU...

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Styczeń 2019, 23:30:23 »
EKG też ma swoje bolączki, między innymi wylewka mogła być lepsza. Po przebrnięciu wielu komentarzy najciekawszy wydaję się Oxo, ale ten na rynek EU się nie pcha.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #102 dnia: 30 Styczeń 2019, 07:23:50 »
U mnie to samo pojawiło się po przegrzaniu konewki (indukcja), na szczęście od strony zewnętrznej.
Miałem taką samą sytuacje z swoim Hario, ale nie widzę zmiany w użytkowaniu oprócz zmiany kolorów na dolnej części.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #103 dnia: 31 Styczeń 2019, 10:16:45 »
U mnie też w Hario są takie plamki. Nigdy nie używałem w nim wody z kranu - tylko butelkowana źródlana.

Jak zalewacie z konewki kawę i woda osiągnęła 92 stopnie czy tam jak kto woli 93 - 90 to podgrzewacie wodę ? Ja staram się odkładać na indukcję i pilnuję z termometrem. Na ile jest to dokładne, to nie wiem. Wkurza mnie to i chyba kupię ekspres przelewowy, jak czajnika nie ma dobrego ... Widziałem, że też jest KitchenAid ale cena duża. Za to można już kupić Moccamaster, choć lubię te ceregiele z rana pomijając pilnowania temperatury. Kolejna sprawa to, że taki Moccamaster ma na sztywno tę temperaturę, a czasem poniżej 90 stopni są fajne efekty z niektórymi kawami... Jak żyć ?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1492
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Czajnik elektryczny Brewista, Bonavita itd.
« Odpowiedź #104 dnia: 31 Styczeń 2019, 10:24:00 »
Najważniejsze jest wygrzanie naczynia, w którym polewasz i temperatura początkowa wody. Odkładanie do dogrzewania to bardzo dobry pomysł.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi