Autor Wątek: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł  (Przeczytany 13114 razy)

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #60 dnia: 21 Marzec 2023, 16:51:28 »
kolba + młynek SD chyba prostsze w użyciu.

Święte słowa, prosta budowa, a kupując taki komplet jeszcze sporo kasy na dobre kawy zostanie.

komp1.jpg

Tez myślałem o jakimś automacie, poczytałem przemyślałem i kupiłem zamiast automatu to.

przel1.jpg

Teraz po około roku czasu, nikt i nic by mnie nie namówił na automat z jego zaletami i wadami.
Bo w tych dwóch moich ekspresach mam tylko same zalety :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #61 dnia: 21 Marzec 2023, 17:45:15 »
Panie i Panowie żadna kolba nie wchodzi w grę i proszę mnie tutaj takich zestawów nie proponować niezależnie od tego jak genialnie z nich kawa smakuje. Decyzja jest przemyślana i w pełni świadoma.
Pozostaje przy wyborze Jura E8 lub WMF, nie widzę żadnej ciekawej alternatywy.

Online Jka57 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1967
  • Ekspres: Kolbowy, dźwigniowy, 3 przelewowe i kilka innych do przelewania
  • Młynek: 4 elektrycznych + 2 ręczne
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #62 dnia: 21 Marzec 2023, 18:14:31 »
Decyzja jest przemyślana i w pełni świadoma.

Każdy ma prawo błądzić  :-[  :)

Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.....

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #63 dnia: 21 Marzec 2023, 18:20:05 »
Jura E8 lub WMF
Jest jedna różnica, dla niektórych kluczowa, maksymalna pojemność mielonki 16g vs 11g, abstrahując od materiału  modułów zaparzających: plastik vs metal.
》tertium non datur《

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #64 dnia: 21 Marzec 2023, 18:42:27 »
Dobrze wspominam quickmill super cappuccino. Nie wiem, czy jeszcze są produkowane. Na olx masz taki za 400zł, ale przegląd trzeba by zrobić. Ekspresy solidnie zbudowane. Sam mam jeszcze taki do naprawy i właśnie z niego była najlepsza kawa jaką piłem z automatu.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #65 dnia: 21 Marzec 2023, 19:24:06 »
Każdy ma prawo błądzić   
Ja już raz zabłądziłem i nie zamierzam tego zrobić ponownie. Napiszę inaczej gdyby mieszkał sam to z przyjemnością kupiłbym dobrą kolbę i młynek i na pewno byłbym bardzo zadowolony ale trzeba iść na kompromisy stąd automat.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #66 dnia: 21 Marzec 2023, 19:25:43 »
Jest jedna różnica, dla niektórych kluczowa, maksymalna pojemność mielonki 16g vs 11g, abstrahując od materiału  modułów zaparzających: plastik vs metal.
Wiem, zapoznałem się już ze wszystkim za i przeciw dość szczegółowo i wierzę, że obydwa te systemy zaparzania są jednymi z lepszych na rynku.

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #67 dnia: 21 Marzec 2023, 19:27:22 »
Dobrze wspominam quickmill super cappuccino. Nie wiem, czy jeszcze są produkowane. Na olx masz taki za 400zł, ale przegląd trzeba by zrobić. Ekspresy solidnie zbudowane. Sam mam jeszcze taki do naprawy i właśnie z niego była najlepsza kawa jaką piłem z automatu.
Dzięki ale ja chce kupić nowy z gwarancją i taki, który się nam podoba zatem na obecnym etapie jest tylko Jura E8 bo do J8 czy S8 nie ma sensu dopłacać w naszym przypadku. No i jest jeszcze WMF 840L.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #68 dnia: 21 Marzec 2023, 20:09:33 »
No to Jura. Nie wiem jak z filtrami do wody, ale do mojej było drogo i nie było zamienników, ale o tym przekonałem się już po zakupie.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #69 dnia: 21 Marzec 2023, 20:17:32 »
wiem jak z filtrami do wody,
Albo lać ŻK.
》tertium non datur《

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #70 dnia: 21 Marzec 2023, 20:37:09 »
Wodę filtruję przez dzbanek Brita i nie wiem czy zasadne jest aby dodatkowo stosować jeszcze filtr od Jury do wody?

Offline WindowShopper

  • Wiadomości: 48
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #71 dnia: 21 Marzec 2023, 20:39:12 »
No to Jura. Nie wiem jak z filtrami do wody, ale do mojej było drogo i nie było zamienników, ale o tym przekonałem się już po zakupie.
Nie zamierzam stosować zamienników bo Jury tego nie lubią także kupię od razu największe opakowania tabletek czyszczących a z filtrem do wody dopytam sprzedawcy le to zależy gdzie kupię bo dla mnie liczy się też sama obsługa posprzedażna.

Offline GostRado Mężczyzna

  • Wiadomości: 5309
  • Ekspres: 》La MARZOCCO Linea Micra 》ELEKTRA Micro Casa 》ECM classika PID 》AP + FP 》BRA cafetera bella 1tz/2tz 》FOREVER miss diamond 4tz 》GIANNINI giannina 1tz/3tz 》BIALETTI venus 2tz 》MELITTA dripper 101 》
  • Młynek: 》CEADO e37S 》1Zpresso K-plus 》
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #72 dnia: 21 Marzec 2023, 20:45:01 »
Wodę filtruję przez dzbanek Brita i nie wiem czy zasadne jest aby dodatkowo stosować jeszcze filtr od Jury do wody?
Brita może być niewystarczająca - trzeba sprawdzić twardość wody.
》tertium non datur《

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1046
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #73 dnia: 21 Marzec 2023, 22:54:24 »
Brita to raczej za mało.
Jura lubi oryginały, bo żyją z tego.
Filtry będą cię kosztowały ok 800 zł rocznie. W tej cenie mógłbyś sobie co roku nowy system odwróconej osmozy fundować, aczkolwiek nie ma potrzeby bo membrana ze 3 lata wytrzyma.
Dlatego nie wszyscy bawią się w wymianę filtrów, a co parę lat zmieniają ekspres na nowy, a stary   wędruje na allegro.
Gdybym używał oryginałów to przez 11 lat wydałbym ponad 8 tys. Za tą kasę mógłbym mieć nowy i ładniejszy.
Jednak używam odwróconej osmozy, kamień nie osadza się, filtrów nie kupuję, czasem odkamieniacz  leci, a czasem puszczam program czyszczący samą wodą, aby komunikat o odkamienianiu nie świecił się, chociaż najczęściej to jednak nic z tym nie robię.

Offline frogpl Mężczyzna

  • Wiadomości: 12
  • Ekspres: Jura Z10
Odp: Ekspres automatyczny 6,7 tysięcy zł
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Marzec 2023, 17:14:28 »
Sprawdź twardość wody, jeżeli miękka to Brita w zupełności wystarczy. Oscyluj w twardość wody około 5-6 stopni niemieckich (nie mniej) . Bardzo miękka woda to też niedobrze.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 17:20:08 wysłana przez frogpl »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi