Autor Wątek: Mastro Antonio  (Przeczytany 1527529 razy)

Offline AyrturSenny Mężczyzna

  • Wiadomości: 22
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5925 dnia: 02 Sierpień 2019, 14:26:38 »
La Claudina nie mogę odnaleźć. Jakaś pomoc?

Offline mr_j

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Arrarex Caravel, Giotto, Chemex, Hario V60-02, Aeropress, Phin, Kawiarka
  • Młynek: Ascaso i-mini, K6 Compak, Hario Slim, C40, Kuma 83mm

Offline AyrturSenny Mężczyzna

  • Wiadomości: 22
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5927 dnia: 02 Sierpień 2019, 15:03:17 »
Dzięki. Już rozmawiałem z Mistrzem. Sprawa była dynamiczna.

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5928 dnia: 06 Sierpień 2019, 14:36:25 »
Informuję, że 8.08.2019 r. (Czwartek) sklep będzie nieczynny.

Offline Slav

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: ascaso basic
  • Młynek: MYM54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5929 dnia: 06 Sierpień 2019, 15:41:43 »
otrzymałem kawę z mastroantonio, zapakowana/zmielona według potrzeb klienta, wysyłka bardzo szybka, a kawa Ariadna & Espresso #5 pierwsza klasa :)
dziękuję i polecam wszystkim zakupy w tym miejscu.

Offline MarGre

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: DeLonghi EC 270
  • Młynek: DeLonghi Kg89
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5930 dnia: 06 Sierpień 2019, 22:01:06 »
Z Kenią czy Kolumbią musiałbyś użyć tego sprzętu w charakterze urządzenia do dużej kawy -- nie wiem jaki byłby efekt, być może nawet smaczny. Możesz próbować z moimi, ciemniej palonymi kawami: Ariadna, Brazylia Minas Gerais, Stormy Weather, Mefisto. Wszystko zależy od gustu, wyobraźni, odrobiny wiedzy...

Dziękuję za rady :-) Na pewno skorzystam i złoże zamówienie niedługo :-) Choć wiem że mój sprzęt jest mocno słaby do tego :-D

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1617
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5931 dnia: 12 Sierpień 2019, 09:39:57 »
Uwaga, pierdoła pierdół:
Pewnie zdecydowana większość z nas, kupuje całe ziarna. Przy kupnie trzeba zaznaczyć tę opcję. Może można ją przenieść na górę listy? ✌

Offline Dorota MA

  • Wiadomości: 54
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5932 dnia: 12 Sierpień 2019, 09:42:08 »
Jeśli żadna opcja nie jest zaznaczona, to też wysyłamy w ziarnach :)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1617
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5933 dnia: 12 Sierpień 2019, 22:12:37 »
👍

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5934 dnia: 15 Sierpień 2019, 14:57:43 »
Na wakacjach zaparzałem parę kaw Eli za pomocą Espro czyli nieco lepszej francuskiej praski. Zaprzałem przede wszystkim Kostarykę Juanachute White Honey i Kolumbię La Claudina, raz chyba Kenię Gicherori. Czas na to był tylko przy śniadaniu, więc te "niemyte" kawy miały większe wzięcie. Kenie są super po południu -- tak mi się zdaje :).

Przed chwilą za pomocą Kazaka-Rota wykręciłem sobie mój ostatni produkt i zastanawiam się czy krótki opis na stronie sklepu pasuje do tego, co czuję ;). Kawa ta jest mieszanką Brazylii Cerrado i naturalnej Etiopii Yirgacheffe z okolic Awash River. Trafiła pod szyld -->> Exquisite Espresso.

W sumie można ją porównać z mieszanką Synestezji -- Sweet Espresso -->> Synestezja Sweet. To też połączenie Brazylii i naturalnej Etiopii Guji Deri Kocha. Oczywiście jaśniejsze palenie.

W sklepie czekają wciąż nasze ostatnie perełki z obróbki Honey: wspomniana Kostaryka Juanachute i Kolumbia La Cristalina Pink Bourbon. Ta pierwsza jest wyjątkowa, bo pochodzi ze świetnego gospodarstwa i z wysoko położonych upraw. Tę wysokość widać w gęstości i ciężarze ziaren. Napar z Kostaryki jest bardzo przyjemny, czysty, słodki, w miarę stygnięcia staje się coraz bardziej owocowy. Kolumbia jest również bardzo słodka i pachnąca, ale o niej już kilka refleksji się pojawiło.

Dla mnie *obłędną* pozycją pozostaje wciąż Kolumbia La Claudina. Jej aromat i słodycz nie pozwala zostać obojętnym. Jest zwykle wypalona na tyle dobrze, że pasuje zarówno do espresso i do filtrów. Gdy młynkiem Kazaka Tura-3 mełłem ziarna Kostaryki Juanachute, dość grubo, to ledwo dałem sobie z tym radę -- dla porównania La Claudina na tym samym ustawieniu poszła jak po maśle ;). To zupełnie różne kawy, ale połączcie je w blend 50/50 -- będzie super :).

Przed naszym wyjazdem pod hasłem Synestezji pojawił się blend dwóch naturali: Salwadoru Santa Ana i Etiopii Guji -->> Natural Smiley. Myślę, że sprawdził się w espresso? Zostało jeszcze parę opakowań.

Podobnym *spontanem* jest blend dwojga najbardziej chyba aromatycznych kaw: Kolumbii La Claudina i Hondurasu Miriam Elisabeth -->> Natural Joy. Obie kawy są miodowo-owocowe i ujmujące. Po prostu samograj.

Najnowsze palenia: Kolumbia Cauca La Esperanza (fajna klasyka gatunku), Kenia Kainamui (jak zwykle mega czerwone owoce), Honduras Miriam, Kolumbia La Cristalina Natural (mój faworyt w dziedzinie "słodyczy").

Zdecydowanie warto sięgnąć po ostatnie już palenie Kenii Nyakabugi AA. Kolejne będą ziarna AB, nieco inne :). Etiopii Deri Kocha chyba nie muszę już przedstawiać bliżej -- zawsze się dobrze zrobi ;).
« Ostatnia zmiana: 15 Sierpień 2019, 15:46:55 wysłana przez Antonio »

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5935 dnia: 16 Sierpień 2019, 16:56:13 »
A ja taki oto nieotwarty cymesik znalazłem u rodzinki dzisiaj. Vintage aged edition  :evil:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5936 dnia: 16 Sierpień 2019, 19:08:49 »
Ależ to była fantastyczna kawa :).

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5937 dnia: 16 Sierpień 2019, 19:13:05 »
Summer od Synestezji: Czy jest jakiś myk na wybitne espresso z tej mieszanki? Kawa pięknie pachnie po zmieleniu i obiecuje wypas w filiżance, a mi wychodzi po prostu dobra z lekką kwasowością. Piękny zapach znika. Kawa jest Ok, ale czuję, że mógłbym wycisnąć więcej.
Espresso robię w Robocie, próbowałem krótkiej preinfuzji do spocenia sitka,bardzo długiej (powolny wzrost ciśnienia) - metodą Antonia z Roty. Przemiał testowałem drobny, grubszy, bardzo drobny. Już nawet wodę zmieniłem na źródlaną, bo tu gdzie jestem jest w kranie bardzo twarda. Wciąż są znikome wahania w filiżance.

Jakieś sugestie? Wymienić baristę może? ;)

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5938 dnia: 16 Sierpień 2019, 19:56:31 »
Ależ to była fantastyczna kawa :).
Oj była genialna. Dzisiaj nie mogła się udać, zwłaszcza przy użyciu papierowego filtra z późnych lat 80., słabego młynka i wody kranowej. Smakowała z grubsza tekturą ;)



Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10571
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Mastro Antonio
« Odpowiedź #5939 dnia: 16 Sierpień 2019, 22:42:10 »
Wczoraj spotkała mnie znajoma, właścicielka małej kawiarenki -- mają tam jakąś kawę razem z umową kupna ekspresu, dosyć ciemną... Zabrakło tejże kawy i wyciągnęła z szafy ubiegłoroczną paczkę Chocolate Wave. "Boże, jaka dobra kawa!" ;). To było opakowanie 1kg, więc to chyba możliwe...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi