Autor Wątek: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.  (Przeczytany 457855 razy)

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1575 dnia: 23 Sierpień 2022, 22:00:58 »
Sprzęt doszedł, pierwsze próby już za mną.

Pojawiło się jednak pytanie. Jak myślicie, jak często warto by było odkręcić tą końcówkę z której leci kawa w kawiarce Bialetti Brikka ( to na kolumnie) w celu umycia tego elementu?  Widzę że jest to trochę mocniej przykręcone,  na YouTubie odkręcali to kombinerkami przez ścierkę. 

Ja czyszczę ten element co kilka, kilkanaście parzeń kawy. Lub przed dłuższym postojem kawiarek. Mam starszy i młodszy model Brikki 2 Tz.
Swoją drogą, są one strasznym pożeraczem ziarenek :-)


O, jak dobrze ze się odezwałeś :)  widzę że mielimy tym samym młynem,   powiedz na ile klików ustawiasz comandante do tej brikki 2TZ? 

Ja aktualnie do 2TZ na 10 klików, do 4TZ na 12 klików. Z większej mam sporo cremy,  z mniejszej zdecydowanie mniej. Wody używam tyle co w instrukcji,  zastanawiam się czy do tej mniejszej nie wlewać odrobinę mniej.

Ale w smaku kawa jest genialna.
« Ostatnia zmiana: 23 Sierpień 2022, 22:04:12 wysłana przez Dawid1144 »

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1576 dnia: 24 Sierpień 2022, 12:27:22 »
Kiedyś pożyczyłem Brikkę Braciom Ziółkowskim z pobliskiej palarni, też byli zachwyceni smakiem zaparzonej (swojej) kawy:-)
Do zwykłej Venus mielę w przedziale 12-15 klik. Dla Brikki 12-14, ale dzisiaj zmieliłem na 11 kliku, i tak jak piszesz, kawa genialna.
Etiopia Schakiso 18,3 g
Woda 120 g
Kawa po przelaniu 81 g
Cremą nie jestem specjalnie zainteresowany, ważniejszy jest smak kawy. Zresztą, crema szybko znika po przelaniu naparu do filiżanki.
Ostatnio mało używałem Brikki, głównie Venus 4 Tz rano i po południu jeden, dwa szociki z Cafflano Kompresso.

Podpowiem, że po schłodzeniu kawiarki Brikka (ostatni model z zaworkiem silikonowym) wytwarza się we wnętrzu kociołka podciśnienie. Łatwiej ją rozkręcić, napowietrzając wcześniej kociołek, poprzez odciągnięcie zaworu bezpieczeństwa.
Te starsze Brikki mają kapsel na wylewce i tam problem nie występuje. W tych starszych instrukcja zaleca zalewanie kociołka 90 ml wody. Oczywiści piszę o Brikka 2 Tz.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1577 dnia: 24 Sierpień 2022, 12:56:38 »
Polecam dbać o czystość kawiarki. Ostatnio jak wyczyściłem lejek z sitkiem na kawę z olejków które osadziły się w środku, to niesamowicie zmieniła się zaparzana kawa. Jednak aromat starych olejków, to nie jest to co tygryski lubią najbardziej. Choć niektórzy mogą być przyzwyczajeni, szczególnie we Włoszech. Jak rozmawiałem z Gacą, to mówił że jak wybrał się na kawowe zwiedzanie, to 90% kaw w kawiarniach włoskich ma aromat starych olejków, bo jak na ilość wykonywanych kaw, rzadko czyszczą maszyny.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1578 dnia: 24 Sierpień 2022, 13:25:46 »
I on te 90% włoskich barów osobiście odwiedził. Musiałby zacząć chyba 100 lat temu.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1579 dnia: 24 Sierpień 2022, 14:42:36 »
Przepraszam, nieprecyzyjnie się określiłem. Chodzi oczywiście o 90%, w których pił kawę.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1580 dnia: 24 Sierpień 2022, 15:29:18 »
Jestem zaskoczony zestawem brikka 4TZ + Comandante Mk4.  Zacząłem używać Brikki 4TZ dla siebie samego. Wlewam 160ml wody, 24g kawy, miele na 12 kliknięciu. Mam z tego 130g uzysku, jest sporo cremy. Ale kawa wychodzi genialna. Ostatnio testowałem nową wspólną kawę Konesso i Caffe grano,  Rwanda Mabanza. Testując ją w ekspresie nie byłem w stanie znaleźć smaku czarnej herbaty,  a teraz jest go aż nadto . W dodatku wszystkie kawy wydają się słodsze.  Cieszę się że sprzedałem ekspres, zdecydowanie alternatywy są dla mnie.

resize1661347831847~2.jpg

Offline cezary.pl

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Superkop + inne alternatywne urządzenia.
  • Młynek: Comandante C40 MK4 + Red Clix, G-micron DLC
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1581 dnia: 24 Sierpień 2022, 16:21:26 »
Polecam dbać o czystość kawiarki.

To jest podstawa, aby później zrobić dobrą kawę z kawiarki. Należy je traktować, jak naczynia liturgiczne :-)

Swoje aluminiowe Brikki myję ciepłą wodą z popularnym płynem do mycia naczyń, po przepłukaniu jego resztek wycieram ręcznikiem papierowym. Przechowuję w stanie rozkręconym.

Ze stalowymi Venuskami nie ma problemu. Ich lejki często wkładam do zmywarki.

Słowian

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1582 dnia: 24 Sierpień 2022, 20:59:17 »
nie byłem w stanie znaleźć smaku czarnej herbaty,  a teraz jest go aż nadto
Mam podobne doświadczenia. Często się zdarza, że kawiarka "wyciągnie" z kawy obiecane w profilu smaczki, które gdzieś umykają przy parzeniu innymi metodami. Z tych które pamiętam fajnie uwydatniał się migdał, orzech, marcepan.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1583 dnia: 24 Sierpień 2022, 23:29:36 »
To ciekawe. Z dawnych czasów pamiętam, że ktoś w Italii wypowiedział takie stwierdzenie: żeby komuś zaprezentować jakąś szczególną kawę, np. Etiopię, on zaparzy ją za pomocą moki. Wtedy nas to trochę śmieszyło, bo byliśmy po prostu nakręceni li tylko na espresso. Po latach jestem znacznie bardziej tolerancyjny i bardziej otwarty na różne kawowe światy. Kilka lat temu spróbowałem jak to jest z tymi jasnymi singlami i moką. Efekty były bardzo fajne. Nie tylko ciemne kawy do espresso dają satysfakcję lecz również jasno palone można sprawdzać w mokach. Najbardziej istotnym czynnikiem jest tu jakość tego małego i prostego urządzenia.

Dość łatwo można jednak wyjaśnić tę Dawida refleksję -- espresso nie jest aż tak prostą sprawą jak moka. Na pewno można się przy espresso frustrować i tkwić latami w błędzie. Ale gdy robi się je dobrze, bardzo dobrze, to okazuje się, że jest to faktycznie królowa wszystkich kaw ;). Espresso uwypukla cechy danej kawy niczym mikroskop pokazuje nam szczegóły. Zbliżenie moki jest znacznie mniejsze...
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2022, 23:38:45 wysłana przez Antonio »

Offline Derdi

  • Wiadomości: 83
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1584 dnia: 25 Sierpień 2022, 09:33:42 »
@Antonio, Gdybyś był uprzejmy wskazać rekomendowane przez Ciebie modele.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1585 dnia: 25 Sierpień 2022, 11:53:06 »
Najbardziej mi "smakowały" porcelanowe marki Ancap. Ale ostatnio kupiłem sobie E&B.

Dawid1144

  • Gość
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1586 dnia: 25 Sierpień 2022, 12:34:37 »
To ciekawe. Z dawnych czasów pamiętam, że ktoś w Italii wypowiedział takie stwierdzenie: żeby komuś zaprezentować jakąś szczególną kawę, np. Etiopię, on zaparzy ją za pomocą moki. Wtedy nas to trochę śmieszyło, bo byliśmy po prostu nakręceni li tylko na espresso. Po latach jestem znacznie bardziej tolerancyjny i bardziej otwarty na różne kawowe światy. Kilka lat temu spróbowałem jak to jest z tymi jasnymi singlami i moką. Efekty były bardzo fajne. Nie tylko ciemne kawy do espresso dają satysfakcję lecz również jasno palone można sprawdzać w mokach. Najbardziej istotnym czynnikiem jest tu jakość tego małego i prostego urządzenia.

Dość łatwo można jednak wyjaśnić tę Dawida refleksję -- espresso nie jest aż tak prostą sprawą jak moka. Na pewno można się przy espresso frustrować i tkwić latami w błędzie. Ale gdy robi się je dobrze, bardzo dobrze, to okazuje się, że jest to faktycznie królowa wszystkich kaw ;). Espresso uwypukla cechy danej kawy niczym mikroskop pokazuje nam szczegóły. Zbliżenie moki jest znacznie mniejsze...


Oczywiście że espresso to królowa wszystkich kaw. Ale nie każdy je lubi, dla niektórych jest za małe. Nawet Agnieszka Rojewska nie lubi espresso ( mówiła o tym w wywiadzie). Ja przez jakiś czas piłem jak uczyłem się je robić, potem piłem Americano które miało ratio 1:2 i to mi smakowało. Ale najbardziej podchodzi mi kawa z kawiarki. Mając dobry młynek i mieląc odpowiednio ( minimalnie grubiej niż pod espresso)  można zrobić naprawdę smaczna i intensywną kawę. Nie będzie to espresso, ale tak jak pisałem, nie każdy je lubi :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1587 dnia: 25 Sierpień 2022, 12:48:17 »
Zgoda, nie każdy lubi espresso. Agnieszka, jak każdy zawodnik mistrzostw baristów, raczej lubi sztuczki z espresso a niekoniecznie espresso ;).

Offline MrOwArdm

  • Wiadomości: 125
  • Ekspres: Ascaso Duo PID
  • Młynek: Fiorenzato All Ground
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1588 dnia: 22 Wrzesień 2022, 10:46:31 »
Hej. Powoli przyszła pora wymiany uszczelki w kawiarce Bialetti, tylko pytanie jak sprawdzić ile ma tz? Podejrzewam że ma 4tz, ale wolę mieć pewność :)

Offline adnage19

  • Wiadomości: 91
  • Ekspres: kawiarka Top Moka | Aeropress | Hario V60-02
  • Młynek: Comandante
Odp: Kawiarka albo moka - tylko jeden krok od espresso.
« Odpowiedź #1589 dnia: 22 Wrzesień 2022, 12:15:36 »
Możesz sprawdzić, ile wchodzi wody pod zaworek. Powinno być ok. 200ml.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi