Autor Wątek: Palarnie kawy w Warszawie  (Przeczytany 32790 razy)

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #45 dnia: 12 Luty 2019, 22:51:27 »
Jest ok, nie zrazilem się, nawet o tym nie myślałem. Ten temat jest jak rzeka. I mozna gadac w nieskonczonosc i tyle bedzie racji ile bedzie ludzi. Idąc tym tropem, to kazdego w zasadzie mozna podejrzewc o kryptoreklamę kto umieszcza tu nowe nazwy firm
 Tyle że nazywa się to inaczej jeśli  to robi ktoś nowy  jak ja z licznikiem wiadomości 5, a inaczej z licznikiem powyżej 2000.  skoro są tu takie jazdy, to czemu nowy użytkownik powiedzmy poniżej 20 wiadomości po dodaniu postu czy odpowiedzi na wiadomość nie  musi poczekać na akceptację  administratora. Jak administrator uzna  że treść jest nie odpowiednia to wiadomość jest blokowania.
Skończmy już ten temat, bo to i nie ten dział i szkoda czasu.

Rubin, dzieki za informację. Dawno się wybieram do nich ale jakoś było nie po drodze. Myślę, że jak ogarnę nowy lepszy sprzęt to zacznę testować. Pozdrawiam
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #46 dnia: 13 Luty 2019, 01:30:44 »
Wiesz rafael, może rzeczywiście Miklas dość ostro zareagował, ale pomijając kwestię doboru słów myślę, że większość się tu zgodzi co do ich słuszności. Natomiast Ty dużo więcej brzydkich rzeczy nawywijałeś, a z Twojej strony słowo przepraszam nie padło, za to próbujesz pouczać wszystkich jak powinno się lub nie, traktować nowych użytkowników na forum. Co mogą lub nie, użytkownicy tacy czy inni. W ten sposób szacunku tu nie zdobędziesz, ani Twoi koledzy z palarni jeśli w ogóle tam kiedyś byłeś. Gdyby temat palarni rzeczywiście Cię interesował to był w weekend festiwal kawy w PKiN, na którym były palarnie nie tylko z Wawy, ale całej Polski i z kilku innych państw.
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2019, 01:45:43 wysłana przez krystians »

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #47 dnia: 13 Luty 2019, 15:07:11 »
Panowie, nie mam żadnych kolegów  w tej palarni. po prostu tam kupuję i już. teraz mam alternatywne żródła i je wypróbuję.  Nie wprowadzam żadnej kryptoreklamy, ani szeptanego marketingu. Pomysleć że cała ta wymiana zdąń tylko  przez źle sformułowane zapytanie. Byłem zdziwiony, że na moja odpowiedź zostałem pouczony jak mam zadawać pytanie na forum, i posądzony o to czego nawet nie zamierzałem zrobić, stąd moja reakcja. Więc jeśli kogoś uraziłem to przepraszam. Skąd mam wiedzieć, że tego typu informacja zostanie potraktowana jako reklama, promocja "niby moich kolegów". To była tylko informacja, jak każda inna na tym forum.

Krystians, wiem, że był festiwal, planowałem tam iść ze znajomymi (nie z tymi z palarni),  ale żona sie rozchorowała i musiałem zostać w domu z dzieckiem. I bardzo żałuję że nie mogłem tam być.

mam nadzieję, że wszystko wyjaśniłem i temat zostanie zamknięty.  pozdrawiam
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #48 dnia: 13 Luty 2019, 17:31:04 »
Pomyśleć że cała ta wymiana zdań tylko  przez źle sformułowane zapytanie
Tak, niestety jest, bo trzeba odpowiadać za treści, które wprowadza się do naszego forumowego krwioobiegu. Staramy się dbać o to, aby forum nie stało się wysypiskiem reklam i treści niezgodnych z przyjętym regulaminem oraz dobrymi obyczajami. Każdy chce tu przyjemnie spędzać czas a nie być obiektem manipulacji. Stąd też brak możliwości umieszczania linków dla nowych użytkowników.

Spójrz proszę na to z drugiej strony ktoś nowy przychodzi i prosi o opinię odnoszącą się do firmy X. Jest to przynajmniej podejrzane.

Cieszę się, że potrafiłeś przeprosić, także zgadzam się że kwestii nie ma co przeciągać.  Życzę zdrowia dla rodziny i przyjemnego forumowania.

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #49 dnia: 13 Luty 2019, 17:37:18 »
Dziękuję
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 683
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #50 dnia: 13 Luty 2019, 21:22:41 »
Byłem dzisiaj na Pradze i odwiedziłem przy okazji
3P Kawiarnia i Palarnia Kawy
Tarchomińska 11, 03-746 Warszawa
https://maps.app.goo.gl/fk2EF
 
Lokal wielkościowo podobny do Filtrów z tym, że mają piec i można sobie popatrzeć. Spory wybór kaw zarówno pod espresso i alternatywny. Wypiłem bardzo dobre podwójne espresso, kawa Honduras SHB ale jaka dokładnie plantacja i odmiana to nie powiem.
Poprosiłem o kilka kaw w 100g paczki co jest ciekawą opcja na początek znajomości z palarnią.
Co prawda ograniczyłem się ilościowo bo jadą do mnie kawki z dwóch palarni ale nie mogłem się powstrzymać. Zobaczymy jak będą smakowały ale coś czuję, że odwiedzę ich ponownie bo espresso było przednie.

Offline august7

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Saeco
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Luty 2019, 12:09:12 »
Osobiście polecam palarnię  :spam:
Czuć świeże palenie i do tego fajne opakowania.
Ethiopia Sidamo najbardziej przypadło mi do gustu.
« Ostatnia zmiana: 17 Luty 2019, 12:34:22 wysłana przez pafcio0 »

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Kwiecień 2019, 20:08:36 »
Dziś sprawdziłem swoje zasoby i stwierdziłem, że może mi zabraknąć  kawy na weekend. Więc właśnie się wybierałem do tej palarni 3P, zreszta już po raz kolejny . Dzięki @Mader za polecenie tego miejsca. A że jest ode mnie parę ładnych kilometrów to wpisałem do Google maps sprawdzić jaki czas dojazdu, bo nie miałem dużo czasu. W propozycjach palarni wyskoczyła palarnia która się znajdowała dosłownie 900 m od mojego miejsca zamieszkania. No i stwierdziłem. Że trzeba spróbować no i spróbowałem. I o to efekt po kilku szotach wszystkie na podwójnym sitku.
16/32 , 28 sekund, ok 50 ml. Kwaskowatosc minimalna, czekolady duzo. Długi finisz, ale posmak i zapach taki jak bym wypalił fajkę. Do tej pory nie spotkałem się z tak intensywnym smakiem i zapachem papierosa. A ostatnio w młynku miałem Cubano od Gorana i różnica jest i to duża oczywiście na korzyść Cubano, ale już nie miałem czasu złożyć zamówienia z dostawa przed weekendem.
Popróbuję jeszcze pokombinować, może ten posmak zniknie, no chyba że ta kawa tak ma.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline kafcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 691
  • Ekspres: LaMa Micra, Chemex, V60, Kalita, TCA-2, Gene Roaster
  • Młynek: Ceado E37S, Santos#4, C3, 1Zpresso K-max
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #53 dnia: 19 Kwiecień 2019, 14:36:34 »
Ten smród fajek nie zniknie. To raczej rezultat słabego jakościowo surowca i długiego palenia.

Offline rafal_ski Mężczyzna

  • Wiadomości: 105
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: F4 nano
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Kwiecień 2019, 21:30:14 »
Ten smród fajek nie zniknie. To raczej rezultat słabego jakościowo surowca i długiego palenia.
Zmieliłem nieco grubiej, skróciłem czas ekstrakcji do 25 , uzysk ten sam 16/32 i zapach jakby zniknął, albo może po prostu się przyzwyczaiłem do tego zapachu.
Oszczędzaj wodę, pij wino

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1141
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #55 dnia: 31 Październik 2019, 20:06:06 »
Bez przesady,  Story jest w Warszawie. Ostatni przystanek przed strefą, ale w Warszawie.

Dokładnie  ;)
Rzutut "gumakiem" od nich jest jeszcze Hayb , którego nikt nie wspomniał.
Z tego co mi wiadomo jedni i drudzy serwuja kawy na miejscu , organizują warsztaty ,testingi , itp itd...
« Ostatnia zmiana: 02 Listopad 2019, 16:39:53 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Listopad 2019, 09:14:47 »
Czy ostatnio ktoś robił gdzieś ranking palarni w Warszawie pod katem 1) daty powstania 2) powtarzalności i jakości?

Ostatnio kupiłem na targach herbaty i kawy na Mysiej brazylijskie kawy z jakieś małej/rodzinnej palarni “Tu Cafe”. Torche dlatego, ze bylo bardzo mało kaw do kolby, głównie do przelewu no i herbaty. Byłem zaskoczony - najlepsza kawa jaka piłem z mojej Rancilio Silvia!

Czy takie małe palarnie mogą oferować powtarzalne kawy, czy może przez przypadek im wyjdzie jakieś super palenie? Szwagierka która ma herbaciarnie i b mały kacick z kawa pyta co warto wystawić. Boje się polecić :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Listopad 2019, 09:21:38 »
Nikt Ci na to pytanie nie odpowie. Musisz przepuścić kilka paczek tej kawy przez swoją Silvie i będziesz wiedział.

Offline Białek

  • Wiadomości: 16
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Listopad 2019, 11:40:34 »
Ponieważ nie mogłem czekać na dostawę (weekend bez kawy!!) poszedłem kupić coś na mieście. Myślałem o kawie z sieciówki (nie testowałem jeszcze), ale to co było w Green Cafe Nero nie miało daty palenia i według sprzedawcy mogło mieć pół roku lub półtora....  Poszedłem do Starbucks , ale po drodze była malutka kawiarenka „Dobro” (ponoć najmniejsza kawiarnia w Polsce), gdzie testowo zamówiłem espresso i pod jego wrażeniem kupiłem kilogram ziaren. Okazało się, że kawę pod marką Dobro, dla tej kawiarni, robi Coffee Lab. Nie są to żadne specjały - opakowanie wymienia kraje, ale bez szczegółów, jednak kawa ogromnie mi smakowała. Wiem, że espresso powinno się pić bez cukru, ale zwykle nie mogę - tę piłem zaś przyjemnością gorzką. Kawa jest mniej „ciekawa” niż kawy od Antonio, które wcześniej kupowałem - mniej bogaty smak, wyraźnie ciemniej palona, ale tak cudownie łagodna, bez mocnych akcentów kwasowości i goryczy, że już czekam na popołudniową porcję. W domu wyszła trochę gorzej niż w kawiarni (jeszcze muszę podkręcić przemiał), bo pierwszą robiłem bez zmiany nastaw i przeleciała w 20 sekund, ale fajnie. Koneser może być rozczarowany, ale ja nie...

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Palarnie kawy w Warszawie
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Listopad 2019, 12:24:30 »
Coffee Lab to solidna firma.

Kilka wartych uwagi warszawskich palarni, kolejność przypadkowa. Poniżej tylko te które znam i dostarczyły mi dobre ziarenka.

Java Coffee - http://javacoffee.pl/
Kofi Brand - https://www.coffeedesk.pl/nasze-marki/kofi-brand/
HAYB - https://haybcoffee.pl/
Story Coffee Roasters - https://www.storycoffee.pl/
Good Coffee - https://www.goodcoffee.pl/
CoffeeLab - https://coffeelab.pl/



 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi