Autor Wątek: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych  (Przeczytany 5968 razy)

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5234
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》MAZZER Philos... w drodze 》
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Luty 2022, 06:16:43 »
@Zygbert
Jest jeszcze jeden fajny ekspres SB ok. 700ml bez różdżki, tylko nie mogę go znaleźć. Ktoś go kupił z forum, może koledzy przypomną.

》tertium non datur《

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Luty 2022, 08:00:01 »
na 4-6 kaw dziennie?
Zapominasz o dolewaniu wody i wylewaniu  z tacki, jeszcze u  mnie jest taki dostęp do zbiornika, że trzeba zdjąć filiżanki, górną pokrywę.
Gdyby nie to z blatu zniknął by u mnie HX, a w to miejsce Europiccola. Aktualnie próbuję uzyskać smak z HX taki jak z dźwigni.

Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Luty 2022, 08:54:30 »
@Zygbert a może zamiast wymieniać "doinwestuj" La Pavoni? polecam zwłaszcza termometr paskowy na grupę, manometr grupy i Bong Isolator - spowodowały, że praca z LP stała się naprawdę kapitalnie ergonomiczna i powtarzalna

którą wersje La Pavoni masz?
Never Give UP †

Offline Zygbert

  • Wiadomości: 76
  • Ekspres: Profitec PRO300, Bialetti Fiammetta, v60
  • Młynek: Fiorenzato F64e, Hario Slim
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Luty 2022, 09:34:37 »
@Zygbert a może zamiast wymieniać "doinwestuj" La Pavoni? polecam zwłaszcza termometr paskowy na grupę, manometr grupy i Bong Isolator - spowodowały, że praca z LP stała się naprawdę kapitalnie ergonomiczna i powtarzalna

którą wersje La Pavoni masz?

Haha, mam to co wymieniłeś, bez dwóch zdań ułatwia to wszystko robienie kawy. Lubię co jakiś czas zmienić sprzęt na coś innego i tak pojawił się pomysł a może spróbować czegoś z e61 np, stąd mój post tu. Na razie po zrobieniu researchu sam nie jestem w 100% przekonany czy zmiana i zainwestowanie dodatkowej gotówki wprowadzi jakieś duże zmiany i czy nie skończy się powrotem do la pavoni. Nie jest to taka prosta decyzja niestety.



Offline jakub_stanecki Mężczyzna

  • Wiadomości: 818
  • Ekspres: La Pavoni Europiccola, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Arco
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #49 dnia: 04 Luty 2022, 12:58:53 »
@tom517 właśnie próbuje uzyskać z HX coś porównywalnego jak z dźwigni ;) i jak widzisz nie jest łatwo zrobić coś lepszego ;)
Nie, że się nie da...
Ale w podobnych pieniądzach - ciężko znaleść coś choćby porównywalnego
Ale powodzenia w poszukiwaniach - może też kiedyś będę chciał zmienić ;) to napewno Twoje poszukiwania będą pomocne :D
Never Give UP †

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #50 dnia: 04 Luty 2022, 13:26:31 »
Ja czekam na dostawę flow-control podobno działa:
 

Offline rapoh

  • Wiadomości: 1019
  • Ekspres: QuickMill Carola
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #51 dnia: 04 Luty 2022, 23:03:56 »
Zapominasz o dolewaniu wody i wylewaniu  z tacki, jeszcze u  mnie jest taki dostęp do zbiornika, że trzeba zdjąć filiżanki, górną pokrywę.

U mnie jest tak samo. Ale parę ruchów więcej dziennie, to raptem parę kcal, bez rewolucji w kuchni.

Offline MacJaro Mężczyzna

  • Wiadomości: 1090
  • Ekspres: LA Marzocco Linea MINI
  • Młynek: Mazzer Super Jolly V Pro Electronic, EUREKA Atom Specialty 65, WILFA.
Odp: Kolba tylko pod espresso, bez kaw mlecznych
« Odpowiedź #52 dnia: 07 Luty 2022, 23:20:26 »
Putistika jest piękna, ale cena zabija trochę. Myślałem jeszcze nad bezzera unica pid, classica jest warta dopłaty?
Ascaso niestety nie podobają mi się z wyglądu, a jednak kupujesz oczami ekspres.

Dopóki Puristiki  nie zobaczyłem na żywo, też była „za droga”
Ultra mały ekspres z grupą E61, jakość „psia kość”  ;)
Fantastycznie to wygląda




coffe, jazz, Mercedes Benz & more :hihihi:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi