Autor Wątek: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS  (Przeczytany 8612 razy)

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« dnia: 14 Listopad 2019, 21:30:56 »
Witam, stoję przed wyborem nowego ekspresu, chcę wymienić swoją starą kolbę DeLonghi na klasę wyżej, po przeszukaniu różnych propozycji w budżecie mniej więcej do 1500 zł
znalazłem kilka ciekawych propozycji. Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS - mam ogromny dylemat, który z tych produktów cechuje się największą wytrzymałością,
patrząc na funkcjonalność wydaje się bardzo zbliżona, a kwestia wyglądu zostwiam na koniec, jestem laikiem w kwestii takiego sprzętu więc liczę na pomoc doświadczonych użytkowników! :)
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Listopad 2019, 21:47:35 »
Jaki masz młynek? Bo ekspresy które wymieniłeś wymagają bardzo dobrego przemiału aby osiągnąć smaczne espresso.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Listopad 2019, 21:56:48 »
Młynek to Lelit Fred 43, w zasadzie nawet z moim DeLonghi ES157, jest dobra crema i pyszna kawa, zastanawiam się czy nowy ekspres mógłby coś jeszcze wnieść.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline nossy

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Ascaso Uno Prof Black Pid, moka, przelew Philips hd, Delonghi Magnifica S
  • Młynek: Ascaso I-1 Inox Black, Eureka Mignon Specialita
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Listopad 2019, 22:16:54 »
jestem na podobnym etapie poszukiwań i mogę już Tobie podpowiedzieć, że w tej grupie cenowej to chyba wychodzi na to, że wybór jest między Lelitem, a Ascaso arc. Sage ponoć wynalazek, Gaggia to już ponoć nie to samo. Z mało znanych sprzętów fajnie wygląda Graef Pivalla es702 (mi się podoba, ale design kawy nie robi), ale na forach jest bardzo mało opinii wiarygodnych i świadomych użytkowników. Jest na termobloku czy termocoilu (....chyba jakoś tak to się nazywa). Gdyby jakiś świadomy użytkownik mi go polecił (np.:, że nie odstaje od lelita, czy ascaso) pewnie bym się nań zdecydował, a tak wybór chyba jest między bojlerowym Lelitem ,a termoblockowym Ascaso.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Listopad 2019, 22:27:16 »
Duża jest różnica pomiędzy termoblokiem a bojlerem?
Póki co wszystkie znaki na niebie mnie skłaniają do Lelit. :D
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2019, 00:04:41 »
W niewiele większym budżecie można mieć Rancilio Silvia. Wśród wielu zalet m.in. grupa 58mm.
Jeśli zaś chodzi o Gaggie to pogłoski o jej śmierci są mocno przesadzone:) Najlepiej jeśli się wypowiedzą jej użytkownicy, @minero pomożesz?

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2019, 07:23:15 »
W Konesso jest dobra promocja na Lelit wychodzi kwota 1235~ zł, a Rancilio Silvia 2180 zł więc cena prawie dwa razy większa, chyba, że coś przeoczyłem.
Jaka jest zaleta grupy 58mm? To tylko 1mm różnicy.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

Offline MajkJaro

  • Wiadomości: 295
  • Ekspres: Ascaso Steel Uno Prof PID
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Electronic
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2019, 08:19:07 »
Ja musialem odlozyc na troche zakup bo trafilem na fajna okazje zeby kupic samochod. Ale mnie @Janusz przekonal do Ascaso w porownaniu z Lelitem. Bede polowal na Dream PID bo fundusz nie pozwoli na nic wiecej. A z tanszych - bralbym Silvie co tez czesciowo rozwazam.
Oczywiscie kazdy ma inne potrzeby. A kazdy z tych ekspresow zrobi bdb kawe - doplaca sie za mozliwosci i latwosc obslugi. Sam bym chcial Ascaso Duo ale to nierealne.
« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2019, 08:30:18 wysłana przez MajkJaro »

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Listopad 2019, 08:47:28 »
W niewiele większym budżecie można mieć Rancilio Silvia. Wśród wielu zalet m.in. grupa 58mm.
Jeśli zaś chodzi o Gaggie to pogłoski o jej śmierci są mocno przesadzone:) Najlepiej jeśli się wypowiedzą jej użytkownicy, @minero pomożesz?
Tak potwierdzam, ostatnia GC daje rade, nie jest to co 1 generacja ale juz wrocilo w miare do normy, zniknal plastik.Tyle ze patrze tu na budzet to jest sporo wyzszy, autor chyba tylko wspomnial o GC ale nie bierze jej pod uwage :)

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2019, 09:01:17 »
Ja musialem odlozyc na troche zakup bo trafilem na fajna okazje zeby kupic samochod. Ale mnie @Janusz przekonal do Ascaso w porownaniu z Lelitem. Bede polowal na Dream PID bo fundusz nie pozwoli na nic wiecej. A z tanszych - bralbym Silvie co tez czesciowo rozwazam.

Weź pod uwagę jeszcze NUOVA SIMONELLI OSCAR II. W promocji Elektrosa jest za 678 Euro. W pakiecie z młynkiem Eureka Mignon Specialita za 988Euro:
https://www.elektros.it/pl/en/coffee_machines/f/designer_nuova_simonelli/?limit=27&price_from=678&price_to=3300

Oscar to sprawdzona konstrukcja. Do tego można się pochwalić znajomym, że ma się sprzęt firmy produkującej profesjonalne maszyny gastronomiczne...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4829
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Listopad 2019, 09:38:34 »
Do tego można się pochwalić znajomym, że ma się sprzęt firmy produkującej profesjonalne maszyny gastronomiczne...

Przesadziłeś. Każdy z tych producentów produkuje także profesjonalne maszyny gastronomiczne. Lelit, ASCASO, Rancilio, Saeco - wszyscy produkują sprzęt gastro. Nie tylko NS.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Listopad 2019, 10:04:41 »
Nie będę kłamał - widziałem w kawiarniach ekspresy Ascaso, aczkolwiek to rzadki widok :) Lelita nie uświadczyłem nigdy i w ogóle nie postrzegam go jako producenta gastro maszyn.
Porównując wielkość firm to NS i Rancillo to jednak molochy przy manufakturach pokroju Lelita czy Ascaso. Dlatego, wybierając sprzęt do domu warto obejrzeć wszystkie maszyny... Jednemu bardziej spodoba się ręcznie robiona maszyna a innemu "wytłoczka"...

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Listopad 2019, 10:28:46 »
Lelita nie uświadczyłem nigdy i w ogóle nie postrzegam go jako producenta gastro maszyn.

Lelit ma w ofercie fajną i niedrogą, w pełni manualną Giuliettę.

Offline pawel890 Mężczyzna

  • Wiadomości: 666
  • Ekspres: Rancilio Silvia Auber PID / Flair 58+
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Listopad 2019, 10:46:16 »
Niestety ale NUOVA SIMONELLI OSCAR II mocno przekracza mój budżet. Poza tym w czym jest lepszy od konstrukcji Lelit czy Gaggia?
Myślę,że żaden z moich znajomych nie zna mali Nuowa Simonelli :D

Nikt mi nie odpisał na pytania :D
1. Czy warto dopłacać, a w zasadzie czym się różni bojler od termobloku?
2. Na czym polega wyższość 58mm na 57mm?

Podkreślam mój budżet to tak maksymalnie 1600 zł.
Darmowe ogłoszenia sprzedaż aut - https://brumly.pl/

skansen

  • Gość
Odp: Lelit Anna PL41E vs Gaggia Classic vs Sage BES810BSS
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Listopad 2019, 11:03:19 »
To fajna, ale chyba rzadko spotykana maszyna. Chociaż wiem o kilku pracujących "w gastro" to nigdy żadnej nie spotkałem...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi