Autor Wątek: LELIT - BIANCA, Super Star :)  (Przeczytany 162085 razy)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #150 dnia: 22 Listopad 2019, 14:47:28 »
Ty już Biankę masz więc wybór co do smarowania taki sobie. Ale dla potencjalnych nabywców czegoś z grupą E61 mogą być to interesujące informacje.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #151 dnia: 22 Listopad 2019, 14:53:12 »
Ja tego nie napisałem. Może 2 x w roku ;). Zresztą trzeba też wymieniać uszczelki. To tylko rutynowe zabiegi...

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #152 dnia: 22 Listopad 2019, 15:11:36 »
Wiec proszę Cię doradź co konkretnie i gdzie kupić. Moze być na PW. Pytam poważnie, koniec kpin, co dam rade wole sam zrobić niż wysyłać sprzęt bo to jest męka.
pozdrawiam Andrzej M

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #153 dnia: 22 Listopad 2019, 15:22:27 »
Przede wszystkim smar Molykote 111 i w zasadzie tyle ;). Uszczelka grupy, prysznic -- to wymienisz za kilka miesięcy. Te detale ze środka przez lata Ci jeszcze posłużą.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
LELIT - BIANCA, Super Star [emoji4]
« Odpowiedź #154 dnia: 22 Listopad 2019, 15:47:01 »
Dzięki.
Ten smar spoko? Nie musi to być jakieś smarowidło "spożywcze"? Nie ma to kontaktu z wodą do zaparzania? Skoro BF ze środkiem czyszczącym to wypłukuje, to w normalna stronę woda też ma styczność...?

Ok, juz doczytałem. Jest to cudowny smar do wszystkiego. Między innymi do produkcji statków i kiełbasy, wiec pewnie kawie tez nie zaszkodzi.

pozdrawiam Andrzej M
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2019, 17:36:06 wysłana przez andrzejmakal »

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #155 dnia: 22 Listopad 2019, 17:41:56 »
To takie spożywcze wd40 :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #156 dnia: 22 Listopad 2019, 21:48:07 »


To nie żaden zestaw naprawczy. Lepiej unikać tzw. kitów. Myślę, że wystarczy mieć te elementy (do swojego ekspresu oczywiście), które się zużywają.

Problem w tym, że większość sprzedawców nie podaje do jakich dokładnie ekspresów części pasują. Cały opis to "e61". Dopóki nie porównasz po rozkręceniu nie wiesz czy będzie pasowało. Znaczy Ty wiesz bo robiłeś to setki razy, ktoś kto kupił ekspres nie ma pojęcia co mu będzie potrzebne, nie wie nawet które konkretnie uszczelki będą właściwe. Nawet kupując uszczelkę grupy w większości przypadków kupi zbyt cienką lub za grubą - i to nawet nie wchodząc w silikony, przejście na cafelaty spowoduje kolejną pomyłkę bo ten sam ekspres z tą samą kolbą i sitkiem wymaga minimalnie innej grubości gumy i silikonu. Dla kogoś kto ma już pojęcie to pikuś, ktoś kto wydał trzy pensje na ekspres siądzie nad kupką części i zapłacze.

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #157 dnia: 23 Listopad 2019, 09:37:51 »

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #158 dnia: 23 Listopad 2019, 12:38:14 »
Może być pomocne: https://clivecoffee.zendesk.com/hc/en-us/articles/360003528914-E61-Cam-Lubrication
Backflush co 6 tygodni żeby uniknąć częstego smarowania? Po 6 tygodniach sitko IMS będzie zabetonowane pyłem z pozostawieniem jednego otworka, ekstrakcja kanałem z lejem w ciastku.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #159 dnia: 23 Listopad 2019, 12:43:15 »
Ale to "chemiczny" backflush. Bez chemii można tyle, ile się zechce.

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #160 dnia: 23 Listopad 2019, 21:17:15 »
Tak sobie teraz myślę, czy robiąc preinfuzje odcinając igłą doplyw wody do grupy, nie robię od zaworu wstecz za każdym razem backflusha??

Offline origanum_vulgare

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #161 dnia: 30 Listopad 2019, 15:33:28 »
Zrobiłem pierwszego backflusha miesiąc minął - jako, że lubię wiedzieć co w trawie piszczy rozkręciłem dźwigienkę i przesmarowałem mechanizm - pierwszy raz ok. 30 min - myślę, że następnym razem 15 min max - więc nie jest to jakiś mega uciążliwy proceder - biorąc pod uwagę, że film środka smarnego na elementach był ja następnym razem zajrzę tam za kwartał.

@andrzejmakal dobre pytanie, aczkolwiek z chemią czyszczącą backflush jest bardziej agresywny dla środków smarnych.

W każdym razie nie oceniam tego jako bardzo kłopotliwe ... a jak dbamy tak mamy, więc decyzję każdy podejmuje sam :)

skansen

  • Gość
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #162 dnia: 26 Styczeń 2020, 21:23:27 »
Modele Bianki produkowane od 2020 rok będą posiadały nowe oprogramowanie. Zmieniono m.in. system oszczędzania energii, algorytm pozwalający dokończyć ekstrakcje gdy kończy się woda w zbiorniku, można zwiększyć temperaturę bojlera parowego do 135C. Posiadacze starszych modeli będą mogli uaktualnić oprogramowanie poprzez wymianę modułu sterującego. Niestety nie ma możliwości zmiany software bez wymiany hardware. Mści się tym samym brak portu USB / połączenia WiFi...

Offline origanum_vulgare

  • Wiadomości: 34
  • Ekspres: Lelit Bianca PL162T
  • Młynek: Niche Zero
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #163 dnia: 01 Luty 2020, 07:36:30 »
Czy ktoś z Was ma podłączoną Biance/inny ekspres bezpośrednio do sieci wodociągowej? Trochę przerabiam kuchnię i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem, teraz stosuje wodę butelkowaną i zastanawiam się jak uzdatniacie/zmiękczacie wodę do ekspresów?

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: LELIT - BIANCA, Super Star :)
« Odpowiedź #164 dnia: 01 Luty 2020, 10:45:21 »
Można zastosować odwróconą osmozę lub filtr zmiękczający wodę z głowicą. Do wyboru masz sporo producentów - np. Brita, Everpure, BWT. Ważne jest aby dopasować filtr do twardości wody i przewidywanego w ciągu roku zużycia. Zalecana jest wymiana filtra po roku eksploatacji. 
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi