Autor Wątek: Izzo  (Przeczytany 9233 razy)

Offline Twolipan Mężczyzna

  • Wiadomości: 127
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Cunill
Izzo
« dnia: 03 Grudzień 2013, 20:05:41 »
Izzo Silver
Skład: 92% Arabica, 8% Robusta
Stopień palenia: mocny
Zawartość kofeiny: mała
Chociaż czy tu ktoś nie pisał, że włosi dość dowolnie traktują proporcje i 10% robusty więcej uważają za mieszczące się w normie? To by wyjaśniało moc i pierwszy "rzut zapachowy" po otwarciu....
Zakup z allegro, kawa dwumiesięczna, odstawiona po otwarciu do odgazowania (odazotowania?) co pozwala zgubić też wspomniany,
 pierwszy "odorek".

Ponieważ nic lepiej nie działa jak skojarzenia, nastąpiło takie na okoliczność wyglądu ziaren opisanego przez mnie nieszczęśliwie Durbana i bohatera tego wątku czyli Izzo Silver.  :D
Wspominam o innej kawie bo to ona właśnie wywołała skojarzenia, wyglądem wręcz identycznym, Izzo chyba jednak bardziej błyszczy jak polakierowane. Choć podobny również wydaje się posmak słodkości :P

Kawa lubi wysoką temperaturę, choć i wtedy nie zachwyca cremą gigantem.
I ile Durban jest dość łagodny to Izzo Silver to siekiera w placach: twarda, mocna, ociosana na grubo, "sucha" kawa z rasowej południowej Italii z ewidentnym posmakiem iglaków lub drzewnej kory.
No i płaska jak deska z nich, chociaż można szukać tam ciemnej czekolady z największą zawartością kakao, dla upartych :)
Musi znaleźć swojego amatora, do mnie nie przemawia, jak już wolę Gold-a.
Cenę/jakość w okolicy 20-22 zł/250gr uważam za maksymalną.

al9

  • Gość
Odp: Izzo
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Grudzień 2013, 15:20:01 »
I ile Durban jest dość łagodny to Izzo Silver to siekiera w placach: twarda, mocna, ociosana na grubo, "sucha" kawa z rasowej południowej Italii z ewidentnym posmakiem iglaków lub drzewnej kory.
No i płaska jak deska z nich, chociaż można szukać tam ciemnej czekolady z największą zawartością kakao, dla upartych
Musi znaleźć swojego amatora, do mnie nie przemawia, jak już wolę Gold-a.

Potwierdzam ten opis, z zaznaczeniem, że mnie gold wydaje się nieco za bardzo uładzony. Silver rzeczywiście jest z gruba ciosany - co dla mnie jest zaletą :-)
Pozdrawiam
al

kaz

  • Gość
Odp: Izzo
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Grudzień 2013, 19:55:08 »
Izzo Silver
Skład: 92% Arabica, 8% Robusta
Stopień palenia: mocny
Zawartość kofeiny: mała
[...]

Izzo Silver to siekiera w placach: twarda, mocna, ociosana na grubo, "sucha" kawa z rasowej południowej Italii z ewidentnym posmakiem iglaków lub drzewnej kory.
No i płaska jak deska z nich, chociaż można szukać tam ciemnej czekolady z największą zawartością kakao, dla upartych :)


Panowie, czytając wasze wrażenia, można sądzić, że piliście mieszankę o odwrotnej proporcji arabiki do robusty ;-)

Pozdrawiam
kaz

Offline Delizia Mężczyzna

    • Delizia.pl spółka jawna
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 80
    • sklep z kawą
Odp: Izzo
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lipiec 2014, 23:06:10 »
Kawy Izzo są dość specyficzne - ciemne palenie trzeba po prostu lubić. Mi osobiście średnio podchodzą (wolę kawy średnio palone), ale znam wiele osób, które rozkoszują się Izzo (zwłaszcza Gold).
Delizia.pl - duży wybór włoskich kaw ziarnistych, mielonych oraz środków czyszczących do ekspresów

Offline dekiel

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: v60, nivona855
Odp: Izzo
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwiecień 2020, 09:37:32 »
cześć, mam pytanie odnoście kawy izzo gold w puszce
napisane jest żeby otworzyć 24h przed spożyciem.
Co producent ma na myśli? czy żeby wyciągnąć tą klapkę z zawleczką jak od konserw i zamknąć plastikowym wieczkiem? czy w ogóle niczym nie zakrywać po otwarciu żeby miała pełny dostęp powietrza?

Offline wpytlik Mężczyzna

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM, Chemex, Aeropress, Hario V60
  • Młynek: ASCASO I-1 mini Polerowane Aluminium, Yoer Mulino
Odp: Izzo
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2022, 09:21:13 »
Podbijam pytanie. Nikt nie odpowiedział czyli pewnie odpowiedź jest oczywista. Ale czy ktoś może stwierdzić autorytatywnie? :)

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka


Offline arob

  • Wiadomości: 385
  • Ekspres: Lelit MaraX
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante C40 NB
Odp: Izzo
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2022, 09:57:13 »
Im mniej kontaktu z powietrzem, tym lepiej dla świeżości kawy, więc musi chodzić o klapkę.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1088
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Izzo
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2022, 11:08:31 »
Ciemno palone lubią niższą temperaturę, polecam wypróbować 90-92 stopnie. Szczególnie spalenizna Izzo. :ogien:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi