Autor Wątek: Vibiemme Domobar Digital 2021  (Przeczytany 17449 razy)

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #45 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:00:00 »
Mnie zastanawia w tej dyskusji co innego.
Mamy XXI wiek, możliwości modyfikacji czasu i sposobu ekstrakcji, powtarzalności shota, a tym samym wyciągnięcia z kawy maksimum jej walorów
zdecydowanie wzrosły dzięki udziałowi elektroniki i automatyki. Duża część z piszących uważa to za zbędne i mało użyteczne gadżety. Co gorsza ciężar i literki w logo pozostają nadal najważniejszym atrybutem ekspresu.
Każdy kto świadomie użytkuje współczesny, nowoczesny ekspres, a miał do czynienia ze starszymi konstrukcjami powie Wam, że to nie rów, ale przepaść w użytkowaniu.
W tym kontekście nowe, nowoczesne produkty VBM nie są wcale przestrzelone cenowo.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #46 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:06:57 »
Co gorsza ciężar i literki w logo pozostają nadal najważniejszym atrybutem ekspresu.

Dodaj do tego i młynek...... No jest takich dwóch panów na forum, co tak uważa..... ale zawsze jest dobry ubaw przy czytaniu. :D

VBM można kupić nawet relatywnie tanio na tle innych 2B jak się poszuka, a te najnowsze wersje są bardzo fajne i mają prawie wszystko, co tylko można sobie wymyślić.

« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2022, 21:16:21 wysłana przez MSL »

Online Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #47 dnia: 22 Wrzesień 2022, 21:12:18 »
Cofnąłem się rok do początku wątku i utwierdziłem w przekonaniu, że jest gorzej.
Zdjęcia prezentują nijakie obudowy, lokujące produkt na poziomie marketu budowlanego.
Może i kawę robi niezłą. Nie wiem.
Oprócz smaku mamy także walory wizualne do oceny. Te są blade.
O cenie nawet nie będę się wypowiadał.
2,5 euro to szaleństwo bez względu na wysokość marży sprzedawców.

Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #48 dnia: 22 Wrzesień 2022, 22:31:29 »
Nie pisałem o wyglądzie - nawet nie wiem czy to nie rendery, bo to czy się coś komuś podoba jest przecież kwestią gustu. Mnie bardziej chodziło o walory i możliwości użytkowe nowoczesnych ekspresów. Dziwnie podchodzisz do tematu, bo bardzo krytycznie  w kwestii wyglądu i ceny , a ani nie widziałeś na żywo, ani nie użytkowałeś.
No cóż masz prawo.
Ja po ostatniej kurtuazyjnej wizycie w  serwisie, doszedłem do konkluzji, że mityczne konstrukcje i modele ekspresów są jedynie mityczne. Bez odpowiedniej obsługi i serwisu, tak samo awaryjne i upierdliwe, jak każdy inny i z pewnością niewarte kasy wywalonej za kultowy wygląd i znaczek. Ale ….. gdybym miał wolne 30-40 tys. na ekspres, to kto wie, może wbrew logice ?.

Online Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #49 dnia: 23 Wrzesień 2022, 07:09:19 »
Miałem sprzęt z takiej ligi.
😉
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline ROSS JB Mężczyzna

  • Wiadomości: 501
  • Ekspres: Isomac Zaffiro
  • Młynek: Fiorenzato F5 Roaster: Gene Café
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #50 dnia: 23 Wrzesień 2022, 12:48:55 »
Janusz, tak na marginesie, Producent odpłynął.
Z ceną. Kilka pstryczków-elektryczków za blisko 14 tysięcy?
 :picardpalm:

Elektronika jest tania. Cała sztuka dołożyć coś taniego  policzyć  to w cenie złota.

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #51 dnia: 23 Wrzesień 2022, 15:34:39 »
Elektroniką jest tania, gdy jest produkowana na masową skalę. Gdy potrzebujesz spersonalizowany panel sterujący, z oprogramowaniem, czujnikami i sterowaniem to już wcale nie jest tanio. Za Know How trzeba grubo zapłacić. Ekspresu kolbowego w żadnym przypadku nie można określić mianem produktu masowego, to raczej nisza i z tego powodu jest i będzie drogo.





Online Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #52 dnia: 23 Wrzesień 2022, 16:11:11 »
Ale to nie kosztuje 1 000 juro/szt.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #53 dnia: 23 Wrzesień 2022, 19:07:24 »
Tego się nie przelicza na sztuki, ludzie kosztują, praca kosztuje, nawet takie małe relatywnie firmy jak VB, Ascaso, Ceado itp... ludziom muszą zapłacić, to że np. 5 osób napisało soft obsługujący dany ekspres w X miesięcy, nie oznacza, że po tym czasie producent ich zwolnił i koszty się skończyły. Doskonale wiesz. Marże sprzedawców to inna historia. Widziałem ostatnio kilka cenników i realne faktury ekspresów i młynków, generalnie jakbyś kupować bezpośrednio od producenta z fabryki / to połowa rynkowej ceny w dużym przybliżeniu; ale świat tak nie działa, z oczywistych względów.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #54 dnia: 23 Wrzesień 2022, 19:46:14 »
Marże sprzedawców to inna historia. Widziałem ostatnio kilka cenników i realne faktury ekspresów i młynków, generalnie jakbyś kupować bezpośrednio od producenta z fabryki / to połowa rynkowej ceny w dużym przybliżeniu
Zawsze możesz wynająć/kupić lokal, wyposażyć go, zatrudnić personel sprzedaży i serwisu, etc i kupować ekspresy i młynki za pół ceny, aby to Tobie zazdrościli "bardzo" wysokiej marży.
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #55 dnia: 23 Wrzesień 2022, 19:53:33 »
Jest dokładnie tak jak pisze @MSL.
Przez wiele lat związany byłem jako producent z segmentem hi-fi audio. Na dzień dobry oddajesz produkt dystrybutorowi za 50% jego ceny detalicznej, a czasami i więcej, przy większym zamówieniu.
Często małe firmy, z fajnymi produktami są zmuszone przez dystrybutorów i sklepy do windowania cen , żeby utrzymać się przy życiu, ale tym samym stają się mniej konkurencyjni dla gigantów, sprzedaż maleje i koło się zamyka.

Offline MSL

  • Wiadomości: 698
  • Ekspres: Decent, ECM Technika IV Profi, Orchestrale Nota
  • Młynek: Ceado E37S, Ceado E37J, Ceado E6P, Compak K3
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #56 dnia: 23 Wrzesień 2022, 19:57:30 »
@GostRado

Zawsze możesz mnie nie cytować jak nie masz pojęcia, o czym piszesz, co u Ciebie typowe obojętnie pod którym nickiem występujesz czy występowałeś. Jak tam gruba blacha? Ciężki młynek? Nie wspominając o hitach, które wypisywałeś w poprzednim wcieleniu, szkoda marnować czas aby wymieniać. Ech, tych przebojów to trochę już nazbierałeś. :D

Prowadzę znacznie większy biznes(skalowo) od 2 dekad, zatrudniam blisko 40 osób. Jak zwykle wiem lepiej od Ciebie o czym piszę, ale i tak - dzięki za troskę, nie wątpię, że spróbujesz ponownie. :) Stwierdziłem fakt, nie potępiam modelu biznesowego. Świat działa jak działa.

@fill Dokładnie.
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 20:06:02 wysłana przez MSL »

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #57 dnia: 23 Wrzesień 2022, 19:57:33 »
Zawsze możesz wynająć/kupić lokal, wyposażyć go, zatrudnić personel sprzedaży i serwisu, etc i kupować ekspresy i młynki za pół ceny, aby to Tobie zazdrościli "bardzo" wysokiej marży.
Bzdura, jeden lokal niczego nie załatwia, musi być sieć.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #58 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:07:32 »
Jak tam gruba blacha? Ciężki młynek?
To mówisz, że to jeden i drugi mój casus  :picardpalm:
A jak tam Twoje idealne młynki do espresso za 2k?

 
Bzdura, jeden lokal niczego nie załatwia, musi być sieć
Przy sprzedaży ekspresów, młynków np w Polsce,  w dobie internetu?
« Ostatnia zmiana: 23 Wrzesień 2022, 20:09:35 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 786
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Vibiemme Domobar Digital 2021
« Odpowiedź #59 dnia: 23 Wrzesień 2022, 20:15:22 »
@GostRado
inaczej działa dystrybutor, a inaczej producent.
Zapewniam Cię, że w dobie internetu ten jeden lokal Ciebie wcale nie uwiarygodni. Nikt tego nie kupi, bo jutro możesz nie istnieć i klient zostanie z ręką w szambie.




 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi