Autor Wątek: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)  (Przeczytany 13691 razy)

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #120 dnia: 19 Marzec 2023, 01:07:26 »

[/quote]
Ustaw jeden profil pod klasyczne espresso i będzie sprawiedliwie :):)ale to dokładnie to co napisałem powyżej ,dla każdego pewnie jest inny wyznacznik doskonałego i dobrego espresso:)

[/quote]

Jak robilem testy koszykow filtrujacych - Wafo,Unibasket, VST, Pullman, IMS, Reneka, E&B to ktory profil bym nie wybral to ludzie krytykowali ze zle. 6bar, 9bar, 1:2, 1:3, Turbo - nic nie pasowalo. Wiec teraz wybieram takie profile ktore mnie smakuja 😛

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #121 dnia: 19 Marzec 2023, 08:59:34 »
The Nautilus , kusi co raz mocniej, niestety nie ma o nim z byt wielu opinii, odnoszę wrażenie,że  KafaTek Max jest bardziej rozpowrzechniony wśród użytkowników...

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #122 dnia: 19 Marzec 2023, 09:00:51 »
Jak robilem testy koszykow filtrujacych - Wafo,Unibasket, VST, Pullman, IMS, Reneka, E&B to ktory profil bym nie wybral to ludzie krytykowali ze zle. 6bar, 9bar, 1:2, 1:3, Turbo - nic nie pasowalo. Wiec teraz wybieram takie profile ktore mnie smakuja
TO jest podpowiedz, ludzie szukają różnych profili.. zrób porównanie pod względem różnych profili, każdy coś dostanie dla siebie, więcej filmów, więcej wyświetleń, i więcej komentarzy...
PS. aktualnie interesuje mnie tylko espresso..

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #123 dnia: 19 Marzec 2023, 09:32:07 »
odnoszę wrażenie, że KafaTek Max jest bardziej rozpowrzechniony wśród użytkowników...
Tyle że Max-a w fabryce już nie kupisz, tylko Max2, więc trzeba poczekać na opinie o nowej wersji.
》tertium non datur《

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #124 dnia: 19 Marzec 2023, 12:13:38 »
odnoszę wrażenie, że KafaTek Max jest bardziej rozpowrzechniony wśród użytkowników...
Tyle że Max-a w fabryce już nie kupisz, tylko Max2, więc trzeba poczekać na opinie o nowej wersji.
Max2 tez moze byc ;) gorzej ze trzeba czekać na dostawe, bo wolalbym od reki i tutaj Nautilus wygrywa
Jakich opini mozna się spodziewać? Co waszym zdaniem zmieni sie z max na max2 ?

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1443
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #125 dnia: 19 Marzec 2023, 12:15:42 »
@pj.w posiada Nautilusa na pewno coś ci będzie mógł podpowiedzieć .Co do tego co zmieni Max2 trudno cokolwiek powiedzieć bo trzeba  by mieć obok siebie Max i Max2 i przetestować ,ogólnie Kafatek  zawsze szedł w kierunku espresso i starał się połączyć dwa odległe bieguny w jeden czyli gęstość i body stożka z klarownością smaku płaskiego zarna sadze wiec ze Max2 może iść w tym kierunku inrzeczywiscie można się przychylić do wcześniejszych sugestii ze do espresso może to być  dobry wybór .
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2023, 12:19:59 wysłana przez rollo45 »

Offline kawazkolby86

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: LM GS3 MP, DeLonghi Eletta Explore
  • Młynek: Mahlkoenig E80 GBW ,Niche black
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #126 dnia: 19 Marzec 2023, 13:52:46 »
Zobaczymy dojrzewam... Jeszcze gdzie mozna znaleźć informacje o tym jakie różnice i z czego wynikaja ze względu na zastosowanie płaskich lub stożkowych ostrzy?

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #127 dnia: 19 Marzec 2023, 15:04:54 »
Jeszcze gdzie mozna znaleźć informacje o tym jakie różnice i z czego wynikaja ze względu na zastosowanie płaskich lub stożkowych ostrzy
Tu trochę zgłębialiśmy zagadnienie:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=10254.0
« Ostatnia zmiana: 19 Marzec 2023, 15:27:32 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #128 dnia: 27 Maj 2023, 10:13:58 »
Kafatek Flat Max 2 nareszcie ze mna. Moj kawowy bar jest kompletny. Ale czy na pewno?
Kiedy po raz pierwszy spróbowałem kawy zmielonej w MC5, nie mogłem uwierzyć, jak niesamowite były to smaki. Głębokie, bogate, pełne warstw i złożoności. Byłem pod takim wrażeniem, że w ciągu tygodnia zamówiłem w przedsprzedaży Flat Max.
Zaledwie 6 krotkich miesięcy później spróbowałem pierwszego espresso i musialem wylaczyc kamere zeby zebrać mysli. Nie chodzi o to, że był zły, ale bardzo, bardzo zwyczajny. Spodziewałem się super klarowności i ostrości, wręcz klinicznego przedstawienia  nut smakowych.
Wygląda na to, że profil smakowy tego mlynka jest oczyszczony z mocniejszych nut po obu stronach spektrum (gorzki-kwaśny) i pozostaje bardzo przyjemny środek. Świetne, ale niewiele różniące się od MC5.
Może zle wybralem zarna  (SW), może to wina tego dodatkowego żarna stożkowego, a może coś innego.
Nie zrozumcie mnie źle, to świetny młynek i jestem bardzo zadowolony. Jest zdecydowanie za wcześnie, by mozna powiedziec cos definitywnego. Mam go już 9 dni i miałem mnóstwo smacznych shotów. Prawde mowiac nie miałem żadnych niesmacznych. Niestety  nie miałem tez wiele niesamowitych. Najlepsze do tej pory były z La Pavoni, w proporcji 1:2, oraz z Decent (LM Leva) w proporcji 1:2.2 podczas gdy te żarna są zalecane do proporcji około 1:3.
To z czego jestem bardzo zadowolony to pour overs - jedne z najlepszych przelewów, jakie pilem - rześkie, czyste, ostre i owocowe. Przypominaja mi te z EK43.
Wiecej informacji na moim kanale YT My Coffee Show
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2023, 10:22:16 wysłana przez My Coffee Show »

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10588
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #129 dnia: 27 Maj 2023, 14:54:30 »
Fajny i zabawny ten Twój kanał :). Dzięki. Czemu się wcześniej nie pochwaliłeś?

Offline Matius22

  • Wiadomości: 458
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #130 dnia: 27 Maj 2023, 15:09:41 »
@Antonio chwalił się wcześniej! o tu -> https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=9296.855

Sam go przyprowadziłem na nasze forum 😎 z coffedeskowej grupki na fejsbukach
Chcesz mieć swojego Umikota? Potrzebujesz wydruku modów do DF64/83 lub innego „kawowego” wydruku 3D? Pisz priv!

Offline popcorn

  • Wiadomości: 350
  • Ekspres: tygielek, tygielek, tygielek, Rota, LMLM
  • Młynek: ZP6 Special, Kinu M47, Niche Zero
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #131 dnia: 27 Maj 2023, 18:21:14 »
Chwalił się, chwalił, ale tak jakoś nieśmiało. Załuż Jack autorski temat o swoim kanale youtube i wrzycaj tam updejty o nowych filmikach, bo tak to nawet nie widzę że jest nowy, a to jest najlepszy kanał kawowy na youtube. Poważnie! To bije na głowę takich nudziarzy jak np. Lance, którego jak widzę, to się chce wyjść z kina.
Jack to zupełnie inny kaliber. Kto nie widział powinien koniecznie nadrobić i polecam obejrzeć kilka filmików pod rząd, żeby załapać klimat. Ja się przyznam, że po pierwszych dwóch to nie byłem jakoś za bardzo przekonany, ale jak obejrzałem ich więcej i zajarzyłem humor :lol2: Jacka, to teraz na prawdę mój ulubiony kanał. Nie subskrybowałem w prawdzie jeszcze, ale to tylko dlatego, że chcę być stutysięcznym subskrybentem i  wygrać któryś z tych młynków ;).
Tak że, dzięki Jack za te kilka godzin nieprzerwanego uśmiechu :mrgreen: podczas oglądania Twoich filmików i koniecznie załuż ten temat! :szampan:
Nie myśl samodzielnie, zostaw to ekspertom!

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #132 dnia: 27 Maj 2023, 18:23:25 »
To prawda, zostalem zwerbowany z FB. Dzieki za ogladanie. Nie pisze tutaj za czesto bo interface tego forum jest trudny do ogarniecia , zwlaszcza na telefonie, i czasem sie po prostu poddaje 😛
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2023, 18:34:10 wysłana przez My Coffee Show »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5317
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #133 dnia: 27 Maj 2023, 18:53:18 »
Nie pisze tutaj za czesto bo interface tego forum jest trudny do ogarniecia , zwlaszcza na telefonie, i czasem sie po prostu poddaje
Ale czemu? Ja przebywam na WoK-u tylko na telefonie.
« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2023, 19:17:10 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline My Coffee Show

  • Wiadomości: 149
    • My Coffee Show
  • Ekspres: Decent DE1 Pro i La Pavoni Esperto
  • Młynek: DF64, DF83, Niche Zero, Kafatek MC5, Flat Max 2 i 8 recznych
Odp: Kafatek Monolith dostępne bez problemu:)
« Odpowiedź #134 dnia: 27 Maj 2023, 19:50:10 »
Nie jeden komentarz musialem pisac po kilka razy bo nagle znikal. Moze to tez kwestja tego ze mam kiepski wzrok.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi