Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 61870 razy)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #210 dnia: 11 Grudzień 2018, 14:58:37 »
Miałem i mam chyba gdzieś jeszcze motorolę z takim wyświetlaczem (chyba model F3) sam wyświetlacz bardzo ograniczał funkcjonalność, smsy przesuwały się na nim jak w pierwszych wersjach Nokia, w poziomie jak pasek napisów w TV, owszem czas czuwania był długi a telefon bardzo mały i zgrabny. Miał jeszcze jedną wadę i ta była najgorsza, słaby procesor sprawiał że wszystko działo się z opóźnieniem a więc jak ktoś do mnie dzwonił ja naciskałem zieloną słuchawkę i podnosiłem aparat do ucha a ponieważ procesor jeszcze nie odebrał połączenia jeden dzwonek miałem zawsze prosto w ucho ;-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #211 dnia: 11 Grudzień 2018, 15:03:20 »
Trochę nie ta epoka :)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #212 dnia: 11 Grudzień 2018, 15:09:43 »
Sama idea prostego i taniego telefonu z długim czasem czuwania tylko do połączeń głosowych była słuszna.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #213 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:42:42 »
Bo?
Od jakiegoś czasu intryguje mnie pewna sprawa. Mieszkałem w różnych krajach, głównie wyspy, ale tez Niemcy, Holandia, Czechy i Węgry, ale tylko w Polsce panuje niechęć do nowości i tekst „kiedyś było lepiej” albo znany „..kiedyś to było”. Siedemdziesięciolatek w Irlandii  na wsi czytający gazetę na iPad Pro albo dziadzia z Beatsami na uszach (tak, wiem ze sa słabe) nie robi ma nikim wrażenia.
Natomiast np mój wujek - chirurg robi na mega skomplikowanych maszynach, ale jak kupiliśmy mu tablet to tekst „ale i tak ni zrozumie tej technologii”.
Dlaczego tak jest? Nie mam pojecia
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #214 dnia: 11 Grudzień 2018, 18:52:18 »
czytający gazetę na iPad Pro
No właśnie jest to przykre dla wzroku. Niebieskie uporczywe światło. Żadna to technologia. Chciałbym móc czytać jak na czytniku -- na smartfonie.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #215 dnia: 11 Grudzień 2018, 19:58:35 »
Pomyliłeś z wyświetlaczami LED.
Oczy nie cierpią, po prostu nadchodzi moment gdy nie chce się czytać, ale tak samo mam przy sztucznym świetle.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #216 dnia: 11 Grudzień 2018, 20:12:38 »
Led nie led, a wzrok czuje się najlepiej, patrząc na papier (choćby elektroniczny).

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #217 dnia: 11 Grudzień 2018, 20:48:17 »
Led nie led, a wzrok czuje się najlepiej, patrząc na papier (choćby elektroniczny).
Oj tam oj tam, wcale nie.
Próbowałem się przestawić na e-inkowe wyświetlanie nut (Onyx Boox Max 2) i zwróciłem ten sprzęt, gdyż oczy mnie bolały w związku z kiepskim kontrastem tej technologii.
Vide foto:


Jak bolą oczy po OLEDzie (mnie nie) można zainstalować Twilighta.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #218 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:29:03 »
To potwierdza mój wcześniejszy wpis. Bez spróbowania, bez wiedzy czy choćby przeczytania pobieżnych informacji wyrok wydany „nie ma jak tradycyjny papier” „kurła, kiedyś to było”.
Strach, ze nowe jest lepsze?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #219 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:31:28 »
No właśnie jest to przykre dla wzroku. Niebieskie uporczywe światło.

A co z filtrami światła niebieskiego w najnowszych tabletach? W iPadach to fajnie dziala...


e-inkowe wyświetlanie nut (Onyx Boox Max 2)
Ale to chyba i tak musi być z minimalnym podświetleniem jak w Kindlu, żeby nie było odblasków. Wtedy nawet czytanie na słońcu nie sprawia problemów.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #220 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:40:25 »
Mam nowy smartfon i dużo zeń korzystam, tak dużo że tracę wzrok ;). Żadne filtry w tym nie przeszkadzają, bo to wciąż świeci i jest przykre. Tzn. korzystam z tego ale czuję negatywne efekty. Może problemem jest skupienie wzroku na bardzo małym ekranie smartfona. Żadnego problemu ani dyskomfortu nie mam w przypadku czytnika Kindle ani w przypadku papieru.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2988
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #221 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:43:07 »
tak dużo że tracę wzrok

To się nazywa SKS.
;-)
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10574
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #222 dnia: 11 Grudzień 2018, 21:46:51 »
Może, ale może to jak z tym globalnym ociepleniem? Będę wiecznie młody, patrząc w te świecące ekraniki? ;)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6214
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #223 dnia: 11 Grudzień 2018, 22:25:58 »
Moje oczy też się męczą czytając z  świecącego wyświetlacza. Oczywiście każde oczy męczą się też przy zbyt niskim natężeniu światła, zbyt małym lub zbyt dużym kontraście. W przypadku wyświetlaczy, często problemem jest zbyt duże skupienie, a co za tym idzie zbyt rzadkie mruganie.

Z e-inka bardzo dobrze mi się czyta. Ze zwykłego telefonu z monochromatycznym ekranem korzystałem bardzo długo. Bowiem służył mi do rozmawiania, przede wszystkim w pracy. Smsy piszę tylko gdy nie mogę rozmawiać. W zupełności rozumiem tych, którzy nie potrzebują korzystać ze smartfona.  Szczerze powiedziawszy na fizycznej klawiaturze numerycznej lepiej mi się pisało niż na smartfonie. Nie znoszę pisać nie czując klawiszy pod palcem, moim zdaniem jest to ergonomiczna porażka.

Oczywiście posiadanie kieszonkowego komputera może być bardzo wygodne w obecnych czasach.  Jednak jest to też pewna pułapka. Nie jest zbyt dobrze uzależniać się od technologii, więc jak ktoś jest od tego wolny, to nie dziwię się, że nie zależy takiej osobie, aby się się w to angażować.

Nie prawdziwy jednak jest zarzut, że ludzie nie obyci z nowymi technologiami z góry ją odrzucają. Miałem okazję parę osób po 60 roku życia uczyć obsługi komputera. Bardzo chcieli i po niezbyt długim czasie bez większych problemów radzili sobie z obsługą przeglądarki, programu pocztowego, antywirusa, edytora tekstu itp. podstawowych narzędzi. 
« Ostatnia zmiana: 11 Grudzień 2018, 22:44:19 wysłana przez krystians »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2221
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #224 dnia: 12 Grudzień 2018, 06:33:26 »
Właśnie niechcący potwierdziłeś ta teorie ( nie zarzut).
Pisałem tu o nowościach technologicznych a nie komputerach, które już mamy od 30 lat.
Pare osób? Na wyspach „pare osób” w podeszłym wieku widziałem ze starym telefonem.
 Kolejny szczegół - Ty uczyłeś ich. Tu nie ma niczego do nauki, chyba tylko żeby pokazać coś fajnego.
 Kolejny - posdstawowych narzędzi. A co gdy przyjdzie pobrać np Skype? A tam milion reklam i 10 fałszywych przycisków pobierz?
Dla mnie to strasznie przykre, gdy widzę gdy znajomi kupują rodzicom czy dziadkom jakieś stare telefony i mówią „i tak sobie nie poradzi z nowym”.
I żeby nie było niedomówień. To nie jest zarzut w stylu „Polaki to glupki”, bo tak nie jest. Wręcz przeciwnie - poziom edukacji w Polsce jest najwyższy ze wszystkich krajów w którym żyłem. Nawet poziom rozmów w sklepach stoi na wyższym poziomie. Dlatego dziwi mnie to co obserwuje gdy przyjeżdżam do polski i czesto ludzie 50+ robią z siebie kaleki umysłowe.
WITAM I POZDRAWIAM :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi