Autor Wątek: Czapeczka na E61  (Przeczytany 3031 razy)

Offline seraphine

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Fiorenzato F5
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #15 dnia: 13 Maj 2021, 22:51:23 »
Jakby classica miała 2 dysze, to by jeszcze można było kozaczki założyć  :picardpalm:

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5224
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Maj 2021, 07:35:53 »
Widzę, że ktoś nie ma poczucia humoru.

Kusi mnie monobojlerowiec z E61, ale z drugiej strony zniechęca sam fakt długiego nagrzewania grupy.

Parafrazując Kierkegaarda: albo-albo.

Jeśli nie chcesz używać włącznika czasowego i wstając z rana pierwsze, co robisz, chcesz wypić espresso lub wpadasz później do domu i też od razu musisz, to e61 nie jest dla Ciebie, ale jeśli wygospodarujesz czas np z rana wstając wcześniej i robiąc te wszystkie poranne czynności, to zanim siądziesz w końcu z filiżanką ulubionego nektaru, ekspres z e61 będzie porządnie wygrzany. Ja robię w międzyczasie jedynego flusha.

Jeśli nie chce Ci się czekać to kup ekspres z podgrzewaną grupą, TB, zintegrowaną grupą,  ale na Zeusa, nie zakładaj jakiś elementów na piękną sześćdziesiątkę jedynkę!
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2021, 08:29:49 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Maj 2021, 09:03:26 »
Off-Topic:
Z Kierkegaardem, moim zdaniem, Twoja pisanina ma niewiele wspólnego.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5224
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Maj 2021, 09:45:32 »
Oczywiście
》tertium non datur《

Offline seraphine

  • Wiadomości: 22
  • Ekspres: Bezzera Unica
  • Młynek: Fiorenzato F5
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Maj 2021, 12:42:57 »
@GostRado Czapka ma lądować na grupie w nocy, kiedy na nią nie patrzę. Poza tym oprócz oszczędności czasu może pojawić się tutaj oszczędność prądu. E61 powstała w czasach, kiedy ludzie mieli w poważaniu ekologię i ekonomię użytkowania. Wtedy najwyższym kryterium była jakość naparu. To w znacznej mierze udało się osiągnąć i jak widać 60 lat później koncepcja jest nadal mocna, co nie znaczy że nie można optymalizować jej warunków pracy... Decyzja o zakupie w sumie zapadła, ale teraz pozostaje poszukać dobrej ceny, coś wynegocjować... i upłynnić starą maszynę. Jak nikt nie chce zrobić eksperymentu, to ja się nim zajmę, po zakupie i ogólnym ogarnięciu sprzętu.

btw: Jak podgrzewana grupa, to też w sposób regulowany, a nie na grupie stałe 95 stopni a w bojlerze np 88 albo 90 i celowanie co z tego wyjdzie. Takich rozwiązań na rodzimym rynku w sensownej cenie jakoś nie udało mi się wyłowić.
« Ostatnia zmiana: 14 Maj 2021, 12:46:03 wysłana przez seraphine »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5224
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maj 2021, 13:52:42 »
może pojawić się tutaj oszczędność prądu.

Z prądem, to musiałbym dokładnie sprawdzić, ale zauważyłem, że jak już grzałka podgrzeje wodę do zadanej temperatury w izolowanym bojlerze w ECM-ie, to chyba za często się nie włącza, co innego w Elektrze, bojler na wierzchu, gdzie po osiągnięcie zadanego ciśnienia, co prawda po kilkunastu minutach 12,13, co rusz się grzałka włącza.
》tertium non datur《

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Maj 2021, 15:01:59 »
Nie tylko izolacja, regulatory temperatury też są różne.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Maj 2021, 23:17:40 »
Tutaj chyba wchodzimy głęboko w filozofię, nauka schodzi na bok, czy tylko ja mam takie odczucie?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5224
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Maj 2021, 07:12:06 »
Niekiedy jakiś pomysł urzeczywistnił się w postaci bardzo dobrego i praktycznego produktu. Ja miałbym tylko problem natury estetycznej, z czymś założonym na e61.
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2021, 07:20:27 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Maj 2021, 12:53:47 »
Ja miałbym tylko problem natury estetycznej, z czymś założonym na e61.

A mi się właśnie to w tym pomyśle podoba najbardziej ;-)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5224
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Luty 2022, 08:43:59 »
Ironizowałem, a od jakiegoś czasu sam kładę na e61 grubego Sheridana. Jakby było lepiej, a może to tylko moja autosugestia :mhh: W każdym razie pod ręcznikiem, na grupie grzeje się także filiżanka i npf, które są gorętsze niż bez "okrycia" po minimum 40 minutach :)
》tertium non datur《

Online yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Luty 2022, 12:05:38 »
Fajny słoń [emoji38]

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Czapeczka na E61
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Luty 2022, 14:16:55 »
To bardziej majteczki niż czapeczka  :lol2:
coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi