Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1531401 razy)

Offline Ali7

  • Wiadomości: 75
  • Ekspres: Saeco Poemia, Bialetti Moka Express, phin, V60
  • Młynek: C40 IH, Graef CM 702
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5970 dnia: 28 Sierpień 2019, 06:33:45 »
pochodzenie tytułu piosenki z której Antonio zapożyczył nazwę to nie jest rocket science...
Musisz się przyzwyczaić do myśli, że naszego świata już nie ma.
Nie ma już The Beatles ani Janis Joplin - możesz za to posłuchać Roksany Węgiel, Sławomira i innych wybitnych artystów.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5971 dnia: 28 Sierpień 2019, 06:41:44 »
Jak ta Lucy? @Antonio pisze, że jednak może być. Ktoś już pił?
Przecież piszę o niej powyżej, sądziłem że odniesienie do kultury popularnej* może być problemem na forum passata w dizlu, nigdy na kawowym -- jak widać byłem w mylnym błędzie.
Jest znakomita jako espresso.



* pochodzenie tytułu piosenki z której Antonio zapożyczył nazwę to nie jest rocket science...

Wybacz, że nie odczytałem Twojego wpisu, o psychodelicznych narkotykach, że piszesz o kawie Lucy. Jak Ty byś czytał, ze zrozumieniem, to byś przeczytał, że @Antonio nie poleca tej kawy do przelewu. Stąd moje pytanie.
A już, że słuchanie Twojej muzyki, jest dobre a innej jest złe? Nie wychowałem się na takiej muzyce. Szczerze, to jej szczerze nie dzierże.
Więc wsadź sobie, tę Twoją kulturę wyższą... (tu możesz sobie po LSD, coś odpowiedzieć).

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5972 dnia: 28 Sierpień 2019, 06:44:33 »
pochodzenie tytułu piosenki z której Antonio zapożyczył nazwę to nie jest rocket science...
Musisz się przyzwyczaić do myśli, że naszego świata już nie ma.
Nie ma już The Beatles ani Janis Joplin - możesz za to posłuchać Roksany Węgiel, Sławomira i innych wybitnych artystów.

No waszego świata już nie ma. Mojego też za 20 lat nie będzie. I Roksana Węgiel to nie moje pokolenie. Trzeba się do tego przyzwyczaić. No ale przecież, tutaj jest 'kultura wyższa', więc z tym nie będzie problemu 😂

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5973 dnia: 28 Sierpień 2019, 06:54:44 »
naszego świata już nie ma.

No właśnie widzę...
Daj, powiedz, potrzebuję. Coś mnie zaciekawi to biorę do młynka i próbuję. Tu na opakowaniu jest napisane "espresso" to wrzuciłem w ekspres i efekt wyszedł znakomity, wrażenie płaskiego smaku to tylko kontrast z poprzednio parzoną wybitną Kainamui (nawiasem mówiąc przeznaczoną do metod przelewowych, ale ja im nie wierzę -- z tych "przelewowych" espresso wychodzi jak marzenie).
« Ostatnia zmiana: 28 Sierpień 2019, 07:11:14 wysłana przez piomic »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10584
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5974 dnia: 28 Sierpień 2019, 07:53:48 »
Zawsze ktoś tam sięgnie po przeszłość. "Za kołami to wieś, nie jakieś tam coś, gdzieś... " ;) Też kiedyś nie przepadałem za różnymi dziedzinami muzyki. Dzisiaj chętnie je odkrywam.

Moje ostatnie single: Etiopia Lucy i Burundi Dukorekikawa są palone trochę mocniej niż kawy Eli, raczej do espresso. Ale wczoraj wieczorem zaparzyłem tę ostatnią przy użyciu Espro. Efekt był jak to dla tej metody -- coraz lepszy z upływem czasu. Na końcu wyraźna kwaskowatość, czerwone owoce, sympatyczna.

Kawy Synestezji, palone przez Elę, są świetne. Kainamui jest super. Podobnie ostatnie Etiopie: Aricha, Kercha Keloo, Kolumbie: La Cristalina, La Esperanza, pozostałe Kenie itd. -- do dripu najbardziej się nadają. Espresso dla orłów :).

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5975 dnia: 28 Sierpień 2019, 09:30:56 »
Ktoś się skusił może na czystą robustę ? :)

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5976 dnia: 28 Sierpień 2019, 09:35:07 »
Czystej robusty zostało w sklepie ostatnie 250g, ale ta kawa zwykle ma swoich stałych odbiorców :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5977 dnia: 28 Sierpień 2019, 09:38:08 »
Jeszcze nie robię zamówienia ale bym wziął. Mam do końca miesiąca rozliczeniowego (do 10tego hehe) jeszcze trzy paczki i nie chcę gromadzić ale kusi mnie strasznie.

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5978 dnia: 28 Sierpień 2019, 09:40:34 »
To najlepiej dać znać trzy-cztery dni przed złożeniem zamówienia, jak nie ma na stanie to zostanie wypalona :)

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5979 dnia: 28 Sierpień 2019, 10:09:19 »
Super. Tak też zrobię. Przelewy macie rewelacja i będę brał u Was, szczególnie, że kontakt jest świetny i zawsze uzyskam odpowiedź na nurtujące mnie pytania. 

Robustę bym wziął do niedzielnego kombinowanego cappuccino (alternatywne mleka - niestety nie toleruje laktozy).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5980 dnia: 28 Sierpień 2019, 13:13:03 »
Ktoś się skusił może na czystą robustę ? :)

Ja rozkoszuję się Conillon z Brazylii. Kiedyś w MA była Robusta Kong z Rwandy - do niej mam odniesienie. Conillon trąci w nosie jak każda robusta - Kong tak nie miał. Za to w smaku jest bardzo czekoladowa z dużym body. Kong mimo tego zapachu był jednak płaski. Do tego kilka chwil po wypiciu doppio czuć, że jest dużo robusty w filiżance - znacznie więcej kofeiny.

Ta kawa jest bardzo fotogeniczna - jak ktoś chce fotografować lub kręcić ładną ekstrakcję - wychodzi piękny powolny super gęsty strumień cremy.

Offline Perzua Mężczyzna

  • Wiadomości: 500
  • Ekspres: Bezzera Matrix, Kalita, V60
  • Młynek: Ceado E37SD, Kinu M47
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5981 dnia: 28 Sierpień 2019, 14:34:03 »
Dzięki za opinię. Zamówię :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5982 dnia: 28 Sierpień 2019, 22:34:16 »
do dripu najbardziej się nadają
Może i masz rację.
Pewnie nie ogarniam dripa bo większość kaw w espresso smakuje mi bardziej, zwłaszcza od kiedy obniżyłem OPV do 10 na ślepym i podczas ekstrakcji mam około 8-8,5 bar — kawy wychodzą znacznie delikatniejsze, preinfuzja dobija do 5,5-6 i stoi tam długo, aż z wylewki nie zacznie płynąć solidny strumień (wcześniej wskazówka ruszała w górę przed pierwszą kroplą).
Dziś od 9:00 w Trujce był Hirek-przynudzacz więc uciekłem na Tidala, The Cure też znakomicie komponuje się z Kainamui z v60.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5983 dnia: 29 Sierpień 2019, 09:18:27 »
w Trujce

Słownik mówi, że się pisze 'trójce' przez 'ó'. Nie wiem co to 'trujce'. Jacyś ludzie, którzy trują innych? I akurat Hirek to w całym tygodniu jest najlepszy i Gacek. Cała reszta, z tym swoim ciężkim graniem, to aż... się chce.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5984 dnia: 29 Sierpień 2019, 09:27:20 »
Trójka była kiedyś, od lat jest trujka. Gacek też lubię choć niedawno redaktor książkowy bardzo subtelnie ją wypunktował w kwestii poruszanej też tutaj -- braków w edukacji. Ma grać i gra, przez kontakt z Mannem coraz lepiej a że nie wie kto to Aleksander Głowacki... cóż, takie mamy czasy.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi