Autor Wątek: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe  (Przeczytany 3303 razy)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« dnia: 10 Kwiecień 2019, 11:33:02 »
Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe

Znana i lubiana etiopska arabika z wysokich upraw z młyna Kochere. Odmiana heirloom, czyli ziarenka z niewielkich upraw wielu rolników. Sposób obróbki naturalny, palenie jasne, z przeznaczeniem do alternatywnych metod parzenia kawy. Ziarenka mają słodko – pomarańczowo - cytrusowy aromat. W przemiale dominują nuty słodkich pomarańczy/mandarynek i karmel.

Sposób przygotowania: dripper Tiamo V60-01, białe filtry Hario i młynek Fiorenzato F6 Drogheria. Doza standardowa 6 g kawy na 100 g wody, temperatura wody 94°C, czas parzenia 2,5 minuty. Preinfuzja 30 sekund, w stosunku dwa gramy wody na gram kawy i mieszanie przez kołysanie dripperem. Później polewanie w czterech porcjach co 30 sekund, dwie ostatnie mniejsze, 2/3 i 1/3 w porównaniu do początkowych. Po każdym zalaniu mieszanie przez kołysanie dripperem. Aromat dripa jest karmelowo – cytrusowy (pomarańcze). Po spróbowaniu podobnie, w filiżance jest miła i łagodna kawa o owocowym charakterze i gładkim body. Wyczuwalna jest delikatna kwaskowatość owoców cytrusowych (pomarańcze), sporo słodyczy, nuty pomarańczowej skórki i akcenty oranżady w proszku, brak goryczki. Drip jest bardzo przyjemny, dobry na leniwe picie. Łagodny, owocowy, słodki, czysty i równy w smaku. Posmak podobny, przyjemny, z czasem z akcentami czekolady i pomarańczowej skórki.
Ziarenka na pewno warte zainteresowania, dające drip sympatycznie zapadający w pamięć, z wiodącymi nutami słodkiej pomarańczy, o niewielkiej kwaskowatości i bez goryczki.

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Kwiecień 2019, 11:37:23 »
Do krótkich opinii o kawach jest przeznaczony osobny temat. Chyba że ma coś na celu utworzenie osobnego tematu

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Kwiecień 2019, 11:49:28 »
Daj spokój amigo.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Kwiecień 2019, 12:02:53 »
Do krótkich opinii o kawach jest przeznaczony osobny temat. Chyba że ma coś na celu utworzenie osobnego tematu
Takie opinie o kawach w postaci nowych tematów przez @WS i innych użytkowników były zakładane jeszcze zanim temat "krótkie opinie o kawach" był w głowie jego założyciela :)
Następnym razem prześledź trochę forum ;)

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Kwiecień 2019, 12:15:14 »
Do krótkich opinii o kawach jest przeznaczony osobny temat. Chyba że ma coś na celu utworzenie osobnego tematu
Takie opinie o kawach w postaci nowych tematów przez @WS i innych użytkowników były zakładane jeszcze zanim temat "krótkie opinie o kawach" był w głowie jego założyciela :)
Następnym razem prześledź trochę forum ;)
Rozumiem ze to "weteran" forum. Ale co ma na celu tworzenia osobnych tematów, jak ktoś wpadł na dobry pomysł aby opisywać rożne kawy w jednym wątku.Dzięki temu inni użytkownicy są w stanie znaleźć kawę która ich interesuje.Inni byli w stanie się do tego przystosować. No ale daje spokój

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Kwiecień 2019, 12:33:41 »
WS umieszczał krótkie opinie o kawach w osobnych wątkach jeszcze przed powstaniem forum ;-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Kwiecień 2019, 12:55:07 »
Nie wiem w czym problem, skoro ten dział służy do wyrażania opinii o kawach. Nie wiem też, kiedy się kończy krótka, a zaczyna długa opinia. No i w osobnych wątkach łatwiej można te opinie znaleźć niż w jednym długim "tasiemcu".

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Kwiecień 2019, 12:58:09 »
Rozumiem. Miłego dnia  ;-)

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Kwiecień 2019, 21:19:57 »
Nie wiem w czym problem, skoro ten dział służy do wyrażania opinii o kawach. Nie wiem też, kiedy się kończy krótka, a zaczyna długa opinia. No i w osobnych wątkach łatwiej można te opinie znaleźć niż w jednym długim "tasiemcu".

I tworzysz wątek żeby wpisać jeden post o jednej konkretnej kawie? Bez sensu. Szukać i tak trzeba przez wyszukiwarkę więc co za różnica gdzie skieruje.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Kwiecień 2019, 21:23:34 »
No więc, co za różnica?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Kwiecień 2019, 23:06:51 »
Nie wiem w czym problem, skoro ten dział służy do wyrażania opinii o kawach. Nie wiem też, kiedy się kończy krótka, a zaczyna długa opinia. No i w osobnych wątkach łatwiej można te opinie znaleźć niż w jednym długim "tasiemcu".

I tworzysz wątek żeby wpisać jeden post o jednej konkretnej kawie? Bez sensu. Szukać i tak trzeba przez wyszukiwarkę więc co za różnica gdzie skieruje.

Jest duża różnica jak np. używasz Tapatalk - wyszuka ci wątek z kawą, o której chcesz poczytać, ale nie wskaże konkretnego postu tylko trzeba przeglądać całego tasiemca. A opinie dodawane prze @WS podane są jak na talerzu. Mi osobiście do kompleksowych opisów taka metoda bardzo pasuje. A WS robi kawał dobrej roboty, bo jest wiedza uporządkowana.

Poza tym WS od zawsze (czyli dla mnie odkąd czytam to forum - ze 3 lata przynajmniej) wrzucał osobne posty dla każdej kawy - co się nagle obudziliście? Jakoś do tej pory nikomu to nie przeszkadzało.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwiecień 2019, 07:53:42 »
Masz zepsutego Tapatalka, bo mój umie szukać też posty ;-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwiecień 2019, 13:04:16 »
Do krótkich opinii o kawach jest przeznaczony osobny temat. Chyba że ma coś na celu utworzenie osobnego tematu
Tyle że to nie jest krótka opinia o kawie. Tylko recenzja WS, a tworzył je na długo zanim powstał wspomniany wątek.

tworzysz wątek żeby wpisać jeden post o jednej konkretnej kawie?

Dziwne jest, że akurat nowym użytkownikom nie pasuje. Ciekawe, że Ty Henry zawsze popierasz takie działania. Trochę radziłbym więcej szacunku do tego co tworzą inni. Szczególnie, że jakości opinii WS trudno coś zarzucić, a tworzy je od wielu lat.

Jak chcecie panowie @Henry i @Nataniel robić rozpierduchę, to jest onet i inne portale od tego.

jak ktoś wpadł na dobry pomysł aby opisywać rożne kawy w jednym wątku
Sposób z którego korzysta WS daje natomiast możliwość łatwego wyrażania opinii różnym użytkownikom, na temat tej samej kawy
« Ostatnia zmiana: 11 Kwiecień 2019, 13:14:16 wysłana przez krystians »

Offline Nataniel

  • Wiadomości: 293
  • Ekspres: Bezzera Magica PID, Kazak Rota, Caravel V1, v1.3
  • Młynek: Delicio ZF64w, Izpresso JE
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwiecień 2019, 13:25:24 »
Już dawno skończyłem dyskusje, a ty nadal powielasz komentarze innych użytkowników. Aż tak strasznie Cie to boli? Wystarczy że jakiś nowy użytkownik napisz opinię i od razu jest wielki problem  :doh: Wszystko zostało wyjaśnione, odpuść sobie.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Etiopia Yirgacheffe Kochere Natural – palarnia kawy Euro Cafe
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwiecień 2019, 13:35:05 »
Jak mi na czymś zależy to nie odpuszczam. Informuję więc Ciebie i pozostałych, że nie przechodzę obojętnie obok braku szacunku dla innych i destruktywnych działań. Po prostu nie ma mojej zgody na takie zachowania, tak samo w życiu codziennym jak i na forum. Rozumiemy się?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi