Autor Wątek: Co dalej?  (Przeczytany 2929 razy)

Offline adriano435

  • Wiadomości: 12
Co dalej?
« dnia: 27 Kwiecień 2020, 13:42:58 »
Hej
Piję kawę z kawiarki. Do tej pory wypiłem te kawy i jestem całkiem  zadowolny ale chciałem spróbwać czegoś innego teraz. Co byście polecili ? Fajnie jakby udało sie znaleźć cos do 60, max 80zł za kg. Szukać srednio palonych ? Czy może pójść w jasne ?
kawa caprissimo fragrante
kawa caprissimo professional
kawa caprissimo belgique

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2020, 16:01:54 »
Daj znać jak smakują jak dostaniesz kawy w zamian za marketing :)

Offline adriano435

  • Wiadomości: 12
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Kwiecień 2020, 12:40:27 »
Nie rozumiem dlaczego te uszczypliwości ? I dlaczego sugerujesz marketing ?
Od tego jest chyba forum, żeby można zaciągnąć opinii innych

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Kwiecień 2020, 19:01:13 »
Adriano cóż zdarza się niestety, że ktoś chciałby marketing szeptany uprawiać.

Jeśli chcesz iść dalej, to wpierw pomyśl o dobrym  młynku jeśli go jeszcze nie masz. Z kaw polecam na początek mieszanki pod espresso od palarni na forum. Cena jaką podałeś jest dość niska, jeśli chcesz dobrą kawę kupić. Jednak powinno się udać w paru miejscach na pewno. Tu masz Tu masz dział sprzedawców na naszym forum

Ja od siebie mogę polecić lokalną dla mnie palarnię Euro Cafe, którą odwiedzam osobiście od czasu do czasu, bardzo smaczne kawy pod metody ciśnieniowe w dobrej cenie.
« Ostatnia zmiana: 30 Kwiecień 2020, 19:04:49 wysłana przez krystians »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2020, 20:21:36 »


I dlaczego sugerujesz marketing ?

Oj biedne niewiniątko... Dlaczego? Bo twoje pytanie nie jest zdaniem tylko serią fraz dla bota pozycjonującego.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Kwiecień 2020, 21:12:23 »
I dlaczego sugerujesz marketing ?
Sugeruję ponieważ w pierwszym poście w tym wątku podałeś akurat 3 nazwy kaw z konkretnego sklepu.
Jeżeli się mylę to przepraszam, jeżeli się nie mylę to chętnie poznam dlaczego te 3 kawy znalazły się w zestawieniu?

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień 2020, 23:30:33 »
Jeżeli się mylę to przepraszam, jeżeli się nie mylę to chętnie poznam dlaczego te 3 kawy znalazły się w zestawieniu?

Bo są w ofercie "Przyjaciół kawy" :-)

Adriano435, a jak kupowałeś te kawy, to nie obawiałeś się, że mają bliski termin przydatności do spożycia?

Offline adriano435

  • Wiadomości: 12
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Maj 2020, 16:09:19 »
Kupiłem 3 rodzaje kawy w tym sklepie (łącznie 4kg) bo akurat wtedy była promocja 2 w cenie 1, a większość na pepperze polecała je jak za tą cenę  ;-) Wtedy jeszcze nie byłem do końca świadomy żeby szukać miejsc gdzie jest określona data palenia. I właśnie jak kupiłem tą kawę w grudniu to teraz już nie smakuje niestety tak jak wcześniej, albo oczekuję już czegoś więcej.... Co do młynka- mam Nivonę 130, bo nie wiedziałem czy wkręcę się w kawę na tyle żeby kupić coś droższego.
Jeszcze co do stopnia palenia, bardziej średniopalona pod kawiarkę ? Czy można próbować jasnopalonej?
Przeglądałem ten temat z poleconymi palarniami ale jest tam na tyle duży wybór że ciężko się zdecydować.. polecilibyście jakąś 1, 2 kawy dobre wg was, najlepiej do ok 80 zł/kg.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Co dalej?
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2020, 14:10:36 »
Chłopaki, dajcie się zaskoczyć pozytywnie. Nie zawsze świat musi być taki jak wydaje się na pierwszy rzut oka ;)

@adriano435  Nivona CG 130 jest ok. Do kawiarki, to przeważnie lepiej sprawdzają się średnio palone ziarna. Niestety jest to pojemne pojęcie, bo w tej chwili większość palarni twierdzi, że palą średnio. Jednak rezultaty potrafią bardzo się różnić.

Ja mogę się wypowiedzieć o kawach z Euro Cafe, bo palarnię mam blisko i piję od nich kawy najczęściej. Uważam, że jakość tych kaw jest świetna za tę cenę. Poza tym są na tyle jasne, że robię z nich także smaczne przelewy. Np. kawa Indie Jumboor Estate natural jest bardzo fajną owocową kawą z wiśniowym kwaskowością i ciasteczkową słodyczą. Bardzo łągodna i przyjemna jest też Peru Yakumama.  Z czegoś bardziej klasycznego to mieszanka np. Polish Horse, albo Gwatemala Santa Clara Nuevo Oriente.

Można eksperymentować z jasno palonymi, które mają dużą słodycz, a znikomą kwaskowość. Np. kawy z obróbki pulped natural / honey. Jasno palone kawy mogą wymagać drobniejszego mielenia, ale to nie powinno być problemem, bo Nivona ma całkiem fajny zakres skali przemiału.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2020, 17:12:52 wysłana przez krystians »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi