Autor Wątek: Pierwszy ekspres  (Przeczytany 3942 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Pierwszy ekspres
« Odpowiedź #30 dnia: 26 Sierpień 2018, 21:00:09 »
Jestem pod wrażeniem Państwa umiejętności i zdolności krasomówczo-sarkastycznych... Zazdroszczę ;).

Online Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4838
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Pierwszy ekspres
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Sierpień 2018, 21:07:51 »
No cóż... Antonio. Jak wiesz w moim przypadku to po prostu stara, przedwojenna szkoła. ;)
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Immortal

  • Wiadomości: 27
  • Młynek: Compak K3 Elite
Odp: Pierwszy ekspres
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Sierpień 2018, 22:49:48 »
Co do wnętrza ekspresów łatwo to można zweryfikować. Jutro postaram się wrzucić zdjęcia.
Nie będę się tu przerzucał tym co inne osoby piszą na priv czy też e-mail. Do mnie też piszą... Ale mnie nie bardzo interesuje co ktoś do kogoś na priv pisze. Nie sądzę też aby to było odpowiednie miejsce do osobistych wycieczek. Dziwi mnie tylko że przedstawiciel globalnej korporacji w ten sposób wypowiada się o innych firmach i przedstawicielach handlowych. Czyż to nie jest objaw pogardy dla innej "firemki" oraz ludzi ?

Powinno natomiast to być miejsce do merytorycznej wymiany wiedzy i doświadczenia na temat ekspresów do kawy. Co do naginania faktów odniosę się do tego fragmentu:

Co do Oscara II jego zalety ponad ASCASO DREAM PID:

- grupa HX, wpół profesjonalna wykonana z chromowanego mosiądzu, duży 2L bojler - Nieprawda. HX to nie grupa. A grupa w ASCASO DREAM PID jest profesjonalna (nie wpół profesjonalna), wykonana z chromowanego mosiądzu. Duży 2 l bojler nie jest w tym ekspresie potrzebny ze względu na inną konstrukcję zespołu zaparzania - nie HX a termoblok.

- profesjonalna, długa rurka (360 stopni ) do spieniania mleka z 4 wylotami pary, dokładnie taka sama jak używana w ekspresach w trakcie mistrzostw świata baristów - PÓŁPRAWDA - tak samo profesjonalna, 360 stopni jest rurka do spieniania mleka w DREAM PID. Do tego nienagrzewająca się - COOL TOUCH. Ma co prawda jeden otworek a nie 4 ale to ze względu na inny sposób wytwarzania i dostarczania pary. Co wcale nie oznacza gorszego spieniania. Długość rurki natomiast często przeszkadza a nie pomaga.

- opcjonalny (a na rynek w US standardowo) profesjonalny presostat SIRAI, który zamontowany przez dystrybutora z dodatkowym zaworem OVP będzie tańszy za całość (3,5k zł z Elektro.it) od DREAM PID - PÓŁPRAWDA ponieważ DREAM PID nie potrzebuje wcale presostatu. Nie ma bojlera w którym należy utrzymywać odpowiednie ciśnienie. Presostat SIRAI nie jest więc w tym przypadku żadną przewagą. Mógłby nią być przy porównywaniu ekspresów z bojlerami wyposażonych w inne presostaty.

- certyfikowany do pracy wpół profesjonalnej - małych kawiarni itp, a nie tylko do domowego użytku - PÓŁPRAWDA. Nie ma takich certyfikatów. DREAM PID tylko dlatego nie jest przez nas proponowany do małych kawiarni że po spienianiu mleka należy go przestudzić przed kolejną kawą espresso. Natomiast jeśli chodzi o sam układ zaparzania kawy to jest on w pełni profesjonalny i takie same są stosowane w profesjonalnych ekspresach BAR 1 GR, BAR 2 GR oraz adoptowane do ekspresów BARISTA T (o czym szerzej napisałem w swoim wątku w Supermarkecie).

Z praktycznego punktu widzenia, jeśli ktokolwiek pije cokolwiek ponad espresso to Oscar II jest po prostu wyraźnie lepszym wyborem, a do tego nadal tańszym od DREAM PID. - PÓŁPRAWDA bo jeśli komuś nie zależy na spienianiu w tym samym czasie co wykonywanie kawy to DREAM PID daje większe możliwości.

Jeśli chodzi o moje tu pisanie to niezależnie od tego jak jest ono widziane piszę tylko to co uważam za rzetelne przedstawianie informacji. Równie dobrze mógłbym to samo co łaskaw byłeś napisać na mój temat zarzucać innym tu piszącym. Nie jestem jednak przedstawicielem globalnej korporacji i nie śmiałbym nikomu nic takiego osobiście zarzucać.

Trochę mnie zirytowała Twoja pierwsza odpowiedź, więc nieco za ostro potraktowałem Twoje słowa - za co przepraszam. Fakt, nie powinienem się wypowiadać na temat innych firm w ten sposób. Dodam jedynie, że nie wynika to pogardy dla jakiejkolwiek firmy, a raczej obserwacji tego, co się dzieje dookoła. Głównie w globalnych firmach takich jak i moja, gdzie sprzedawcy działają właśnie według schematu jaki podałem. Zawsze to krytykowałem i pewnie zawsze będę. Zawsze docinam koledze, dyrektorowi marketingu na region EMEI u nas z tego powodu, a on zawsze się uśmiecha i mówi, że takie czasy i taka rzeczywistość. Ja odpowiadam, że stary już chyba jestem i nie nadaje z dzisiejszą rzeczywistością na takich samych falach. ;)

Jedna tylko moja uwaga do tego, co napisałem - w odniesieniu do certyfikatów - są takowe, tylko nie na rynek EU. Dotyczy to USA/CA, tam takowe trzeba mieć na ekspresy do kawy jeśli chcesz np. używać danego modelu w celach gastro/komercyjnych.

A i tak wszyscy wiedzą że najlepsze są dźwignie a nie jakieś wynalazki automatyczne ;)

Kiedyś do tego dorosnę! ;)

Jestem pod wrażeniem Państwa umiejętności i zdolności krasomówczo-sarkastycznych... Zazdroszczę ;).

Och te drobne złośliwości. ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi