Autor Wątek: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS  (Przeczytany 8540 razy)

Offline Heniutek Mężczyzna

  • Wiadomości: 1138
  • Ekspres: Robot, V60_02 ,Gabi A+ B, FP, AP (Prismo + RGB), Cafflano® Kompresso , Mok 4tz , Mizudashi , Barista , Kalita, Origami, Kinto..
  • Młynek: Wscg-2, Macap MX, Jx-Pro, C2, ODE, MK4
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Listopad 2019, 11:49:45 »
Witam, nie chciałem zakładać nowego wątku .

Edit:
Czy warto się skusić na "Gaggię Classica" RI9403/11 teraz w promo za 999 zł (Euro/Ole), czy to jakaś "okrojona" wersja i znacznie różniąca się od wersji 2019 RI9480/11 ?
Mocą , bojlerem , wykonaniem, zaworem?

Podpowie ktoś bardziej obeznany w temacie?

Edit :

Czy to będą te znaczące różnice czy coś pomieszałem ?

Stary -- Nowy

Dysza spieniająca plastikowa -  metalowa.

Prosty zawór grzybkowy - elektrozawór

Plastikowe dozowniki kawy - metalowe dozowniki ?

Bojler większy metalowy ( plus ) - mniejszy aluminiowy?

Moc 1050W - 1200 lub 1300


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.



« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 12:35:20 wysłana przez Heniutek »
Witam, witam i o zdrowie pytam!

Offline Koziołek

  • Wiadomości: 1008
  • Ekspres: Aeropress, Chemex6, V60Decanter, LaSpazialeS1, Rota
  • Młynek: Rhinoware, GraefCM702, Tura, NicheZero
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Listopad 2019, 12:32:38 »
Nie warto. Ten przeceniony model to druga generacja ekspresu który został mocno okrojony. W przypadku GC bierz pod rozwagę tylko pierwszą generację lub najnowszy model.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1058
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Listopad 2019, 14:47:52 »
Gastronomiczny ekspres Lelit tj. Gulietta można uświadczyć między innymi w pijalni czekolady M.Pelczar w miejscowości Korczyna.
Jakby ktoś kiedyś przy okazji był to zachęcam do odwiedzenia tego miejsca :)
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Listopad 2019, 14:50:42 »
Na Google Maps widać nawet tą maszynę - podjadę kiedyś na czekoladę:
https://goo.gl/maps/n5FMRmo7Jw6FzuCC6
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 14:56:43 wysłana przez skansen »

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Listopad 2019, 14:55:46 »
Gastronomiczny ekspres Lelit tj. Gulietta można uświadczyć między innymi w pijalni czekolady M.Pelczar w miejscowości Korczyna.
Jakby ktoś kiedyś przy okazji był to zachęcam do odwiedzenia tego miejsca :)

O! Dziękuję za informację.

Jutro wybieram się do Krosna na lodowisko, bo stolyca innowacji pod tym względem to pustynia, więc mam kolejny punkt programu.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Listopad 2019, 23:42:26 »
Oscar odpada - za drogi
Gaggia - niby tak niby nie
Silivia - troche za droga i rdzewieje

Więc co lelit?

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Listopad 2019, 23:58:35 »
Niestety ale NUOVA SIMONELLI OSCAR II mocno przekracza mój budżet. Poza tym w czym jest lepszy od konstrukcji Lelit czy Gaggia?
To była głównie sugestia dla @MajkJaro .

Nikt mi nie odpisał na pytania :D
1. Czy warto dopłacać, a w zasadzie czym się różni bojler od termobloku?
Zobacz ten materiał:

Nie jest to szczyt fachowości, ale na początek może być... Dalsze pytania będą mile widziane...

2. Na czym polega wyższość 58mm na 57mm?

Pytanie starsze niż forum :) Jeśli zamierasz kupić docelowy zestaw, można poprzestać na 57mm. Jeśli nie, to grupa 58mm jest rekomendowana... Jest dla niej większy wybór akcesoriów - sitek, taperów, kolb. Przy zmianie ekspresu na lepszy możesz zachować wszystkie swoje ulubione sitka, tampery itp. Drugi ekspres będzie bowiem niemal na pewno z grupą 58mm - taką jak w profesjonalnych maszynach...
« Ostatnia zmiana: 16 Listopad 2019, 01:22:26 wysłana przez skansen »

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Listopad 2019, 10:45:24 »
Bojler vs termoblock...to pytanie też krąży w mojej głowie. Nie znam się na kolbach i młynkach- stąd moja obecność tutaj i uważne czytanie wszystkich info. Ale trochę znam się na wodzie i właściwościach metali, które mają z nią styczność. A to też nie pomaga. Zatem bojlery w tej chwili wykonywane są głównie z mosiądzu lub stali nierdzewnej ( w odpowiednim gatunku kiedyś zwanej też kwasówką ).
1. Mosiądz jest bardzo wdzięcznym materiałem- stop miedzi i cynku. Ma wysokie właściwości antykorozyjne, jest bardzo stabilny temperaturowo, a obecność jonów miedzi sprawia, że w bojlerze wytwarza się środowisko antybakteryjne stąd pewnie jego zastosowanie w ekspresach. Niestety problem polega na tym, że często producenci tego stopu dodają/dodawali do niego ołowiu, manganu, niklu, które zawsze migrują do wody i są dla nas bardzo niebezpieczne. Oczywiście dyrektywa unijna Reach bardzo mocno sankcjonuje obrót m.in ołowiem i w teorii w instalacjach do kontaktu z wodą nie ma prawa go tam być ( podobnie jak w farbach czy pvc ). Francja, czy Niemcy bardzo surowo podchodzą do norm związanych z mosiądzem. Więc wydaje mi się, że w mosiądzu z pewnego źródła, atestowanego nie mamy co się bać migracji cząstek stałych. Oczywiście migrować może miedź, ale przy niedoborach miedzi organizm ludzki nie ma z tym problemu, a nadmiar jest i tak usuwany z organizmu.
2.Stal nierdzewna-czy powolniej zarasta kamieniem i szlamem? W okresie paroletnim nie będę to duże różnice względem mosiądzu. Widziałem już nowe linie przemysłowe, które po paru miesiącach wymagały ostrej płukanki. Pamiętać należy, że stal nierdzewna jest nierdzewną tylko z nazwy. Jej właściwości antykorozyjne wynikają z obecności w niej ok.10% chromu, który w kontakcie z tlenem na jej powierzchni tworzy naturalną pasywację. Odetnij dostęp tlenu poprzez tłuszcz lub kamień , a powstanie środowisko korozyjne. Fajny patent widziałem w jakimś bojlerze na zdjęciach gdzie do stalowego zbiornika doprowadzono małą miedzianą anodę- która ma zadanie zbierać kamień. Zresztą takie miedziane anody stosuje się w dużych bojlerach domowych i przemysłowych i powinny być raz do roku wymieniane. Ten materiał nie ma właściwości antybakteryjnych,a w niektórych przypadkach w teorii może z niego migrować chrom. Moja kawiarka/mokka z nierdzewki po roku w środku nie wygląda za pięknie mimo regularnego czyszczenia.
3. Termoblock- wykonany ze stali nierdzewnej też będzie zarastał kamieniem bo podobne przemysłowe instalacje wymagają częstej płukanki. Natomiast z punktu widzenia bezpieczeństwa biologicznego to chyba najbezpieczniejsze rozwiązanie ze względu na bardzo znikomą ilość wody w układzie. Tylko dlaczego są tak mało popularne. Na szerszą skalę z tego co zauważyłem stosuje je Ascasco i Graef (fajnie byłoby jakby ktoś z Konesso rzetelnie wypowiedział się o tym sprzęcie). Nie znam się na ekspresach , ale wydaje mi się, że w małych kolbach przyszłość chyba należy do tych drugich. Kiedyś przy wyborze pierwszego ekspresu jak zadałem pytanie o termoblocka to poszła lawina, że to nie to samo, że stabilność temp. itp. Teraz widzę, że takie opinie są już nieco stłumione.
Patrząc na to wszystko mam wrażenie, że najważniejsze jest to jaką wodę doprowadzamy do takiego układu. Jeśli będzie to woda o neutralnym pH i twardości 5-8dH możemy spać nieco spokojniej,a urządzenie posłuży dłużej.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Listopad 2019, 11:02:43 »
Dzięki za bardzo szczegółowe opisanie, aż by się chciało jeszcze poruszyć temat aluminiowego bojlera w Gaggia Classic, ponieważ jestem w szoku jak często ludzie poruszają temat szkodliwości aluminium, jednak jakimś
cudem ludzie używają tych ekspresów od lat, dodatkowo unia ma właśnie bardzo ostre przepisy, więc jakimś cudem jest to dopuszczone do sprzedaży.

Natomiast jeśli chodzi o kolejne przemyślenia i poszukiwania ekspresów, dzięki uprzejmości @skansen zainteresował mnie bardzo Rancilio Silvia, oraz wybór pomiędzy innym modelem Lelit.
Aktualnie zwróciłem uwagę na bardzo fajną promocję modelu Lelit Anita za około 1600 zł na włoskim amazonie.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Listopad 2019, 20:56:52 »
Czytając zagraniczne fora, teraz mnie zbyła z tropu kwestia temperatury i zaawansowania ekspresów, napaliłem się na Rancilio Silvia, jednak im więcej czytam tym ludzie więcej piszą, że Silvia to tylko z PID, bo inaczej nie opanujesz tam temperatury, teraz się zastanawiam czy to jakaś specyfika Sylvi, czy to tylko jakieś kwestie dla zaawansowanych baristów, czy dotyczy wszystkich ekspresów? Sam jestem laikiem, więc moje pytanie może być zabawne.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 647
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Listopad 2019, 22:08:04 »
Czy Silvia czy Gaggia, czy inny low level model - PID trzeba dodać. Małe bojlery z mocnymi grzałkami nie mają prawa działać dobrze na stykowych czujnikach temperatury z bimetalem o dużej histerezie.
Obok masz wątek z opisem Untoldex'a o surfowaniu na Glendzie.

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Listopad 2019, 22:49:05 »
...czyli co minimum Lelit Anna z pid albo coś termoblockiem jak Ascaso, Graef, czy Sage (ten ostatni ponoć nawet z pidem)? Choć gdzieś wyczytałem (nie wiem gdzie-tyle czytam, że już nie wiem co i gdzie), że przy małych bojlerach pid i tak do końca szczęścia nie da. :sciana:

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Listopad 2019, 22:57:59 »
Spokojnie. Możesz dołożyć PID. Najprościej chyba będzie go dołożyć do Silvii, jest sporo opisów w internecie. Do innych też się  pewnie da.
Z PIDem przy małych bojlerach opisywano problem długiej stabilizacji temperatury po pierwszej ekstrakcji... Czyli parzysz pierwszą kawę a potem mija dłuższa chwila nim bojler się ustabilizuje...
PID na pewno warto mieć, ale bym nie dramatyzował. Na początek można się obejść bez niego. A potem albo dołożyć, albo zrobić upgrade na wyższy sprzęt. Dlatego też polecałem Ci Silvię...

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Listopad 2019, 02:37:39 »
Z PIDem przy małych bojlerach opisywano problem długiej stabilizacji temperatury po pierwszej ekstrakcji... Czyli parzysz pierwszą kawę a potem mija dłuższa chwila nim bojler się ustabilizuje...

Zaciekawiło mnie to.
Jak wiesz, mam stosunkowo mały bojler w Caroli.
Ale jakoś nie zauważyłem zależności od pierwszej kawy. Raczej kwestia trafienia. Na ile mój mały rozumek ogarnia pid, to działa mniej więcej jak podgrzewacz kawy w bojlerach gastronomicznych (tych co stoją w salach konferencyjnych). Podtrzymywanie temperatury polega na "co jakiś czas" podgrzewaniu, żeby utrzymać temperaturę.  Stabilizacja nie jest zatem taka, że "coś czymie temperaturę" (jakby powiedzieli ci z południa :-) ), ale systematycznie dogrzewa. Zatem kwestia trafienia. I w Caroli jest tak, że czasem mogę zrobić 3-4 szoty pod rząd, a czasem po pierwszym muszę poczekać. Nie ma reguły. Zresztą czasem, jak podchodzę do nagrzanego już ekspresu i powinienem już robić kawę, Carola właśnie zaczyna migać, jakby informując, ze musi się dogrzać.
Oczywiście nie ukrywam, że mogę błądzić. Ale taka moja obserwacja, zwłaszcza przy procesach czyszczenia za pomocą backflush.

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Listopad 2019, 06:57:18 »
Pisząc o małych boilerach miałem na myśli omawiane w tym wątku boilery o pojemności rzędu  250ml... W ich przypadku problemem była nie tylko mała pojemność ale również mała masa samego bojlera.
O Caroli nigdy bym nie pomyślał w kategorii małego boilera ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi