Autor Wątek: Lelit Anna PL41TEM - zmiana końcówki dyszy pary  (Przeczytany 418 razy)

Offline Joepp Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: DF64
Lelit Anna PL41TEM - zmiana końcówki dyszy pary
« dnia: 01 Luty 2024, 18:06:19 »
Cześć,

Ostatnio wpadłem na pomysł, zmiany końcówki dyszy pary w swoim ekspresie. Teraz mam z jedną dużą dziurką, a zapragnąłem mieć z dwiema albo czterema mniejszymi dziurkami (na wzór tej, która jest w Lelit Bianca). Założenie jest takie, że dzięki temu będzie mi się lepiej spieniać mleko do latte art.

Po długich poszukiwaniach udało mi się znaleźć oryginalne końcówki dyszy w sklepie cafemax.pl, postanowiłem zamówić sobie dwie, ale serwisant ze sklepu poinformował mnie, że żadna z nich nie będzie pasować do mojej dyszy. Po krótkim śledztwie okazało się, że w moim ekspresie (kupiony w konesso pod koniec 2022 r.) jest zamontowana inna (moim zdaniem lepsza bo zapewne umożliwiająca ww. modyfikację) dysza niż powinna być. Zadniem cafemax wynika to z tego, że w czasach covidu brakowało części.

Jak tylko dojdą mi dysze to wymienię, przetestuję i dam znać czy warto.

Załączam screen z filmu na YT gdzie widać dyszę w Annie oraz zdjęcie mojej dyszy. Jak jest u was?


Offline Joepp Mężczyzna

  • Wiadomości: 26
  • Ekspres: Lelit Anna PL41TEM
  • Młynek: DF64
Odp: Lelit Anna PL41TEM - zmiana końcówki dyszy pary
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Luty 2024, 20:12:37 »
No niestety, okazało się, że gwint końcówek ma około 8mm, podczas gdy moja damska końcówka ma ok. 5mm. Zamówione nie pasują :(

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi