Autor Wątek: Młynek do Gaggia Classic  (Przeczytany 2139 razy)

Offline EwaEwa

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic
Młynek do Gaggia Classic
« dnia: 21 Październik 2022, 17:09:45 »
Dzień dobry wszystkim.

Mój zupełnie niewyrafinowany młynek wyzionął ducha i rozglądam się za młynkiem do Gaggia Classic (starszy model, ma pewnie z 15 lat), idealnie do 1000 zł. Przeglądałam Forum w poszukiwaniu młynka, ale dopasowanie młynka do ekspresu przekracza moje skromne możliwości.  Wiem na pewno, że nie będę bawić się w tuningowanie młynka [emoji14]: poszukuję raczej czegoś w miarę prostego, co bez szamańskich zabiegów da dobre espresso. Czasami chciałabym móc go też przestawić na grubość kawiarkową - i to w zasadzie wszystko.

Czy moglibyście coś polecić?

Dziękuję bardzo!
Ewa

skansen

  • Gość
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2022, 22:22:37 »
W podobnym wątku padła ostatnio propozycja młynka Eureka Mignon Crono:
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12696.msg262409#msg262409
Nie znam tego modelu Eureki ale wyglada sensownie...

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Październik 2022, 13:03:15 »
Możesz też rozważyć młynek ASCASO i-2 mini.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Październik 2022, 14:37:51 »
Wiem na pewno, że nie będę bawić się w tuningowanie młynka : poszukuję raczej czegoś w miarę prostego, co bez szamańskich zabiegów da dobre espresso. Czasami chciałabym móc go też przestawić na grubość kawiarkową - i to w zasadzie wszystko.
1Zpresso K-plus
》tertium non datur《

Offline MichałCz

  • Wiadomości: 11
  • Ekspres: DeLonghi
  • Młynek: Brak
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Październik 2022, 19:54:32 »
Albo Kinu 47 classic

Offline EwaEwa

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Październik 2022, 20:36:21 »
Dziękuję bardzo wszystkim! Zaraz zagłębię się w research na temat tych młynków.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Październik 2022, 07:24:52 »
Warto może trochę dozbierać, tu masz wrażenia użytkownika: https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12587.msg263663#msg263663

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Październik 2022, 18:22:32 »
》tertium non datur《

Offline TURNMILLS

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: Gaggia New Classic
Odp: Młynek do Gaggia Classic - espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Styczeń 2023, 08:46:22 »
Cześć,

Podepnę się pod temat, bo też poszukuję młynka do Gaggii Classic. Piję tylko espresso. Ile? Póki co jedną kolbę napełniam rano i jedną po obiedzie:).

Jeśli chodzi o budżet, to chciałbym się zamknąć w kwocie do 1000 pln. Z tego co się orientowałem, to bardzo dobrą opcją jest Eureka Mignon Classico, tylko, że to 1500. Jeśli trzeba tyle wydać i warto dołożyć to ok, ale może polecicie coś do tysiaka?

Dobry ręczny będzie lepszy niż tani elektryczny?



Dopóki nie mam młynka piję kawę zmieloną " pod espresso" w lokalnej palarni. Tak z ciekawości, czy taki przemiał jest ok? Bo wydaje mi się, że niekoniecznie. Załączam zdjęcia.

Przy okazji kilka pytań związanych z użytkowaniem: po przepuszczeniu gorącej wody przez kolbę, po odpięciu w połowie napełniona jest wodą? Czy to nie za dużo  i czy tak powinno być? Mam wrażenie, że świeżo po zakupie tej wody zostającej w kolbie było dużo mniej, stąd ciekawość, czy tak ma być?


Jak jest z tą wagą espresso i napełnieniem kolby. Z jednej strony na podwójne espresso ( rozumiem, że takie serwowane z podwójnej wylewki ?) trzeba wsypać ok 16-18 gr. zmielonej kawy, ok. Z kolei przy takiej ilości wydaje mi się, że w kolbie jest jej za mało i przy teście pieniążka nie ma śladu po po odciśniętej monecie. Jak to jest? Powinna być odpowiednia ilość kawy wyrażona w gr., czy odpowiednio wypełniona kolba? Może jest jeszcze inny klucz?

Trzecia rzecz- czas ekstrakcji. Nie mogę zbliżyć się nawet do 20 sek. Ubijam mocno, ale to może być te zmielenie ect. ?

Czwarta sprawa. Początkowo po robieniu kawy ciasteczko było ubite na maksa. Musiałem je podważyć drewnianą szpatułką, żeby w ogóle móc je wyrzucić do kosza. Teraz jak mocno bym kawy w kolbie nie ubił, wychodzi miękkie i jakieś inne. Kawa leje się ciurkiem i wypływa jasna bez tygryska. Przypuszczam, że to kwestia tej mielonej na zapas kawy, a może chodzi o coś innego?


Będę wdzięczny za odzew

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Styczeń 2023, 17:29:54 »
Dobry ręczny będzie lepszy niż tani elektryczny
Za 1k na pewno, a że pijesz 2 espresso dziennie to najlepszy wybór.

Jak jest z tą wagą espresso i napełnieniem kolby. Z jednej strony na podwójne espresso ( rozumiem, że takie serwowane z podwójnej wylewki ?) trzeba wsypać ok 16-18 gr. zmielonej kawy, ok. Z kolei przy takiej ilości wydaje mi się, że w kolbie jest jej za mało i przy teście pieniążka nie ma śladu po po odciśniętej monecie. Jak to jest? Powinna być odpowiednia ilość kawy wyrażona w gr., czy odpowiednio wypełniona kolba? Może jest jeszcze inny klucz?

Tutaj masz trochę konkretnych informacji:

https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=12964.0

Zdjęcie przedstawia za gruby przemiał do espresso.
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2023, 17:44:58 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline k3lt Mężczyzna

  • Wiadomości: 584
  • Ekspres: G.A.T Lady 2tz, Phin, Hario Mizudashi, AeroPress, FrenchPress
  • Młynek: Nivona CafeGrano 130
Odp: Młynek do Gaggia Classic
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Styczeń 2023, 19:32:44 »
Z elektrycznych masz Eurekę Mignon Crono, 50mm. płaskie żarna + mikrometryczna regulacja po usunięciu pojemniczka namiał bezpośrednio do kolby. https://www.przyjacielekawy.pl/p/mlynek-do-kawy-eureka-mignon-crono-white/

Edit: Dopiero teraz zauważyłem że Skansen już ją zaproponował.  :picardpalm:

(zmodyfikowana pod SD)

« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2023, 19:38:15 wysłana przez k3lt »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi