Autor Wątek: Rancilio Silvia v1  (Przeczytany 28053 razy)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #90 dnia: 28 Maj 2018, 14:02:59 »
Opv tylko się kręci, nic nie podkłada. Manometr gdzie podłączysz będzie dobrze. Co prawda znajdziesz różne teorie i na to ale dopóki w torze nie ma zbyt mocnych przewężeń (a w Silvi wsyszko jest solidne) to wszędzie powinno być to samo.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #91 dnia: 28 Maj 2018, 15:20:19 »
Kolego kawosz17, zacznij od szukania informacji na forum, a także w sieci na tematy o których chcesz się czegoś dowiedzieć. Unikniesz wielu niespodzianek i dowiesz się co nieco o sprzęcie i podzespołach. Jak są zbudowane i jak działają. Stwierdzenie, że nie chcesz kłaść 100 monet 1zł na wagę jest niedorzeczne. Po co masz kalibrować wagę 0,5kg kupą monet? O manometrach, podłączeniu do układu ekspresu, podłączeniu do kolby i metody pomiaru są wałkowane na forum. Forumowicze są naprawdę chętni do pomocy, ale nikt za Ciebie nie opanuje  podstaw, czy wiadomości o budowie ekspresu, bez których nie da się nic ugryźć.  Zadajesz sobie wiele trudu niepotrzebnie kombinując po omacku. Szukaj informacji o interesującym Cię układzie czy podzespole ekspresu w archiwalnych wątkach. Zbieraj wszelkie informacje i dopiero gdy utkniesz na czymś, zadawaj pytania. Nie piszę tego, żeby Cię zgnębić i pokazać jaki to JA jestem mądry, tylko po to, żebyś ogarnął swój temat możliwie dokładnie i szybko, a znalezienie odpowiedzi samemu i dojście do rozwiązania przy minimalnej pomocy zewnętrznej gwarantuje zapamiętanie ważnych informacji. Udzielenie Ci odpowiedzi np "nie wkłada się żadnych podkładek do OPV" nic Ci nie da. Musisz poznać budowę i działanie tego zaworu, żeby wiedzieć co z nim można zrobić, dlaczego nie wkłada się niczego do środka poza tym co jest włożone fabrycznie, jak rozebrać, wyczyścić, ustawić i kiedy wymienić. I tak jest ze wszystkimi elementami ekspresu. Jeśli masz problem z czymś czego nie znasz, jakiś element nie pracuje tak jak powinien, szukaj najpierw informacji o budowie tego ustrojstwa, jak to działa i co zrobić, żeby działało poprawnie. Zobaczysz, że odpowiedzi na Twoje pytania "znajdą się same". Oczywiście, gdy już wyczerpią się wszystkie możliwości, trzeba szukać pomocy wśród społeczności forum WOK. Pomogą na pewno, a gdyby się zdarzyło, że nie będzie rozwiązania jakiegoś problemu, będziemy szukać aż coś się znajdzie. Może na forach zagranicznych. Powodzenia Ci życzę w okiełznaniu sprzętu.
   
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Maj 2018, 18:14:40 »
@Bacek naprawdę nie wiem, co ja z tymi monetami. Albo czeski błąd i myślałem, że 5zl waży 1g albo jakieś zaćmienie.
@Jeżyk masz całkowitą rację. Szukałem na forum, wpisywałem różne frazy w wyszukiwarkę i nie znalazłem wielu informacji jak od a do z podłączyć manometr i regulować OPV. W google to samo, szukam na YT filmików. Masz rację z samą budową wszystkiego, muszę to nadrobić.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 861
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #93 dnia: 29 Maj 2018, 10:44:30 »
Szkoda czasu na kalibrację wagi. Nie może się tak bardzo mylić by miało to wyczuwalne dla smaku znaczenie.

Z ciekawości: zachowałeś termostat na 110*C czy zmieniłeś na 100*C, jak w nowszych wersjach? PIDa się jeszcze nie doczytałem.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #94 dnia: 29 Maj 2018, 11:32:05 »
Skalibrowalem wagę tam gdzie kupiłem. Różni się względem wagi "profesjonalnej" o 0.2 grama. Termostatów nie wymieniałem. Dziś postaram się ustawić ciśnienie. PIDa myślę, że będę montować, ale nie wiem dokładnie kiedy.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #95 dnia: 30 Maj 2018, 22:56:54 »
Byłem w dwóch sklepach pneumatycznych. Szukałem trójnika, żeby podłączyć manometr. Problem jest tego typu, że nie ma pewności czy uda mi się wykręcić to co już jest w pompie. Tam jest chyba klejone do jakiegoś plastiku, czy to nie popęka? Gdzie mogę jeszcze podłączyć manometr? Chyba zrobię tak jak poleca @raf77 w najgorszym wypadku

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #96 dnia: 30 Maj 2018, 23:55:52 »
Jaki masz ten manometr, bo coś mi umknęło.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #97 dnia: 31 Maj 2018, 08:53:59 »
TUTAJ znajdziesz wiele informacji i porad odnośnie RS. Jak zaizolować bojler, założyć manometr, PID i wiele innych.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #98 dnia: 31 Maj 2018, 18:51:37 »
Dzięki @Jeżyk, biorę się za czytanie

Pierwsze doppio, 14g, czas 23s, uzysk 60g (bardziej celowałem w gramy), kawa Ariadna od Antonia
To było drugie podejście, pierwsze wyszło 65g ale trochę z kolby ciekło, za drugim razem docisnąłem bardziej. Co o tym sądzicie?

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #99 dnia: 31 Maj 2018, 19:21:05 »
Wygląda trochę jak kawa ale jeśli smakowało to wszystko w porządku  [emoji12] A tak bardziej serio to wygląda obiecująco ale smak przecież najważniejszy, możesz spokojnie nadal gonić króliczka  :mrgreen:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Maj 2018, 22:57:42 »
14g kawy do 60g napoju - jak dla mnie za duży uzysk. Spróbuj co ci smakuje bardziej - te 60g, czy skręcony młynek i 30-40g w 25s.
LMWDP #469

Offline raf77 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1418
  • Ekspres: rancilio epoca
  • Młynek: fiorenzato f64 evo
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #101 dnia: 05 Czerwiec 2018, 01:45:34 »
Jak masz manometr, to do ustawienia ciśnienia, nie musisz go na stałe montować. Do kolby zamiast wylewki przykrecasz, możesz dać zawór iglicowy na trójniku. Bez sitka kolba powinna się zapiąć i będzie szczelnie.
rancilio epoca & fiorenzato f64 evo

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #102 dnia: 05 Czerwiec 2018, 17:10:29 »
Na razie kupiłem sam manometr. Nawet go nie pokazywałem, bo nie wiem, jaka to średnica otworu. Przyszły tydzień mam urlop, to będę szukał trójnika i kapilary. Byłem wstępnie się pytać w sklepie z hydrauliką, jeszcze jak nie miałem manometra, i chyba z trzema przejściówkami, udałoby się podłączyć manometr. Martwię się, czy wykrece z pompy, tą część, którą leci woda, żeby podłączyć trójnik.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1628
  • Ekspres: Poccino 820R mod. OPV
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #103 dnia: 05 Czerwiec 2018, 18:37:54 »
Znacie dobry przepis na surfing RS?
Teraz robię tak:

spuszczam wodę, aż zapali się kontrolka (zapięta kolba), wyłączam zaparzanie
czekam, aż zgaśnie kontrolka
odliczam 60s
zaczynam ekstrakcje

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #104 dnia: 05 Czerwiec 2018, 19:15:19 »
Podobno ma być tak: spuszczasz wodę aż zapali się kontrolka, czekasz 30 sekund, flush 4-5 sekund, ekstrakcja. U mnie pierwszy spust idzie do pustej filiżanki która się dzięki temu nagrzewa zanim w ekspresie zgaśnie lampka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi