Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1516453 razy)

Offline baks Mężczyzna

  • Wiadomości: 89
  • Ekspres: Kazak Rota, moka, V60-02, AP
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5955 dnia: 22 Sierpień 2019, 12:58:31 »
Czy La Claudina wróci w najbliższym czasie, czy na razie nie będzie dostępna?

Offline spokutycki

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Kazak Rota, V60, AeroPress + Prismo
  • Młynek: Kazak Tura 3, Aergrind
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5956 dnia: 22 Sierpień 2019, 13:44:41 »
 
A jeśli to się okaże moją porażką?  Trzeba będzie zaparzać po japońsku, niższą temperaturą? Chyba do dripów trochę za ciemno to wyszło, mea culpa. Można by rzec, że to zaledwie pierwszy krok człowieka na Ziemi... 


Sprawdzimy, sprawdzimy - nie takie rzeczy w V60 lądowały  :evil:

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5957 dnia: 22 Sierpień 2019, 14:49:01 »
Takie niskie homo erectus żyły w Azji. Dopóki nie skrzyżowały się z innym gatunkiem, to przez tysiąc lat, używały ciągle tych samych narzędzi.

No miały "erektus" po kawie to wzięły i w końcu młynek wynalazły  :evil:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5958 dnia: 22 Sierpień 2019, 20:33:53 »
Może nie jest tak źle, jak się dziś obawiałem. Na razie to strasznie świeża kawa. Wczoraj, tuż po wyrzuceniu jej z pieca, zrobiłem espresso -- było bardzo fajne, lekkie i kwaskowate, jak to Etiopia, aromatyczne. Dziś użyłem wody o temperaturze 80 stopni w V60 i też wyszło coś całkiem przyjemnego, choć także trochę "czekoladowego" :). Wypiłem całość z mojego standardowego zaparzania 20g/330ml. Etiopia, Etiopia, a Ela szykuje istną ucztę w tej dziedzinie...

Dziś rozpakowałem całą paletę świeżych ziaren li tylko z Etiopii. Przede wszystkim jest to nowe "Wejście Smoka" czyli Etiopia Yirgacheffe Aricha, konkretnie mikrolot #2 z obróbki naturalnej, przygotowany dla Nordic Approach. Zostawiamy to na później, a dziś Ela wypaliła mikrolot Aricha #1 z obróbki mokrej oraz Etiopię Kercha Keloo, bdb mikrolot z obróbki Honey. Oprócz tego na półkach sklepu pojawią się inne świeże palenia, m.in. Salwador Santa Rita Red Honey, Kolumbia La Cristalina Pink Bourbon Honey, Kostaryka Juanachute El Papal White Honey, Kenia Riakiania AA+, Etiopia Deri Kocha w wersji do espresso, Brazylia Fazenda Primavera Yellow Bourbon z obróbki Honey, same fajne kawki. Wszystko raczej jasno do dripu i nie licząc Deri Kocha...

Czy La Claudina wróci w najbliższym czasie, czy na razie nie będzie dostępna?

Jasne, że wróci, bo jest jedną z naszych ukochanych naturali. Na razie polecam Synestezja Natural Joy -- jest to La Claudina w parze z Hondurasem Miriam; obie te kawy są z naturalnej obróbki i pasują do siebie bardzo. Polecam też równie fajną Kolumbię La Cristalina.

Kainamui AB. Skoncentrowany aromat. Jak ty to, Elu, robisz? Ambrozja.

Tak jest, Kainamui nie do pobicia. Gdybyś widział scenerię i klimat w jakich te Eli kawy powstają...  :wow2:
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2019, 20:43:01 wysłana przez Antonio »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5959 dnia: 22 Sierpień 2019, 23:13:30 »
Gdybyś widział scenerię i klimat w jakich te Eli kawy powstają... 
Widzę. Wokół dymiące kadzidełka, na środku Ela z zamglonym wzrokiem w za dużej koszuli w kwiaty wije się przy piecu przy dźwiękach "Riders on the Storm" — nie jest tak? :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5960 dnia: 23 Sierpień 2019, 15:25:47 »
@Antonio

Zbieram koszyk z przelewami. Jak ta kawa się nazywała July ? (grafika z balonami). Niezła była ... Masz coś teraz podobnego ? Chodzi za mną od ostatniego zamówienia. Czekam aż mi się wszystko pokończy i bym coś wziął. Doradź przelewy pod profil, bo niewątpliwie jedna z lepszych jakie przelałem. Słodkości .... Choć skrajnie lubię też porzeczki jeżyny

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5961 dnia: 23 Sierpień 2019, 19:33:37 »
July to była para: Kenia Riakiania i Kolumbia La Esperanza, dwie, fajne i słodkie kawy z obróbki mokrej. Można samemu zrobić mieszankę. Jeszcze bardziej słodka jest Natural Joy, czyli La Claudina i Miriam, dwie kawy z obróbki naturalnej.

Pojawiły się nowe Etiopie w sklepie. Są super:
-->> Kercha Keloo Honey
-->> Aricha Fully Washed

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5962 dnia: 23 Sierpień 2019, 20:26:49 »
Dzięki za info. Wezmę w takim razie te trzy. Zobaczę jeszcze jak moje zapasy espresso choć chocolate wave mi ostatnio też zrobił dobrze.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5963 dnia: 24 Sierpień 2019, 13:27:48 »
Pewnie zauważyliście wczoraj tę moją żartobliwą mega promocję -- przecenę o 40%. To żadna sztuka, ustawić wyjściową cenę "zwykłej, dobrej kawy" odpowiednio, by wrażenie było duże...

W podobny sposób jak Lucy, na taką promocję zasługuje inna fajna kawka -- Burundi Dukorekikawa. Sposób palenia i charakter podobny: espresso ale i przelewy też nie będą złe. W tej kawie ujęła mnie nazwa, prawie po polsku ;). Polecam.

Summa summarum, postanowiłem obie kawy wycenić po prostu na 30 zł. Niewidzialnie, cały czas mamy taki rabat, ale pewnie nie wierzycie ;). Nasze droższe kawy też wcale nie są droższe. To kwestia wartości, kosztów surowej kawy i wartości samego palenia.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5964 dnia: 24 Sierpień 2019, 13:40:51 »
Brawo. Tak trzymać.
Dużo bardziej cenię sobie rzetelnie wyceniony produkt, niż kosmiczne ceny wyjściowe  i cotygodniowe obniżki o 40%, które często i gęsto robią różne firemki.

Offline kubus5150 Mężczyzna

  • Wiadomości: 43
  • Ekspres: v60, Kalita
  • Młynek: Comandante C40 MK3
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5965 dnia: 27 Sierpień 2019, 00:11:15 »
@Antonio - nowe Ethiopie palone są przez Ele?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5966 dnia: 27 Sierpień 2019, 00:19:34 »
Aricha i Kercha Keloo -- Synestezja, jasne palenie.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5967 dnia: 27 Sierpień 2019, 07:00:03 »
LSD. Świetna jest, już się kończy paczka. Ale. Zasypałem ją do młyna bezpośrednio po Kainamui i po pierwszej lampce miałem wrażenie, że kompletnie nie ma smaku - w porównaniu z tym co jeszcze zalegało w pamięci kubeczków smakowych wydawała się kompletnie płaska, nie jest łatwo przebić się przez tą feerię aromatów.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1594
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5968 dnia: 27 Sierpień 2019, 17:51:48 »
Jak ta Lucy? @Antonio pisze, że jednak może być. Ktoś już pił? Mam kilka paczek o nie wiem na co przeznaczyć

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5969 dnia: 28 Sierpień 2019, 02:59:02 »
Jak ta Lucy? @Antonio pisze, że jednak może być. Ktoś już pił?
Przecież piszę o niej powyżej, sądziłem że odniesienie do kultury popularnej* może być problemem na forum passata w dizlu, nigdy na kawowym -- jak widać byłem w mylnym błędzie.
Jest znakomita jako espresso.



* pochodzenie tytułu piosenki z której Antonio zapożyczył nazwę to nie jest rocket science...
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2019, 03:07:32 wysłana przez piomic »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi