Autor Wątek: Manometr pokazuje tylko 3 bary  (Przeczytany 9042 razy)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Wrzesień 2018, 12:16:41 »
Gdyby tak było, to i nowy egzemplarz byłby w tę sprężynę wyposażony...

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #61 dnia: 01 Wrzesień 2018, 12:57:29 »
To pytanie raczej do producenta.
Gdy kupowałem nową pompę, sprężyna była dołączona.
Link do pompy:

https://www.atp-czesci.pl/czesci-do-urzadzen/21-pompa-wody-rotoflow-o-3-8-npt-1330002.html?search_query=1330002&results=2

Z tego co pamiętam w innych moich ekspresach w każdej pompie jest włożona sprężyna.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #62 dnia: 01 Wrzesień 2018, 15:36:03 »
Gdy jest w tym kanale sprężyna, myślę,  że może spełniać ona rolę tłumika drgań. 
Na 1000% nie jest to tłumik drgań...

Coś mi świta i nie wiem skąd, że chodzi o efekt kawitacji w bypasie. Aby nie szumiała i nie świstała pompa, jeżeli pompa pracuje a 100% przepływ idzie przez bypass.

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #63 dnia: 01 Wrzesień 2018, 17:09:14 »
@Hi_aro. Gdy będę składał ekspres, sprawdzę osobiście na własne ucho.
 Oby tylko nie okazało się, że z zamontowaną sprężyną będzie głośniej.  :mhh:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #64 dnia: 02 Wrzesień 2018, 09:34:27 »
to naprawdę maleństwo

Prawda? Prawie jak mój (Cellini nie ma tej "nadwagi" w boczkach obudowy), ze wszystkich wymienionych przez Ciebie maleńkości najbardziej przeszkadza tacka ociekowa - nie tyle pojemność (można się podłączyć do kanalizacji) co krótkość w wymiarze a-p.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #65 dnia: 02 Wrzesień 2018, 09:37:21 »
Też mnie to zastanowiło. PF Rocketa ma obrócone o 180° wylewki, by dało się swobodnie postawić pod nimi filiżanki. Trochę niewygodne to jest...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #66 dnia: 02 Wrzesień 2018, 09:55:14 »
Trochę? Próbowałeś dwa cappuccino zrobić? Jeśli kolba zapina się na 90° to jakoś idzie (choć dźwigienka może zaczepiać o prawą filiżankę), u mnie jest jakieś 15° w prawo i tam tylko espresso wejdzie.
Konstruktor musiał pogodzić zbiornik i kompaktowość - z przodu brakuje dokładnie tyle ile z tyłu zabrało wiaderko.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #67 dnia: 02 Wrzesień 2018, 10:08:46 »
Producent powinien robić też wersje tacki "B" (do wyboru) np.dłuższa o 4,5 cm - podstawa samej tacki może pozostać ta sama.


Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #68 dnia: 02 Wrzesień 2018, 15:41:24 »
Tylko to koszty a ekspres miał być z założenia domowy dla freaków. Do szerszej tacki dochodzi kolba z wylewkami w typową stronę.

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #69 dnia: 02 Wrzesień 2018, 16:36:39 »
Myślę ,że wzrost kosztów to małe piwo .Teraz  tacka do Rocketa kosztuje w granicach 500 zł. Sam bym zlecił prywatnie dobrej  firmie dłuższą tackę o 4 cm, kolba może pozostać ta sama.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #70 dnia: 24 Wrzesień 2018, 13:31:26 »
Tytułowy ekspresik już parę razy do mnie przyjechał. Jakimś trafem u mnie funkcjonował dobrze, a po powrocie do właściciela przestawał pracować. Przyczyną okazały się spore pokłady luźnego kamienia. Wygląda to jak piasek. W pierwszej kolejności zatkał się ogranicznik w "grzybku" grupy. Odetkałem go i w zasadzie maszyna działała...

Postanowiłem dokonać procedury odkamieniania, by pozbyć się ewentualnej powtórki. Nie za bardzo chce mi się rozkręcić wszystko i wszystko osobno odkamienić (bojler, rurki, zaworki pary i wody), więc pozostaje zrobić proste odkamienianie "w locie". Po pierwszej próbie ilość "pływającego piachu" wzrosła do tego stopnia, że zupełnie zatkała się rurka łącząca dół bojlera z zaworkiem wody. Oczyściłem rurkę i zostawiłem roztwór kwasu cytrynowego w bojlerze na dłużej. Powiedzmy, że teraz ekspres zachowuje się stabilnie, ale wciąż z kurka na wodę wypływają niewielkie drobiny tego złego :(. Nie wiem czy to w ogóle jest kamień kotłowy, bo ten przecież rozpuściłby się w kwasie... Zobaczymy po kolejnym zalaniu roztworem kwasu -- najwyżej rozbiorę to na części pierwsze :).

Przy odkamienianiu znowu widać sporą różnicę między Rocketem a Nutką. Ta ostatnia ma osobny zawór spustowy u dołu bojlera (bardzo ułatwia to prace serwisowe), a poza tym wszystkie rurki są szersze, więc nie sądzę by cokolwiek mogło się tak zapchać...
« Ostatnia zmiana: 24 Wrzesień 2018, 13:35:46 wysłana przez Antonio »

Offline hi_aro Mężczyzna

  • Wiadomości: 614
  • Ekspres: LA Arras :)
  • Młynek: Niche Zero, Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #71 dnia: 24 Wrzesień 2018, 13:50:41 »
Wg mnie, jakiekolwiek prace przy naprawie ekspresu, powinny zaczynać się od rozkręcenia absolutnie wszystkiego, "wysypanie piasku" a potem odkamienianie.

Ten "pył" to może być zwykły piasek o bardzo małej frakcji. Pomimo, że na wejściu pompy rotacyjnej jest coś ala filtr, to zatrzymuje on tylko kamienie...

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #72 dnia: 24 Wrzesień 2018, 15:01:36 »
Mastro Antonio - wiem, że to kosztuje dużo czasu i pańskiego poświęcenia . Jeżeli mogę prosić, to proszę zrobić to tak jakby Pan to robił dla siebie. Trzymam kciuki - serdecznie pozdrawiam .

Offline ZELAND Mężczyzna

  • Wiadomości: 124
  • Ekspres: Rocket Giotto Evoluzione2
  • Młynek: Mazzer SJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #73 dnia: 05 Październik 2018, 17:21:12 »
Podziękowanie . Panie Andrzeju, (MA) dziękuję bardzo za bezinteresowną pomoc,  w wymianie pompy wodnej i odkamienieniu  mojego ekspresu.

Dziś zrobiłem trochę kaw , niestety nic ciekawego jak na mój smak - raz leci za szybko,innym razem za wolno ,raz kwaśna raz gorzka - ogólnie sporo  błotka w kolbie ,myślę ,że za grube mielenie. Jutro czeka mnie dalsza "ciężka" praca i dalsze eksperymenty w poszukiwaniu "złotego runa" . Jak już opanuję lepiej swój warsztat, pokażę TU mój kubek z espresso.  Jeszcze raz dziękuję za wszystko - pozdrawiam serdecznie .

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Manometr pokazuje tylko 3 bary
« Odpowiedź #74 dnia: 05 Październik 2018, 17:43:45 »
Za dużo wody w sitku po ekstrakcji -- za mało kawy w sitku. Ilość kawy jest dosyć ważna -- musi być optymalna, nie za mało, nie za dużo ;).

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi