Autor Wątek: Kafatek MC4 / Duo  (Przeczytany 15747 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Wrzesień 2022, 10:00:57 »
@GostRado
Nowy młynek  od Kafatek-a. Przemyśl to  ;)
Przy zamówieniu do produkcji zawsze jest ryzyko , że się nie załapiesz, że ktoś będzie szybszy.
Tutaj  możesz kupić i masz.
No i pamiętaj , że ta najnowsza,  przyszła wersja do produkcji juz wiadomo , że będzie min 100 $ droższa (wiem , że przy tych kwotach 100 $ nie gra aż takiej roli ) ale zawsze.
Niestety sprzedający jest z USA  , więc opłaty celne, będą podobne jak za młynek prosto od Kafatek-a.

ps. Ja w swoim mam właśnie żarna od Mazzera.
Gdybym kiedyś zmieniał żarna to pewnie na Shurikone by Kafatek.
One mnie interesują ale są bardzo drogie. Pytanie czy na tych Shurikone różnica w smaku kawy byłaby az tak zauważalna :-\
Wnioski : Mam już swój młynek ( mojego św. Graala )  :D
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2022, 11:02:23 wysłana przez PiotrekBM »

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Wrzesień 2022, 14:33:04 »
One mnie interesują ale są bardzo drogie. Pytanie czy na tych Shurikone różnica w smaku kawy byłaby az tak zauważalna
Ja bym poczekał na Twoim miejscu. Mazzer robi dobre żarna.
Shurikone muszą być inne, żeby pokazać, że się różnią. Czy lepsze na dłuższa metę, ciężko powiedzieć bo inaczej nie znaczy lepiej.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Wrzesień 2022, 18:06:12 »
One mnie interesują ale są bardzo drogie. Pytanie czy na tych Shurikone różnica w smaku kawy byłaby az tak zauważalna
Ja bym poczekał na Twoim miejscu. Mazzer robi dobre żarna.
Shurikone muszą być inne, żeby pokazać, że się różnią. Czy lepsze na dłuższa metę, ciężko powiedzieć bo inaczej nie znaczy lepiej.


Chyba tak zrobię. Żarna Mazzera są sprawdzone, do tego nowe praktycznie (  ok 13-15 kg kawy zmieliły u mnie ) Z  jakości mielenia,  regulacji grubości  mielenia czy praktycznie zerowej retencji  Kafateka  jestem bardzo zadowolony. Smak espresso też bez zastrzeżeń,  pamiętać trzeba żeby ekspres był zawsze czysty ,  zalegające  w grupie resztki nagrzanej kawy psują cały  smak.
Shurikone to nowość . Z nowościami różnie bywa. Tym bardziej , że konkretnie kosztują. Ale bądź co bądź wyglądają na zdjęciu  bardzo fajnie.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2022, 18:10:37 wysłana przez PiotrekBM »

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Wrzesień 2022, 19:33:35 »
In traditional hopper-based grinders full hopper of beans would provide constant feed rate and thus the best stability as far as the particle size distribution is concerned. In single dosing grinders, if there is excessive pop corning observed it indicates irregular and often totally random feed rate of beans into the burr and this results in random particle size distribution effect.

Solution
Monolith Conical uses low RPM's which reduced, but not eliminated pop-corning.

To stabilize feed rate, MC4-Duo, introduces a second conical burr made in house which does stage 1 coarse pre-grinding of the beans which is then fed into the stage 2 standard conical burr for final grinding. Buffer between stages is created to stabilize the flow in second stage. We have observed that this eliminates pop-corning almost completely in stage 2 and stabilizes the feed rate and thus produces the most consistently stable particle size distribution. The coarse portion of the bottom conical burr now acts as the auger instead of bean crusher providing more consistent feed rate of coffee into the burrs.
Z perspektywy czasu, jakie jest Wasze zdanie: albo zasypany hopper do pełna w młynku OD, albo rozwiązanie z Kafateka MC-4, bo każdy inny młynek SD z jedną parą żaren tańszy czy droższy nie zapewnia stabilnego rozkładu wielkości cząstek?
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2022, 19:37:31 wysłana przez GostRado »
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #49 dnia: 21 Wrzesień 2022, 19:38:29 »
bo każdy młynek SD tańszy czy droższy nie zapewnia stabilnego rozkładu wielkości cząstek?

Nie do końca.
DRM robi to samo tylko dolne żarno jest płaskie.
Duże płaski żarna, też dają radę jak w EK43.
Są też rozwiązania typu auger, które zapewniają stabilny dopływ ziarenek do żaren.
Ale MC4 jest super:)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #50 dnia: 21 Wrzesień 2022, 20:31:08 »
DRM robi to samo tylko dolne żarno jest płaskie.
Duże płaski żarna, też dają radę jak w EK43.
Są też rozwiązania typu auger, które zapewniają stabilny dopływ ziarenek do żaren.
A gdy weźmiemy pod uwagę młynki SD i OD z zasypanym do pełna hopperem tak np do 5000zł., które z nich zapewnią stabilniejszy rozkład wielkości cząstek?
》tertium non datur《

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #51 dnia: 21 Wrzesień 2022, 20:55:05 »
Trzeba by mierzyć.
Ale tak intuicyjnie, to OD.

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #52 dnia: 21 Wrzesień 2022, 21:46:09 »
Ciekawe jak by to wyglądało majac zasypane w SD np 50g i mielenie 18g z tej 50:)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #53 dnia: 21 Wrzesień 2022, 22:05:12 »
Dobrze. Robiłem tak w etzMax i K10 z mini hopperem (tam jeszcze był docisk ciężarkiem).

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #54 dnia: 21 Wrzesień 2022, 22:35:05 »
no proszę ::):)muszę sprawdzić :)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #55 dnia: 22 Wrzesień 2022, 15:42:03 »
Trzeba by mierzyć.
Sądzę, że Denis sprawdził.
tak intuicyjnie
Dosypywałem do pełna 600g hopper, a teraz mam potwierdzenie.
》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #56 dnia: 14 Listopad 2022, 19:10:17 »
@PiotrekBM
Wyciągasz  podobne wnioski:

》tertium non datur《

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5232
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Luty 2023, 08:57:04 »
Zastanawialiśmy się kolegą z forum nad zakupem grupowym Kafateka, więc jeśli ktoś też by wpadł na ten pomysł, to ostudzę mu emocje:


Hi Grzegorz,
thank you very much for your kind words.

We make everything to order and in low quantities so we do not offer discounts and everyone pays exactly the same.

My Best,
Denis


》tertium non datur《

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Luty 2023, 09:01:32 »
Ale się koledzy rozkręcili , po LM  Micra od razu Kafatek  [emoji38]

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1438
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Kafatek MC4 / Duo
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Luty 2023, 10:24:30 »
Trzeba iść za ciosem bo życie jest krótkie:):)jak w końcu pojawi się więcej tych butikowych młynków będzie można zrób  jakiś forumowy test  porównawczy z młynkami z niższej polki cenowej ,wrzucić na YT i odczarować albo potwierdzić magię :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi