Autor Wątek: Rancilio Silvia v1  (Przeczytany 28012 razy)

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #75 dnia: 22 Maj 2018, 20:47:59 »
No ja myślałem, że rozmawiamy o na stałe. A to zły pomysł? Chwilowo to mam od ręki, żeby sprawdzić ciśnienie. Tyle, że jak to zrobić? Nie mogę na forum znaleźć.

Czy w takim ekspresie będzie ten tłumik drgań?
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-delonghi-bco-260-cd-oraz-dzbanek-brita-CID628-IDqf5gx.html

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #76 dnia: 22 Maj 2018, 20:59:40 »
Do ustawienia opv wystarczyło by na głucho do portafiltra lub jak na fotce z zaworem.


Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #77 dnia: 22 Maj 2018, 21:03:32 »
Czy w takim ekspresie będzie ten tłumik drgań?
https://www.olx.pl/oferta/ekspres-do-kawy-delonghi-bco-260-cd-oraz-dzbanek-brita-CID628-IDqf5gx.html

NIe wiem ale sam tłumik od Delongi na ale kosztuje 28 pln więc taniej tylko jeszcze przejściówka i kawałek przewodu z beczkami żeby to z silvią połączyć. Lepszy był by od quickmill bo mniej rzeźbienia z połączeniem, ale droższy i pewnie w Polsce pewnie nie dostaniesz

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #78 dnia: 22 Maj 2018, 21:45:09 »
Do tej kolby z manometrem jeszcze taka mała uwaga. Połączenie kolba uszczelka grupy musi być szczelne, musi dokładnie przylegać do uszczelki, więc założenie kolby z sitkiem odpada. Sitko nie uszczelni w żaden sposób tego połączenia, a bez sitka może nie zapiąć się odpowiednio.
Czy w takim ekspresie będzie ten tłumik drgań?

nie kombinuj, kup taki tłumik nowy http://allegro.pl/tlumik-pulsacji-cisnienia-pompy-ekspresu-delong-i6555421531.html
Manometr pierwszy z brzegu https://www.atp-czesci.pl/ogolne/23943-pump-pressure-gauge-o-41-mm-016-bar-1245001.html koszt 52zł + przesyłka.
Otwór w blasze wytną Ci tam, gdzie wycinają otwory w zlewozmywakach. Tylko trzeba znaleźć takie miejsce, żeby manometr nie kolidował z innymi wewnętrznymi elementami. To będzie trudne.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2018, 22:34:36 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #79 dnia: 22 Maj 2018, 21:47:29 »
Jak chcesz manometr na stałe to nie patrz czy glicerynowy czy nie, tylko weź jakiś pasujący wymiarami z któregokolwiek ekspresu. Ascaso chyba w którychś ekspresach takie miało jeśli mnie pamięć nie myli...

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #80 dnia: 23 Maj 2018, 00:46:08 »
Połączenie kolba uszczelka grupy musi być szczelne, musi dokładnie przylegać do uszczelki, więc założenie kolby z sitkiem odpada
Ale dlaczego odpada. Na zalozonym sitku ( nie slepym) powinno byc szczelnie. Przy zalozeniu slepego nie sika woda na boki wiec jest szczelne.


Aaaa ok bedzie nieszczelnie pomiedzy kolba a sitkiem a nie sitkiem a uszczelką grupy. Ale to od biedy tez czyms mozna uszczelnic.
« Ostatnia zmiana: 23 Maj 2018, 00:52:02 wysłana przez Bacek »

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #81 dnia: 23 Maj 2018, 00:49:16 »
Za duzo nadajacych sie miejsc to tam nie ma.




Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #82 dnia: 23 Maj 2018, 06:11:17 »
Za wiele miejsca nie ma, ale tak wystarczy. Albo ewentualnie wyprowadzić na zewnątrz. Od razu powiem, że PID też będę montować, ale skupmy się na manometrze. Dziś będę dalej szukać. Czy to znaczy, że nawet jak na stałe to nie musi być glicerynowy? Co wtedy ze wskazówką?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #83 dnia: 23 Maj 2018, 08:58:46 »
Ale to od biedy tez czyms mozna uszczelnic.
Można użyć uszczelki własnoręcznie wyciętej z cienkiej gumy, wówczas nie zakłada się sitka. To też nie zawsze będzie szczelne, bo czasem kolby mają wycięcie i to miejsce będzie nieszczelne. Dlatego kolby z manometrem mają nieco wyższy rant, nie mają żadnych wycięć i nie zakłada się sitek. Jeśli Twoja kolba KAWOSZ nie ma żadnych wycięć, możesz włożyć uszczelkę wyciętą np z kawałka silikonu z maty kuchennej, np TAKIEJ, zapinasz kolbę z manometrem dość mocno i wówczas układ jest szczelny. Inną metodą może być ślepe sitko z wlutowanym gwintem pod trójnik do manometru założone na NPF. Takie rozwiązanie ma inne zalety. Masz NPF-a, możesz zmierzyć ciśnienie i możesz też wykorzystać taki układ do pomiaru temperatury wewnątrz sitka. Odpada wówczas problem z uszczelnieniem. Ja wiem, ze to są sprawy ekstremalne i stosowane przez kawowych purystów, ale dość wygodne w stosowaniu. Jeśli masz zamiar założyć manometr na stałe, kupowanie manometru do kolby i kombinacje z uszczelnieniem mijają się z celem. Po prostu kup manometr odpowiedniej wielkości dedykowany do ekspresów z długą kapilarą zwiniętą w "sprężynę"(wówczas wskazówka nie drży), zapnij go na trójniku między pompą a bojlerem i wówczas masz pomiar ciśnienia w układzie. Takie manometry są dostępne np w ATP czy innych serwisach tego typu. Podałem Ci link, poszukaj tam. Ważne, żeby miał długą kapilarę i pomiar do 16bar. Największą trudność sprawia wycięcie w blasze nierdzewnej takiego otworu. Najlepiej powierzyć tę operację fachowcowi. Najpierw musisz mieć manometr, żeby wiadomo było jaki otwór ma być wycięty i w którym miejscu.



Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #84 dnia: 23 Maj 2018, 22:20:50 »
Tłumik drgań zamówiony. Sam manometr jest, żeby ustawić ciśnienie. Nie wiem czy akurat ten będę zakładać. Może to głupie pytanie ale gdzie kupić kapilarę i jaki to ma być trójnik? Pompę mam ulka ep5.

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Maj 2018, 17:15:24 »
Ekspres złożony i kawę już parzy. Mogę nagrać filmik z ekstrakcji jeśli to w czymś pomoże. Kupiłem wagę jubilerską z dokładnością do 2 miejsc po przecinku, ale NIESTETY nie mam idealnego odważnika 100g i nie mogę jej skalibrować. Jutro muszę gdzieś podjechać to zrobić. Czy ten biały wężyk z pompy wody do bojlera, dobrze jest wymienić na metalowy?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Maj 2018, 17:21:51 »
Ten biały wężyk jest teflonowy. Wystarczająco wytrzymały i nie trzeba go wymieniać. Poza tym pompa się lekko "telepie" i niewskazane jest połączenie na sztywno.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #87 dnia: 28 Maj 2018, 07:30:58 »
LMWDP #469

Offline kawosz17

  • Wiadomości: 1627
  • Ekspres: Quick Mill Orione
  • Młynek: 1Zpresso J-Max S
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Maj 2018, 12:40:12 »
Monety, to jest jakaś opcja ale kłaść 100 złotówek na takiej małej wadzę to nie wiem... Podjadę tam gdzie kupiłem i mają mi skalibrować.
Manometr mam podłączyć, tak jak są zdjęcia w Internecie, za pompą wody? Kapilara musi być skręcona, czy wystarczy prosty przewód? Ovp korygować podkładkami, żeby zmieniać naprężenie sprężyny i tą śrubą w środku?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Rancilio Silvia v1
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Maj 2018, 13:58:45 »
Według mojej matematyki to 20 a nie 100 monet.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi