Autor Wątek: Przerobki Macap M5  (Przeczytany 1889 razy)

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Przerobki Macap M5
« dnia: 09 Styczeń 2019, 09:09:04 »
Hej, potrzebuje jakos przerobic ten mlynek gdyz opcja porcjowania doprowadza mnie do szalu. Potrzebuje rozebrac ta dokladke do porcjowania, jest srodkowa sruba od regulacji porcji, odkrecilem ja ale dalej to nie chce zejsc a nie chcialbym cos urwac. Potrzebuje zostawic plastik brazowy gorny a to srebrne zdemontowac. Ktos sie juz z tym bawil?
Udalo mi sie wydrukowac na drukarce lejek na wymiar do tego, mysle ze by rozwiazal moj problem. Choc mam juz nowa wizje ze stalowym ale najpierw chcialbym wyprobowac to.
Moze ktos cos lepszego zaproponuje bo sam robil u siebie?
 

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Styczeń 2019, 10:01:30 »
Wpisz w wyszukiwarkę  "DIY-rezygnacja z dozownika" .
Pozdrawiam

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2019, 10:39:53 »
dzieki widzialem wlasnie ale tu bardziej mi chodzi o pomoc z tym jednym. Tam niewiele sie mowi o macapie dlatego ten watek.

Potrzbeuje ten dozownik rozebrac nie uszkadzajac go

Offline yo Mężczyzna

  • Wiadomości: 317
  • Ekspres: La San Marco 95,Gaggia Factory G-105,szklanka,dripper, Fp, czajnik i pomysły;-)
  • Młynek: C40 , SM 90, Bezzera BB05 TM
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2019, 11:23:53 »
Mam żadne doświadczenia w rozbieraniu "gastronomików". Poszukaj może na zagranicznych odpowiednikach WOK, skoro tutaj brak chętnych do pomocy ;-).
Pozdrawiam

Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2019, 13:12:28 »
wlasnie planuje cos podobnego, wyglada to estetyczniej niz ten wielki stalowy lejek:

Oczywiscie solidniej przymocowac lejek tylko nie wiem jak sie do tego dobrac :D

btw. juz troche szukalem i ciezko, ale wiem ze sa tu osoby ktore maja te mlynki... szkoda ze zadnego oddzewu

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2019, 13:48:33 »
Przecież w wątku, który zdyskredytowałeś są takie rozwiązania. Jest też rysunek na folię aby zrobić lejek wewnątrz dozownika. Większość młynków, dozowników jest skonstruowana podobnie lub wręcz tak samo, nie ma sensu mówić o konkretnym przerabianiu każdego młynka.

Jeśli nie ma żadnego odzewu, to najczęściej znaczy, że pytanie jest zbyt ogólne.

Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2019, 13:57:37 »
Hej ja mam M5 plusa którego wystawiłem na sprzedaż ponieważ nie widziałem jak się do tego zabrać a nie chcę nic uszkodzić bo  części są bardzo drogie terazuje kupić jakiegoś z bezpośrednim zasypem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka


Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2019, 14:05:02 »
Bardzo przydatny też jest ten materiał

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka


Offline minero

  • Wiadomości: 311
    • Coffee after pizza blog
  • Ekspres: Gaggia Classic 2018/19, AeroPress, Bialetti Venus 2TZ, Bodum FrenchPress, Hario V60.
  • Młynek: Eureka Mignon SD, Macap M5D, Hario Skerton.
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń 2019, 14:49:35 »
Wlasnie znalazlem i ogladalem. Rzeczywiscie juz wiem ze musze rozebrac srodek mlynka zeby moc to odkrecic. Troche zabawy bedzie ale moze uda sie to zmodyfikowac.

Hej ja mam M5 plusa którego wystawiłem na sprzedaż ponieważ nie widziałem jak się do tego zabrać a nie chcę nic uszkodzić bo  części są bardzo drogie terazuje kupić jakiegoś z bezpośrednim zasypem
ja sie podejmuje modyfikacji bo naprawde daje rade ten mlynek, Udalo mi sie go dorwac w dobrych pieniadzach wiec zmieniac go nie bede :)

Przecież w wątku, który zdyskredytowałeś są takie rozwiązania. Jest też rysunek na folię aby zrobić lejek wewnątrz dozownika. Większość młynków, dozowników jest skonstruowana podobnie lub wręcz tak samo, nie ma sensu mówić o konkretnym przerabianiu każdego młynka.
Jeśli nie ma żadnego odzewu, to najczęściej znaczy, że pytanie jest zbyt ogólne.
staralem sie to opisac jak moglem. Wg mnie ogolne tematy sa ok ale fajnie tez znalezc watki dotyczace konkretnych modeli. Tam tematy ucichly, moze warto stworzyc cos nowego aktualnego jak to.
O tej folii czytalem ale do tego dozownika wlasnie nie da sie jej wsadzic bo ta dolna czesc jest nierozbieralna - wlansie z tym mam problem. Na filmiku tego podanego nie ma i wlasnie m.in o to pytalem.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Styczeń 2019, 15:42:29 »
Nie spodziewaj się cudów. Na forum kiedyś była akcja większego zakupu MSJ w okazyjnych cenach. Wielu użytkowników forum sobie wtedy te młynki kupiło, dla tego szerzej rozpatrywany był ten problem. Nie było takiej akcji z Macapem, pewnie nikt na forum go tak mocno nie rozbierał, żeby Ci coś pomóc. Osobiście swojego macapa, to ta sama maszyna, tylko mniejszy hopper, rozebrałem w stopniu, który pozwolił mi wyjąć oba żarna. Nie potrafię Ci pomóc.

Niemniej, pisz o swoich doświadczeniach, ktoś może kiedyś skorzysta  :ok:
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Mrtelpl

  • Wiadomości: 68
Odp: Przerobki Macap M5
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2019, 18:51:57 »
Tak dla pewności - wiesz o tym aby odkręcić dozer na początku musisz odkręcić to brązowe a dopiero potem dozer

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi