Autor Wątek: Baratza Sette 30 AP  (Przeczytany 38203 razy)

Offline Daro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: G.A.T. 2tc, 3tc
  • Młynek: Baratza Sette 30
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Marzec 2018, 12:29:28 »
Witam wszystkich.
Młynek zakupiłem z myślą o późniejszym zakupie ekspresu, na razie używam kawiarki.
I teraz moje pytanie czy ktoś z was może używa tego młynka pod kawiarkę.
Jeżeli tak to na jakich ustawieniach ?
Pozdrawiam

Offline foremke

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: Jura E8 Dar Kinox
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #46 dnia: 31 Styczeń 2019, 13:07:51 »
A miałeś porównanie przemiału zrobić [emoji14]
Niestety brak czasu...w tygodniu pracuję od rana do wieczora.
Jak mam już sprawdzone nastawy to porównam na tej samej kawie ten młynek z comandante - może uda mi się to w ten weekend. Na pewno podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami i wrażeniami z przemiału obu młynków.

Czy przez ostatni rok udało się komuś przeprowadzić porównanie przemiału tego młynka z przemiałem popularnych ręcznych (Kinu, Comendante)? Mam też pytanie do użytkowników Sette 30, których paru widzę na forum - jak się sprawuje młynek i jakie są Wasze wrażenia po nieco dłuższej znajomości? :)
in search of your universe's ultimate cup of coffee

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #47 dnia: 31 Styczeń 2019, 14:09:29 »

Czy przez ostatni rok udało się komuś przeprowadzić porównanie przemiału tego młynka z przemiałem popularnych ręcznych (Kinu, Comendante)? Mam też pytanie do użytkowników Sette 30, których paru widzę na forum - jak się sprawuje młynek i jakie są Wasze wrażenia po nieco dłuższej znajomości? :)

Porównań nie przeprowadzałem, bo to widać „gołym okiem” w trakcie użytkowania. Do espresso Baratza to jest wybawienie. Przemiał równiuteńki, puszysty, w niczym nie gorszy od C40, doza regulowana co do 0,01s, powtarzalność, SZYBKOŚĆ - 5s vs 1min40. Bezproblemowa dystrybucja prosto do PFa, bardzo proste czyszczenie, mały ale głośny.
Plastikowy jest, nie wątpię też, że może się popsuć w każdej chwili, ale w tej cenie... bede naprawiał, albo kupie kolejny.

Do kawiarki mam zasypany Rocky.

C40 lubię bo jest fajnie zrobiony, ale używam tylko do AP. Do espresso to chyba tylko w desperacji jakiejś.

Nie chce mi się dyskutować szerzej, bo już się tu kiedyś nasłuchałem. Ale pytasz - to piszę, ja polecam:)

pozdrawiam Andrzej

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #48 dnia: 31 Styczeń 2019, 16:36:22 »
Po roku czasu intensywnego użytkowania powiem, że dla mnie rewelacja. Nic niepokojącego się nie dzieje. Miesięcznie przepuszczam przez niego jakieś 2kg. kawy. Używam w domu pod ekspres kolbowy, bo u nas robi się espresso jako bazę do wszystkich kaw. Szczerze polecam. C40 używam w pracy na co dzień.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #49 dnia: 31 Styczeń 2019, 16:49:05 »
A jak wygląda dokładność regulacji? W jakim zakresie poruszacie się w espresso. Jak zmienia się czas ekstrakcji przy dozie 16 gram i zmianie o jeden stopień w górę lub dół.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #50 dnia: 31 Styczeń 2019, 16:59:37 »
U mnie króluje od dłuższego czasu jedna sprawdzona mieszanka z mojej ulubionej palarni. Jak się wstrzelę w ustawienia, to praktycznie młynek nie wymaga żadnych dodatkowych regulacji. Na święta zakupiłem z ciekawości promocyjną mieszankę "świąteczną" wówczas rzeczywiście musiałem ustawić jeden czy dwa kliki by uzyskać przepisowe espresso. Może trudno w to uwierzyć, ale proces robienia poprawnego espresso stał się można powiedzieć automatyczny. Raz ustawiona grubość przemiału + czas mielenia daje bardzo przyzwoitą powtarzalność. Po roku nie czuję jakiegoś niedosytu, nigdy mnie nie zaskoczył niczym niepokojącym. Do znudzenia powtarzalny i przewidywalny. W duecie z moim ekspresem robi naprawdę fajne powtarzalne espresso. Ja niczego więcej nie oczekuję. Oby służył mi przez lata.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #51 dnia: 31 Styczeń 2019, 17:24:54 »
Przy skali 0-30, espresso obraca się u mnie w zakresie powiedzmy 7-12.

Jaki wpływ na czas ekstrakcji ma skok o jedna działkę, to ja tego nie wiem. Pewnie ma, ale ja średnio na to patrzę. Czasem cisnę 35s, czasem jak zapomnę 50s, z preinfuzją jest jeszcze inaczej.
Na pewno grubszy nawet o jeden stopień przemiał, przy tym samym czasie mielenia, skutkuje widocznym zwiększeniem objętości kawy w sitku, i odwrotnie.
 Młyn działa bez zarzutu, ekspres robi dobrą kawę. Wypijam i idę dalej.  Mam 500 innych rzeczy w ciągu dnia do zrobienia.  Kawa jest tylko jedną z nich, swoją drogą z tych przyjemniejszych. 

pozdrawiam Andrzej
« Ostatnia zmiana: 31 Styczeń 2019, 17:27:02 wysłana przez andrzejmakal »

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Luty 2019, 22:37:54 »
Mam 270W upgradeowany na 270Wi, ale mechanicznie to to samo co 30.
Jak dla mnie rewelacja. Nie elektryzuje kawy, wokół czyściutko. Wszytko trafia na środeczek PFa. Generalnie same zalety poza hałasem. No ale przy takiej prędkości chyba nie może być cichy.
30 nie będzie miał tego problemu, ale 270W przy ciężkich PFach, jak np. od Silvii potrafił za szybko przerywać mielenie. Upgrade do Wi rozwiązał ten problem.

Ja do espresso oscyluje na dużej skali pomiędzy 3 a 4. Jeśli skala się kończy to można dokładać podkładki pod żarno.

Ale w sumie pytanie było o jakość przemiału. Testów z sitkami i wagą nie robiłem, ale jak parę razy mieliłem do pojemnika plastikowego to byłem w szoku jeśli chodzi o równość przemiału i brak pyłu. Co prawda porównuję "na oko" do gorszych maszynek, bo Porlex Mini, Graef 70 i Baratza Encore. Ale różnica ewidentnie jest znacząca.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2019, 23:15:37 wysłana przez ili »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #53 dnia: 03 Luty 2019, 23:18:13 »
upgradeowany na 270Wi
@ili A ile Cię ten upgrade kosztował?

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #54 dnia: 03 Luty 2019, 23:24:00 »
Kupiłem panel u Deskowego za jakieś 100-120 zł, nie pamiętam dokładnie.
Trzeba użyć iPhona, instrukcja jest na stronach producenta.

Oprócz wyeliminowania opisanego problemu, ważenie jest dokładniejsze. Tzn. przed upgradem te młynki myliły się często o jakieś 0,3 g. Teraz on się uczy i faktycznie pierwsze kilka mieleń po zmianie kawy/PF oscyluje w tych +/- 0,3 g ,a potem dochodzi "w punkt".

Offline Zgaga

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Ascaso Basic, AP, Chemex, V60, Phin.
  • Młynek: Baratza Sette 270
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #55 dnia: 15 Luty 2019, 10:15:45 »
Czy ktoś mielił na tym młynku pod AP? Zastanawiam się czy mogę tym młynkiem oblecieć i Espresso i AP.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #56 dnia: 15 Luty 2019, 12:28:31 »
Ja nie mieliłem ale pomocna może być rekomendacja samego producenta odnośnie różnych młynków i ich przeznaczenia.

Jeśli nie widziałeś to wklejam link:
https://media.prima-coffee.com/25104-39723/cms/39723/files/a4614885-b8ee-4b02-8329-c2fbfad99094



Offline Lukhasz

    • -
  • Wiadomości: 142
  • Ekspres: V60 forever, Aeropress, Chemex, Kazak Rota
  • Młynek: Niche Zero, Timemore Chestnut Nano
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #57 dnia: 15 Luty 2019, 20:20:25 »
Nie powinno być problemu. Miałem Sette 270 z żarnami AP - zdaje mi się, że skala makro jest identyczna. O ile espresso robiłem na 4-7, to Aero koło 15-20. Najgrubsze mielenie wystarczało do dripa 300ml, z większym było już ciężej.

Poza tym AP dogada się z każdą grubością mielenia

Offline Pio

  • Wiadomości: 3
  • Ekspres: Ascaso ARC
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #58 dnia: 30 Październik 2019, 00:02:57 »
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wyłáczyć wyświetlacz w Sette 30 AP? Czy on się cały czas tak świeci?

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1311
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Baratza Sette 30 AP
« Odpowiedź #59 dnia: 30 Październik 2019, 15:18:26 »
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak wyłáczyć wyświetlacz w Sette 30 AP? Czy on się cały czas tak świeci?

wystarczy kliknąć na stop :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi