Autor Wątek: Prawdziwa czekolada  (Przeczytany 306036 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #735 dnia: 25 Październik 2018, 18:35:32 »
Valrhony 60 % przerobiłem 6kg. Tak się zastanawiam jest coś podobnego składnikowo - tylko cukier i kakao ?
Smak może nie zachwycił, bardziej skład. Może teraz będzie 70 %, chyba że coś innego warto.
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2018, 19:32:43 wysłana przez tom517 »

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #736 dnia: 25 Październik 2018, 19:11:32 »
Pytasz o kuwertury czy zwykłe tabliczki też?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #737 dnia: 25 Październik 2018, 19:31:47 »
W podobnej cenie. Tak do 100zł/kg
Postać bez większego znaczenia.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #738 dnia: 25 Październik 2018, 21:44:49 »
Valrhona w okolicach 60% ma skład zazwyczaj ziarna kakao, cukier, masło kakaowe, lecytyna sojowa, ekstrakt z wanilii.  Taki sam lub bardzo podobny skład będą miały czekolady z serii Cacao Barry czyli takiej w miarę sensownej marki od Barry Callebauta. W hurtowniach powinny się zacząć pojawiać produkty Chocovic - innej marki Callebauta - w stosunku do Valrhony marka raczej niskobudżetowa, circa 10-12 EUR/kg, skład jednak bardzo podobny. Opcje typu Master Martini czy Lubeka raczej nie są warte swojej ceny (w sensie są niedrogie, ale moim zdaniem smakowo i aromatycznie rozczarowujące).

Jakby brakowało Ci inspiracji mogę podesłać do spróbowania trochę pastylek 80% Menakao (nuty czerwonych owoców) - skład podobny, ale bez wanilii.

Opcje ze składem "miazga kakaowa, cukier trzcinowy" albo "miazga kakaowa, cukier trzcinowy, masło kakaowe" raczej nie zmieszczą się w budżecie.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #739 dnia: 26 Październik 2018, 15:23:21 »
Z opisu skusiła mnie Cacao Barry Equateur ciemna czekolada 1 kg i to w drodze. Jak masz jakąś ofertę/sklep Piotrze to proszę na priv namiary.
Valrhona myślałem że ma w składzie tylko kakao i cukier. Już nie mam opakowania to nie sprawdzę.

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #740 dnia: 21 Marzec 2019, 15:58:10 »
Szanowni i Drodzy, chciałem dać znać, że teraz Sekrety Czekolady można odwiedzić nie tylko w internecie, ale również w centrum Łodzi, jakieś 3 rzuty beretem od dworca Łódź Fabryczna. Pn-pt 11-18 jestem przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 19, z przeglądem świata dobrej czekolady w tabliczkach od A jak Amedei do Z jak Zotter :) Kilkaset ciekawych tabliczek do wyboru, w tym świetne ciemne mleczne, nagradzane ciemne aż do 100% kakao, jak i trochę czekolad nieco odjechanych typu ciemna z kurkami, ostatnio była też czeska tabliczka z... czosnkiem. Jak zwykle warto wspomnieć, że znamy się z WOKu.

Planuję też wznowienie regularnych degustacji, które niektórzy kojarzą z czasów łódzkiego sklepu "mała Wielka Czekolada", także jeśli podróż do Łodzi Wam niestraszna dajcie znać na priv a ja będę informować o kolejnych terminach (koszt udziału zazwyczaj ok. 40 zł). Na pierwszej degustacji - przegląd nowości (np. Chuao od Georgia Ramon czy Acero 95 z Amedei słodzona cukrem klonowym).


dzien-dobry-wok.jpg

panorma-sc.jpg

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #741 dnia: 21 Marzec 2019, 17:50:13 »
Fajny pomysł :brawa:
Czy wiadomo już kiedy pierwsza degustacja?

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #742 dnia: 21 Marzec 2019, 18:01:26 »
Piotrze, 30.03 mamy spotkanie Forumowe tak źe zapraszamy do nas jako członka WoK-a a przy okazji możesz i coś zaprezentować ;)

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #743 dnia: 21 Marzec 2019, 20:09:53 »
Czy wiadomo już kiedy pierwsza degustacja?

W sobotę 13 kwietnia od 17:00, następna będzie jakieś 3 tygodnie później, dla odmiany "w tygodniu" (pewnie po weekendzie majowym)
Rezerwacje na priv lub mailowo, bo stół mam długi ale i tak będzie dosyć kameralnie :)

Piotrze, 30.03 mamy spotkanie Forumowe

Entuzjastycznie popijam te dwie kawki od Was które mi Konrad przywiózł. Może dam radę zajrzeć z czymś do popróbowania.

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #744 dnia: 21 Marzec 2019, 22:28:14 »
A można coś wcześniej zamówić z odbiorem na forumowym spotkaniu?

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #745 dnia: 21 Marzec 2019, 22:52:13 »
W razie czego mogę dla Ciebie sklep otworzyć i w sobotę :)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #746 dnia: 22 Marzec 2019, 06:47:33 »
:-)
Piotrze, wspominałeś kiedyś o Valrhonie - masz ją dostępną? A konkretnie BLOND DULCEY i GUANAJA

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #747 dnia: 22 Marzec 2019, 10:08:38 »
Zaglądam do tego sklepu i nie wiem co mam tam klikać  [emoji12]
¯\_(ツ)_/¯

Offline PiotrCzekoladowy Mężczyzna

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 129
    • Sekrety Czekolady
  • Ekspres: Gaggia Cubika Plus, AeroPress, tygielek, moka
  • Młynek: Hario Slim
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #748 dnia: 22 Marzec 2019, 13:36:20 »
Valrhony na razie nie mam, może w kwietniu kupię chociaż Manjari/Dulcey/Guanaja, żeby standardy mieć na półce, choć chciałbym najpierw ściągnąć trochę kuwertur od bliższego sercu Domori, może też jakieś małe bloczki.

Wasku - na górze jest menu, 100% to czekolady z czystej miazgi bez dodatków. W kategorii mini (i trochę w prezentach) są pojedyncze małe czekoladki 5g i zestawy takich czekoladek (polecam oba zestawy od Domori - single origin i criollo). "Gorzkie czekolady" są w kategorii ciemne, a w mlecznych mleczne i wysokoprocentowe mleczne ("darkmilk"). Można sobie odfiltrować np. po dodatkach. Nie wiem co lubisz, ale polecam na początek (oprócz neapolitanek) Amedei Toscano Black 63%, Domori Chacao 70% i wszystkie produkty marki Zotter, w cenie 16 zł on jest nie do pobicia.

Offline wasku

  • Wiadomości: 321
Odp: Prawdziwa czekolada
« Odpowiedź #749 dnia: 30 Marzec 2019, 02:26:16 »
Jestem hardcorem [emoji38]
Ogólnie @PiotrCzekoladowy, to wybrałem paczkomaty, ale nie widzę opcji wyboru  [emoji14]
¯\_(ツ)_/¯

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi