Autor Wątek: Vibiemme Domobar Digital 2021  (Przeczytany 17882 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #105 dnia: 16 Październik 2023, 14:45:43 »
Dajcie spokój z tą dyskusją. Poczytałabym   o wrażeniach z użytkowania tego ekspresu.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #106 dnia: 16 Październik 2023, 15:02:01 »
Dajcie spokój z tą dyskusją. Poczytałabym   o wrażeniach z użytkowania tego ekspresu.
[emoji106]
Też uważam te dywagacje za jałowe.
Wszystkie części dostępne na NR, więc dostęp jest, a ewentualne naprawy wykonana średnio ogarnięty serwis lub samodzielnie przy odrobinie smykałki. Zresztą to przecież uznana marka, w okresie gwarancji naprawy są mało prawdopodobne.




Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #107 dnia: 17 Październik 2023, 00:30:01 »
Dajcie spokój z tą dyskusją. Poczytałabym   o wrażeniach z użytkowania tego ekspresu.
Ekspres ma dotrzeć za parę dni, niestety musi żona odebrać bo jestem za wielką wodą i wracam 19 listopada, jak wrócę i go trochę ogarnę coś skrobnę. Sam jestem ciekawy różnic grupy VBM e61 bo do tej pory jej nie posiadałem, pierwszy Bezzera miał grupę BZ, teraz Bellona ma saturowaną, więc już wiem że będę musiał dłużej czekać aż się nagrzeje. Zrekompensuje to zaprogramowaniem  godziny włączenia także zanim zejdę rano do kuchni powinien być już gotowy do użytku. Zabawy z profilowaniem też nie mogę się już doczekać i ciekaw jestem różnicy to standardowego shota z jednakowym ciśnieniem, w szczególności ciekawi mnie profil wzorowany na dźwigni.

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #108 dnia: 26 Październik 2023, 14:10:57 »
Witam,
Dorzucę parę groszy od siebie.
W opisywaniej powyżej firmie z Lublina kupiłem jakieś pól roku temu VB Domobar Digital. Cena jaką dałem była o 1/3 niższa od porówywalnych"dobrych" ofert. Transakcja przebiegła wzorowo. Co do serwisu gwarancyjnego faktycznie sprzedawca organizuje serwis, więc mam nadzieję, że nie przekonam się czy będzie ok czy nie.
Sam ekspres wizualnie jak dla mnie bardzo fajny, ma podłączenie do wody, ale nie ma odprowadzenia"ścieków" - trzeba by przerobić na własną rękę, zbiornik ociekowy jest z towrzywa (bardzo wysokiej jakości).
Co do pracy trzeba przywyknąć, że pompa zębata wydaje troche inne dzwięki. Profilowanie to zabawa na całego, można zaprogramować 10 własnych profili, więc ustawianie preinfuzji czy cisnień ekstracji jest bajecznie proste. Szkoda tylko, że nie można tych profili nazwać (oznaczone cyframi).
Nie jestem fanem elektroniki w takim urządzeniu jak ekspres do kawy, ale trzeba się rozwijać więc zaryzykowałem. Mam nadzieję, że kiedyś w odległej przyszłości nie będę narzekał, że panel dotykowy uległ awarii i ekspres stanie się bezużytecznym "meblem".
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #109 dnia: 26 Październik 2023, 19:46:34 »
Gratki, moim zdaniem te ekspresy oferują naprawdę ponad przeciętną jakość i funkcje w swojej cenie i orginalny wygląd z możliwością zmiany bocznych paneli które dopiero teraz zaczęło robić się modne u innych producentów. Dodatkowym ich rozwiązaniem jest system HX połączony z DB dla większej stabilności temperatury plus w wersji Electronic jest przepływomierz czyli możliwość programowania dozy i automatyczne włączanie i kończenie ekstracji przy grupie e61 czego nie widziałem u żadnego innego producenta.
Chyba przydałby się jakiś lepszy marketing bo dużo ludzi chyba nie wie o ich ofercie. Firma niby bardziej nastawiona na produkty komercyjne, może dlatego.
Pompa zębata oferuje profilowanie ciśnieniem i rzeczywiście wydaje inny dźwięk, ale zdecydowanie wolę taki niż wibracyjnych, z tego co można się dowiedzieć na YouTube od First Line Equipment to od 2019 kiedy zaczęli je sprzedawać jeszcze ani jedna nie wróciła do nich z problemem, więc zapowiada się dobrze.
Co do sklepu w którym kupiliśmy to rzeczywiście można trafić na fajne przeceny bez żadnego targowania czy podchodów i najważniejsze że oferują ekspresy VBM które ciężko znaleźć gdzieś indziej a jak już to sporo drożej. Mi ze względu na lokalizację dużo lepiej jest podjechać odebrać czy odpukać zawieźć ekspres samemu niż wysyłać jakimkolwiek kurierem.
Jak wyjdzie nowy młynek Atom W 65 to pewnie też u nich kupię. ;)
Z ciekawości jakie profile Ci najbardziej przypasowały?  kawka
« Ostatnia zmiana: 26 Październik 2023, 19:58:46 wysłana przez Artisz »

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #110 dnia: 27 Październik 2023, 12:43:53 »
Co do profili to rzecz jest taka, że nie można wymyśleć własnego profilu, bo do jednego ziarna profil x jest fajny a w innym przypadku kiepski. Każde ziarno trzeba testować z różnymi profilami. Szczerze mówiąc albo nie mam tyle czasu albo opakowania 0,5 kg kawy które kupuje są za małe, bo jak zaczynam sie bawić( a wiadomo, że zaczynamy od stopnia zmielenia) to zanim dojdę do konstruktywnych wniosków kończy się opakowanie z kawą. :'(
Zazwyczaj zaczynam od 2 sek ciśnieniem 2Bar, przerwa 5 sek(i mam załątwioną preinfuzję), potem albo zaczynam z większego ciśnienia rzędu 11bar, albo od 6 bar narastająco. Zaczynając z wyższego ciśnienia powodujemy, że ciastko kawowe jest mocniej dociśnięte przez wylatujący strumień wody, więc troche poprawiamy tamping. Zaczęcie z niskiego ciśnienia dla większości ziaren powoduje szybszy wypływ z wylewki
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #111 dnia: 27 Październik 2023, 21:36:26 »
Czy w super digital jest możliwość ustawienia czasu ekstrakcji czy tylko manualnie dźwigienką można włączać i wyłączać?

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #112 dnia: 29 Październik 2023, 14:54:49 »
Znalazłem schemat grupy w Super Electronic i bardzo się ucieszyłem, grupa wygląda bardzo prosto i nie ma już wiele wspólnego ze starą poczciwą e61, którą to nie kto inny jak Vibiemme wprowadzili pierwsi na rynek w domowych ekspresach. :taktak:
Nie ma żadnych ruchomych mechanicznych dźwigni i sprężynek które się zużywają i trzeba regularnie smarować itd. Wystarczy pewnie tylko od czasu do czasu sprawdzić filtr na górze (nr.7) i ewentualnie go przepłukać.  :taniec:
Na drugim schemacie widzę że 2 litrowy bojler serwisowy jest ułożonych poziomo czyli na plus, więc myślę że para powinna być elegancka nawet przy wielu mlecznych pod rząd. ;)
« Ostatnia zmiana: 29 Październik 2023, 15:44:24 wysłana przez Artisz »

Offline Markoni Mężczyzna

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: La Peppina, Aeropress, Pa Pavoni,VBM Super Digital
  • Młynek: Casadio, Zassenhaus
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #113 dnia: 30 Październik 2023, 12:16:03 »
Czas ekstrakcji jest do ustawienia w profilu, po prostu ustawia sie profil dla tylu sekund ile chcesz uzyskać, a dla następnych ustawiamy ciśnienie "0". Po 64 sekundach elektronika wyłączy ekstrakcję. W przypadku dzwigienki uruchamiającej i tak ją trzeba sprowadzić na dół.
Żeby stara przyjaźń nie rdzewiała należy ja nasączać kawą lub/i alkoholem.

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #114 dnia: 30 Październik 2023, 12:25:42 »
Czas ekstrakcji jest do ustawienia w profilu, po prostu ustawia sie profil dla tylu sekund ile chcesz uzyskać, a dla następnych ustawiamy ciśnienie "0". Po 64 sekundach elektronika wyłączy ekstrakcję. W przypadku dzwigienki uruchamiającej i tak ją trzeba sprowadzić na dół.
👍

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #115 dnia: 30 Październik 2023, 13:22:51 »
Dla zainteresowanych, krótki filmik jak wygląda Włoska ręczna robota w fabryce VBM. ;-)
https://youtu.be/Y5ASgtfEzPQ?si=tFDQFFSgeljyEkeY

Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #116 dnia: 20 Listopad 2023, 19:46:02 »
Trochę zeszło z Włoską ręczną robotą, Chińczycy chyba mają sprawnieszje rączki  [emoji38] ale wkońcu dzisiaj dotarł do sklepu mój Super Electronic więc nie zwlekając odebrałem go odrazu i już stoi na miejscu.  :taktak:
Woda zalana, ekspres odpalony, nie widać przecieków, wszystko działa, dźwięk pompy zębatkowej przy napełnianiu bojlerów jedyny w swoim rodzaju, obłędny i określił bym futurystyczny jak z filmu sci-fi w porównaniu do rechotu dotychczasowej wibracyjnej. W menu jest trochę opcji szczególnie z profilowaniem więc będzie sporo eksperymentowania. Dzisiaj już za późno na zabawę z kawą więc musi poczekać do jutra, nastawiony na 6 rano więc jak zejdę do kuchni powinien być już rozgrzany i gotowy do zabawy, pewnie będzie trzeba więcej kawy dokupić. ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2023, 20:07:27 wysłana przez Artisz »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #117 dnia: 20 Listopad 2023, 20:55:57 »
Dobrej zabawy przy dobrej kawie [emoji106]
W ekspresach nowszej generacji droga do porządnego espresso jest krótka, więc z pewnością wiele kawy nie zmarnujesz.
Będzie manometr na grupie?




Offline Artisz Mężczyzna

  • Wiadomości: 578
  • Ekspres: VBM Super Electronic, Bellezza Bellona
  • Młynek: Fiorenzato Allground Sense, Eureka Zenith 75RS
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #118 dnia: 20 Listopad 2023, 21:00:19 »
Dzięki, manometr już zamówiony w kolorze czarnym razem z silikonową uszczelką i prysznicem ims z coffee sensor. :taktak: Różne ustawienia pre brewing, zabawy z profilowaniem plus do wyboru uzysk na ilość w filiżance lub czas ekstrakcji jest trochę tego do wyboru więc trochę kawy pójdzie na porównanie wszystkiego a ile z tego do zlewu to się okaże.  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2023, 21:16:18 wysłana przez Artisz »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 792
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #119 dnia: 20 Listopad 2023, 21:01:42 »
[emoji106]




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi