Autor Wątek: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?  (Przeczytany 4502 razy)

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« dnia: 11 Grudzień 2018, 17:24:09 »
Witam serdecznie i przepraszam jeśli pytanie jest infantylne. Chciałabym kupić mężowi w pierwszej kolejności dobry młynek a potem ekspres kolbowy. Niestety mamy tutaj odmienne zdania ale zależy mi tutaj głównie na jego zadowoleniu bo ja nie jestem takim koneserem czarnego napoju Bogów jak mój mąż i najchętniej nabyła bym dobry automat np. używaną Jure ena5, C50 lub Nivone Cafer Romantica 530 za około 1500zł.
Jest jeszcze jedna przeszkoda a mianowicie pieniążki - obecnie nie możemy w tej kwestii szaleć.
Ale od początku. Obecnie mąż używa ręcznego młynka do mielenia kawy z regulacja grubości przemiału i kafeterię na gaz.
Czy wg Was warto inwestować w kolbiaka ze zintegrowanym młynkiem np. LELIT Anita PL042EM czy lepiej kupić oddzielnie ekspres i lepszy młynek np. LELIT Anna PL41EM  + młynek nhttps://www.konesso.pl/product-pol-2654-Mlynek-do-kawy-Lelit-Fred-PL043MMI.html
Wiem że mogę tylko pomarzyć o dobrym zestawie do 2500zł ale mam dość słuchania że znajomi wyjeżdżając do nas dzwonią do męża że może rozpocząć mielenie kawy bo mają ochotę na jego magiczny napój, a jak przyjadą niepowiedzeni to większość czasu spędza na mieleniu lub przygotowywaniu kawy.... wychodzi z założenia że jeśli nie stać nas na doby zestaw to będzie mielił ręczne i robił w kafeterce.
Będę wdzięczna za podpowiedz czy warto inwestować w LELIT z zintegrowanym młynkiem czy proponujecie inne rozwiązanie.
Nie mam ograniczeń co do wielkości młynka i preferencji co do marek młynka i ekspresu kolbowego, chciała bym aby robił dobrą kawę i był trwały , wiadomo cudów nie mogę oczekiwać za taką kwotę, chyba że stwierdzicie że lepiej teraz kupić dobry młynek a potem jak uzbiera się troszkę pieniążków kupić jakiś ekspres.
Z góry dziękuję za pomoc

ps. Jaką kawę pijamy , najczęściej to co mąż przygotuje w kafeterce ze spienionym mlekiem u góry

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Grudzień 2018, 17:32:58 »
Nowy Lelit jako prezent a używany młynek gastro jako dodatek ;-) To może być całkiem niezły zestaw za 2500 pln

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Grudzień 2018, 17:53:06 »
Czyli nie warto inwestować w Lelit Anita PL042EM z wbudowanym młynkiem ?
Lepszą będzie moja kombinacja ?
A może coś innego zaproponujesz

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Grudzień 2018, 17:57:57 »
Na 90% jestem przekonany ze w Lelicie PL042EM siedzi wlasnie Lelit Fred, wiem bo mam blizniaczy sprzet (Domus Bar DMB).
To jest naprawde przyzwoity mlynek entry level (stozkowe zarna 38mm. z bezstopniowa regulacja), poziom Ascaso i-2 mini.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2018, 18:00:38 wysłana przez k3lt »

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:08:41 »
Też mi się wydaje ze siedzi tam Fredzio pytanie czy lepiej kupić  LELIT Anita PL042EM czy gołego kolbiaka+ odzielny młynek np. San Remo SR50M tzw. gastronomicznym jak to określił mlopus

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:20:53 »
Jesli nie planujesz upgrejdowania mlynka to nie widze powodu dlaczego by nie kupic combi, natomiast jesli chcialbys sobie w przyszlosci zmienic na cos lepszego to oczywiscie lepiej kupic oddzielnie wszystko zalezy od twoich potrzeb.

Offline Grappa Mężczyzna

  • Wiadomości: 210
  • Ekspres: Gaggia Espresso, moka, phin, v60-2, ice coffee maker, AP
  • Młynek: Aergrind, Brasilia BFD
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:29:53 »
Nie zalecane jest kupowanie combi, dlatego że kawa która leży w hoperze cały czas się nagrzewa od ekspresu. A raczej jak pojawi się ekspres to będzie chęć gonienia króliczka  [emoji38]

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:46:42 »
Nie zalecane jest kupowanie combi, dlatego że kawa która leży w hoperze cały czas się nagrzewa od ekspresu. A raczej jak pojawi się ekspres to będzie chęć gonienia króliczka  [emoji38]

A kto powiedzial ze musisz trzymac kawe w hopperze? Zasypujesz przed samym mieleniem i nic sie nie nagrzewa. Trzymanie ziaren w hopperze jest bezsensowne bo kawa blyskawicznie wietrzeje.
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2018, 18:54:49 wysłana przez k3lt »

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:31:11 »
A wybrany prze zemnie lalit i używany młynek sa Ok? Czy dalej kombinować i szukać innych kolbiakow i innego młynka ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Grudzień 2018, 22:00:46 »
Potwierdzam że w Anicie jest Fred jakkolwiek by to zabrzmiało  :mhh:
Co do ekspresu zintegrowanego z młynkiem to nagrzewanie kawy można ominąć tak jak napisał @k3lt  Większym problemem jest uszkodzenie jednego z urządzeń, wtedy automatycznie zostajemy bez sprzętu do mielenia świeżej kawy pod inne metody oraz bez sprzętu do parzenia kawy mielonej sklepowej.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:01:33 »
Od zawsze sądziłem, że takie combo to słaby pomysł... dopóki nie wpadła mi taka sztuka w ręce i zmieniłem nieco zdanie.
W wydaniu Lelilta grzanie kawy w młynku to w dużej mierze mit - jest co najwyżej letniawa - (niedowiarkom polecam wsadzić sondę i sprawdzić).
Jest to całkiem przyzwoicie przemyślane - (odp. odległość i niezła izolacja - np tacka nad grupą grzeje filiżanki a blacha przy młynku się już tak nie nagrzewa).
Co do potrzeby serwisu to lelit jest całkiem przyzwoicie wykonany - w warunkach domowych nie musi się szybko zużywać czy psuć a poza tym serwis jest prosty, tani i dostępny - wystarczy uśmiechnąć się nieco do pewnego Michała (powyżej ;)

Sprzęt za to niesamowicie poręczny, zajmuje mało miejsca w kuchni, nieźle i zgrabnie się prezentuje a pozwala przy tym łatwo zrobić przyzwoite espresso i dobrze spienić mleko.
Przy kilku espresso dziennie nie trzeba nic więcej.
Trzymanie poobijanej kobyły gastromłyna obok samego ekspresu na pewno bardziej oszpeci małą kuchnie a czy jest niezbędne...
Zdrówka!
Tasak

Offline Tasak69 Mężczyzna

  • Wiadomości: 316
  • Ekspres: Slowpresso, V60, QM Andreja Premium
  • Młynek: Q1, WSFB-100S, ZF64W
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:10:26 »
I jeszcze raz się pokłócę z Michałem:
Naiwna jest wiara, że jeden młynek starcza do wszelkich metod w warunkach domowych.
Jeśli ktoś pija espresso to trzeba mieć młyn do niego a do innych metod drugi - to minimum.
(Wyjątkiem są szczęśliwi rozwodnicy-emeryci nie wpuszczający do domu żadnych gości-intruzów - ci mogą sobie swobodnie spędzać czas na kręceniu komesiem do swoich 3-4 różnorakich kawek na dzień - piszę to ze szczerą zazdrością ;)
Zdrówka!
Tasak

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:35:50 »
(Wyjątkiem są szczęśliwi rozwodnicy-emeryci nie wpuszczający do domu żadnych gości-intruzów - ci mogą sobie swobodnie spędzać czas na kręceniu komesiem do swoich 3-4 różnorakich kawek na dzień - piszę to ze szczerą zazdrością ;)

Wypraszam sobie, nie jestem żadnym rozwodnikiem, a do emerytury nie wiem czy dożyję ;). Co prawda sprawiłem sobie napęd do młynka, ale przez ponad rok czasu kręciłem ręcznie :)

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Grudzień 2018, 13:48:28 »
Wyjątkiem są szczęśliwi rozwodnicy-emeryci nie wpuszczający do domu żadnych gości-intruzów - ci mogą sobie swobodnie spędzać czas na kręceniu komesiem do swoich 3-4 różnorakich kawek na dzień - piszę to ze szczerą zazdrością

Nie zazdrość tylko składaj pozew rozwodowy  :jezyk:

Offline malami24

  • Wiadomości: 22
Odp: Kolbiak z wbudowanym młynkiem czy dwa oddzielne urządzenia?
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Grudzień 2018, 14:29:47 »
Ni to teraz dopiero mam mętlik w głowie dopiero wzięliśmy ślub o rozwodzie nie chce nawet myśleć a ja lubię late i inne białe rozcieńczacze do kawy, myślałam ze dzięki bezstopniowej regulacji mielonej kawy w Lalit w Ferdku stopień zmielenia kawy będzie zależał całkowicie od mojej osoby- im dłużej bede mielić będzie drobniejsza a sama pod kontrola wzroku bede w stanie to ocenić


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi