Autor Wątek: Rancilio Silvia v1  (Przeczytany 27998 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #120 dnia: 06 Czerwiec 2018, 17:46:12 »
gdybyś miał jakieś wykresy, to chętnie zobaczę.
Nawet dla Ciebie wykresów nie będzie ;-).
Będzie za to film:
.
Jeżeli nadal uważasz, że tak się mierzy ciśnienie - to sorry, ja się nie znam...


Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #121 dnia: 06 Czerwiec 2018, 18:11:34 »
odczyt ze wskazówką drgającą od pięciu do dwunastu barów ma sens
Prosiłem, żebyś sobie darował. Ośmieszasz się tylko chłopie i gdzie te drgania 5-12 barów?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #122 dnia: 06 Czerwiec 2018, 18:43:48 »
Ośmieszasz się tylko chłopie
Rozumiem, że pomiar z tak drgającą wskazówką jest Twoim zdaniem w porządku i dla pomiaru i dla manometru? No to współczuję Twojemu pracodawcy (albo twoim klientom) takiego fachowca ...

PS. Jakbym zdjął tłumik pompy, to wskazówka by jeździła właśnie od 5 do 12 barów.

Z mojej strony EOT.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #123 dnia: 06 Czerwiec 2018, 19:34:07 »
Próbowałem kulturalnie dać ci do zrozumienia, żebyś dał sobie spokój. Więc teraz mniej kulturalnie, O......L się chłopie.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #124 dnia: 06 Czerwiec 2018, 20:42:01 »
Panowie, wasze rozważania napewno są ciekawe ale proszę was, przeniescie te swoje dyskusje gdzie indziej, bo tutaj już druga strona leci.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3169
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #125 dnia: 07 Czerwiec 2018, 13:08:07 »
Off-Topic:

bo tutaj już druga strona leci.
Nie do końca masz rację. To, że ktoś udziela sporo porad na forum nie znaczy, że zawsze ma rację. Jeśli podłączysz manometr tak, jak Ci @Jeżyk radził, to albo go uszkodzisz (do urwania wskazówki włącznie), albo niewiele nastawisz.
Tak, jak Ci Bacek wcześniej pisał - ustaw 10,5 bara na ślepym sitku i powinno być w trakcie ekstrakcji OK (czyli około 9 barów).

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #126 dnia: 07 Czerwiec 2018, 17:46:02 »
@Krakus, albo zły fragment mojej wypowiedzi zacytowałeś, albo ja się niejasno wyraziłem, albo Ty źle zrozumiałeś. Pisałem, że zaczyna druga strona lecieć, w tym sensie, że zaczęła się rozmowa na stronie 8 a już jest 9. Sam jak czytam tutaj różne tematy, to może pierwsze 2 strony są poradami, później zaczynają się kłótnie, przypuszczenia, marzenia i dla kogoś, kto szuka konkretnych informacji, to jest niepotrzebne. Każdy temat możnaby porządnie skrócić.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #127 dnia: 12 Czerwiec 2018, 14:17:48 »
Byłem w sklepie hydraulicznym. Wyjaśniłem im o co chodzi, pokazałem losowe zdjęcie z internetu i włączyłem filmiki na YT. Tak to wygląda, dosyć prosto. Tylko kolanko i reduktor. Czy to zadziała?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #128 dnia: 12 Czerwiec 2018, 14:26:23 »
Jak bez sitka będziesz w stanie zapiąć to tak żeby nie było nieszczelności między kolba a grupą to tak. Jak nie to jakąś dodatkową uszczelkę na kant kolby będziesz musiał dorzucić. Stawiał bym na to że jeżeli masz nową uszczelkę grupy to nie będzie problemu. W każdym razie będziesz widział czy gdzieś nie cieknie.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #129 dnia: 12 Czerwiec 2018, 14:37:09 »
Czyli bez sitka mogę to skręcić na szczelnie i włączyć? To może się uda. Zawór ovp regulować tą śrubką? Jak kupiłem ekspres, miał już założoną jedną miedzianą podkładkę, żeby sprężyna była luźniej. Na razie włączę tak jak jest. Poczekać 20min, żeby ekspres się nagrzał?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #130 dnia: 12 Czerwiec 2018, 14:41:15 »
Zupełnie nie wiem o czym piszesz, tam żadnych podkładek do regulacji nie powinno być. Reguluje się skokiem gwintu.

Może wrzuć fotkę tego co tam masz i pokaż tą podkłądkę.

silvia.jpeg
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2018, 14:53:19 wysłana przez Bacek »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #131 dnia: 12 Czerwiec 2018, 15:15:21 »
Tak to było od kupna

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #132 dnia: 12 Czerwiec 2018, 15:39:33 »
Ok, to inny opv bez nakrętki kontrującej. Podkładka nie tyle bezpośrednio ustawia ciśnienie co zapobiega samoczynnemu rozkręceniu i chyba uszczelnia. Czyli faktycznie coś będzie potrzebne. Nic to, więc kręć, ustaw coś a potem dobierz albo jedną o odpowiedniej grubości albo więcej podkładek żeby zapełnić szczelinę. chociaż w tym wypadku może ciec po rozkręceniu więc na czas regulacji możesz próbować uszczelnić gwint teflonem np.

Z tego co piszą to ten model nie jest przeznaczony regulowania, ale małe odkręcenie gwintu de facto musi to zrobić. Kwestia tylko uszczelnienia/unieruchomienia tego później. I byle za duże tego nie wykręcić.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2018, 15:45:08 wysłana przez Bacek »

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #133 dnia: 12 Czerwiec 2018, 16:13:35 »
Czyli wiem, że za dużo nie rozumiem/jak to zrobić. Kolbę uszczelnilem, teraz wpiąć bez sitka i normalnie włączyć ekstrakcję, czekać jakie ciśnienie urośnie. Nie ma górnego limitu ekstrakcji? Żebym czegoś nie popsuł.

To może nie kręcić śrubą tylko regulować podkładkami?
Ekspres przed pierwszą ekstrakcja ma być jak długo uruchomiony?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #134 dnia: 12 Czerwiec 2018, 16:18:40 »
Bacek, to jest nieco inny OPV niż pokazałeś na zdjęciu. Ten Twój OPV ma inną zasadę regulacji. W tym  kawosza są włożone fabrycznie 3 lub 4 cienkie podkładki z nierdzewki wewnątrz między sprężyną a upustem nadmiaru ciśnienia. Podkładki się usuwa jeśli ciśnienie jest za wysokie lub się je dokłada gdy za niskie. Tak wyczytałem na jednym z forów zagranicznych i to miałoby sens. Przy zmianie ilości podkładek sprężyna mocniej lub słabiej dociska uszczelkę do gniazda i zmienia się w ten sposób ciśnienie. Nie zapominaj, że kawosz ma pierwszą wersję Silvii i tam mogą być inne rozwiązania niż w wersjach późniejszych.

Czyli wiem, że za dużo nie rozumiem...    ...Ekspres przed pierwszą ekstrakcja ma być jak długo uruchomiony?

Skręć porzadnie OPV i dobrze uszczelnij kolbę. Jak ciśnienie dojdzie powyżej 11 bar i dopiero wówczas zacznie lecieć woda z OPV do zbiornika, to ciśnienie jest za duże i trzeba wyjąć jedną podkładkę. I tak do skutku aż ciśnienie będzie na poziomie 10barów. To jest odpowiednie ciśnienie ustawione na kolbie bez zaworka. Będzie dobrze, tylko trzymaj się tych 10 barów. Jak ciśnienie będzie za niskie, poniżej 9 bar, to trzeba dołożyć podkładkę, żeby zwiększyć napięcie sprężyny w OPV. To jest trochę upierdliwe, ale dasz radę. A ekspres po prostu dobrze zagrzej, tak jak do normalnej ekstrakcji.
« Ostatnia zmiana: 12 Czerwiec 2018, 17:11:14 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi