Autor Wątek: Rancilio Silvia  (Przeczytany 300548 razy)

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1035 dnia: 02 Grudzień 2019, 23:26:14 »
Ja nakleiłem pasek grubej taśmy montażowej na stelaż za wylotem przewodu z OPVa. Tam są największe rozbryzgi. Nie działa to w 100%, ale wierzę, że choć trochę.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1036 dnia: 02 Grudzień 2019, 23:42:20 »
I z takim ustrojstwem pojawiła Ci się jakaś ruda?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1037 dnia: 02 Grudzień 2019, 23:46:52 »
Zanim nakleiłem to widziałem, że już jakieś pęcherzyki pod czarną farbą się zaczynają robić. Zauważyłem przypadkiem, bo montując PIDa zdjąłem blachy. A wtedy ekspres miał dopiero rok z kawałkiem. Teraz ciężko mi powiedzieć w jakim tempie się tam pogarsza.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1038 dnia: 02 Grudzień 2019, 23:57:11 »
A jaką masz wersję? Rozumiem, że każda wersja v5 również tak mocno rdzewieje?
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline ili Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Rancilio Silvia PID, AeroPress, Clever, V60
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita, Comandante
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1039 dnia: 03 Grudzień 2019, 00:14:42 »
Tak, mam v5 już z wyłącznikiem czasowym 30 min.

Tak ogólnie w temacie rdzy:
To oczywiście nie jest nic fajnego i producent mógł się bardziej postarać zabezpieczyć. Jednak tej rdzy nie widać i nie wiem ile lat musiałaby tam żreć żeby to mogło w jakikolwiek sposób rzutować na działanie ekspresu. Raczej szybciej posypią się inne elektryczne lub hydrauliczne elementy. A jeśli jest korozja mocna to też idzie z tym walczyć. Można oczyścić z farby, pomalować odrdzewiaczem, pomalować na nowo i znów ileś wytrzyma. W miejscach niewidocznych nie uznaję tego za znaczący problem.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudzień 2019, 00:19:17 wysłana przez ili »

Offline maciekz

  • Wiadomości: 69
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Mazzer Super Jolly
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1040 dnia: 14 Grudzień 2019, 21:39:07 »
Ja mam V4 i od nowości nie skorodował. Ale to ewidentnie zależy od egzemplarza, widziałem wiele takich które po roku-dwóch miały początki. Ale tak jak pisze @ili - koroduje tylko rama, która jest tak gruba że przez sto lat jej korozja nie zje, i jest malowana na czarno więc można ją oczyścić i pomalować bez problemów z doborem koloru.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1041 dnia: 14 Grudzień 2019, 22:39:52 »
Rama w RS koroduje od wersji V1 do V5. Projektowany dual RS też pewnie będzie korodował. Żadne antykorozyjne wynalazki. Jedynym wyjściem jest rozebranie gada do zera, wyczyszczenie starego lakieru do blachy również w zakamarkach i to nie szczotką tylko piaskowanie (szkiełkowanie). Następnie cynkowanie i lakierowanie. Inaczej będzie korodować.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Bushman

  • Wiadomości: 107
  • Ekspres: Rancilio Silvia E V5 2018 + Auber PID black edition
  • Młynek: Rancilio Rocky SD
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1042 dnia: 15 Grudzień 2019, 11:38:42 »
Ja podlożylem ręcznik papierowy pod ekspresem który trochę wyciąga wilgoć, szczególnie to
Co spływa pod ekspres (okrągły otwór w podstawie). Na razie po ponad roku zero rdzy.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1043 dnia: 15 Grudzień 2019, 14:29:50 »
Chyba w starszych wersjach pod tacką ociekową nie ma żadnych nóżek, a to powoduje że woda zalega i problem gotowy. Można podkleić jakieś cienkie odbojniki silikonowe, tylko na tyle cienkie żeby tacka się zmieściła.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Henryk

  • Wiadomości: 8
  • Ekspres: Rancilo Silvia
  • Młynek: Greaf
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1044 dnia: 05 Styczeń 2020, 19:01:57 »
Hej
Czy możecie polecić jakiś serwis gdzie robią przegląd w Katowicach lub okolicy?
Jakiś przegląd wypadało by zrobić, bo co prawda ekspres działa, ale coś zmienił się dźwięk przy robieniu kawy i teraz brzmi tak jak wcześnie gdy było mało wody w zbiorniku.

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1045 dnia: 22 Styczeń 2020, 23:09:39 »
... Jedynym wyjściem jest rozebranie gada do zera, wyczyszczenie starego lakieru do blachy również w zakamarkach i to nie szczotką tylko piaskowanie (szkiełkowanie). Następnie cynkowanie i lakierowanie. Inaczej będzie korodować.
Dokładnie masz rację i mój po 5-6 latach dostał rdzy a próba malowania po ręcznym czyszczeniu nic nie dała. Dopiero piaskowanie i porządne lakiernicze zabezpieczenie rozwiązało problem na zawsze. Przy czym nadal uważam, że na taki okres to dzisiaj cud jak coś działa dłużej niż gwarancja. Moim zdaniem nie ma lepszego ekspresu cena/jakość, zwłaszcza na początek. Właściwie to korozja ramy plus ta obłażąca tandetna osłona grupy to jedyne na co można narzekać. Tyle, że to nie wpływa na jakość kawy a estetykę.

Przy okazji: czy ktoś odkrył gdzie można kupić w rozsądnych pieniądzach tą osłonę? W Polsce chcą 100 zł za kawałek plastiku, a za granicą przesyłka zbliża  do tej samej kwoty.
« Ostatnia zmiana: 22 Styczeń 2020, 23:12:45 wysłana przez Twolipan211 »

Offline cpu

  • Wiadomości: 333
  • Ekspres: Lelit Bianca, Aeropress, Prismo, Chemex, Gabi Master A, Clever Dripper
  • Młynek: Kinu M47 / Niche Zero / MYM54
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1046 dnia: 23 Styczeń 2020, 17:24:37 »
A druk 3D moze sprobowac chyba ze ma wygladac to juz kompromisowo trzeba podejsc - czy koszty czy wyglad.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1047 dnia: 23 Styczeń 2020, 17:37:46 »
@Twolipan211
Hej, a próbowałeś jakimś penetratorem rdzy? Ja może nie ekspres ale stosowałem na inne rzeczyt i super efekt
https://allegro.pl/oferta/app-r-stop-srodek-na-rdze-zatrzymuje-korozje-100ml-6977229458
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline Twolipan211

  • Wiadomości: 47
  • Ekspres: RS, Bezzera Duo, Drip
  • Młynek: Cunill, Faema MD3000 on demand TW
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1048 dnia: 24 Styczeń 2020, 23:48:49 »
Jak dla mnie to takie rozwiązanie jak Hammerite-dobrze wygląda w reklamach ale nic nie daje. Nie ma pewniejszej i skuteczniejszej metody niż piaskowanie, zabezpieczenie antykorozyjne i pomalowanie (tak jak napisał kolega powyżej) \
W dodatku to nie jest drogie (zapłaciłem z 50 zł za całość, a chcieli max 100 zł) a masz całkowity spokój raczej na wieki. Rozebranie może wydawać się problematyczne. ale jest banalnie proste i są w necie zdjęcia co i jak. Jedyne potrzebujesz czasu i cierpliwości, ale z drugiej strony twoja znajomość sprzętu i jego działania jest bezcenna:)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 859
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia
« Odpowiedź #1049 dnia: 28 Styczeń 2020, 11:12:39 »
Chyba jeden z pierwszych sklepów, który wrzucił w ofertę Nową Silvię PRO (dual boiler, PID)

https://www.jetblackespresso.com.au/shop/p/Rancilio-Silvia-Pro-dual-boiler

2999 dolarów australijskich (≈7768 zł) co daje mniej więcej wspomniane już wcześniej 1999 USD, dostępność na przełomie sierpnia i września. Cena może się zmienić.


W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi